MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Neomezený internet na chalupu

Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
Ahoj všichni, potřebuji poradit.

Chtěl jsem si pořídit internet na chalupu, kde ho využívám tak 4-5 měsíců v roce a pak chci zrušit.

Chtěl jsem Internet Optimal Air od 02 s tím, že mi to zafixují na adresu a budu mít neomezená data. V 02 spolu za 350Kč měsíčně, to jsem byl schopný akceptovat. Bohužel už to v nabídce nemají a preferují 5G internet, který by byl za stejnou cenu, ale za modem si říkají asi 6000. To nechci.

Rád bych se vás tedy zeptal - jak nejlevněji na neomezená data v místě, kde není žádné připojení přes kabel? Pro mě byl ideální LTE internet, modem mám, hodil jsem tam SIMku a vše fungovalo. Provizorně teď používám od T-mobilu jednorázový datový balíček "Internet na víkend" za 150,-, ale v létě tam budu i v týdnu a internet bych chtěl.

Ideálně nějaký balíček s předplacenkou, popř. kde levněji dostat ten 5G modem na SIMku.... popř. jakoukoli jinou radu :)

Všem díky :)
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 18:52 Odeslat příspěvek
100 giga měsíčně nestačí?
viewtopic.php?style=6&f=1&t=1309537&style=default


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 19:55 Odeslat příspěvek
Pokud si nebude stále stahovat videa, tak 100 Gb by mělo stačit.


Offline - osobne Profil 
5. 6. 2022 20:41 Odeslat příspěvek
Radíte něco, co už nejde koupit?


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 20:44 Odeslat příspěvek
jako že na Aukru nebo Bazoši nejsou?
ale je to bezpředmětné když nevíme jestli by těch 100 giga stačilo když chce neomezený


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 21:28 Odeslat příspěvek
Lze koupit i zde je v bazaru: forum-1969/Bazar-prodam.html ;)


Offline - Pokročilý Profil 
6. 6. 2022 15:32 Odeslat příspěvek
datamania není jen 100GB měsíčně, ale klidně i více, jen úměrně s tím roste i cena, ale balíček lze obnovit i dříve, když data dojdou za nových 300 bude mít 100GB na max 30dní.
jinak samozřejmě lze i poptat od t-m internet do zásuvky 20/5 a dá se vyjednat sleva 25% takže to vyjde na 300+50 za pronájem modemu - možná by to šlo bez něj. Jelikož to je krátkodobé, tak vyloženě fixní lte může být past v instalačním poplatku, ten právě u "zásuvky" není, či případně možnosti i datových tarifů, t-m nabízí na první 3měsíce slevu 50%, která se pak dá i prodloužit, ale jestli to má být na léto tak i ty 3měsíce + 1měsíc pak plná cena udělá solidní průměr, navíc je to 3celé měsíce + první kratší zúčtovací období, při využití tarifu prvních 30GB plnou a pak 10mbit to není vůbec zlé, při plné rychlosti už to je dražší, ale to nebylo uvedeno ani požadavek na rychlost


Offline - Junior Profil 
9. 6. 2022 13:51 Odeslat příspěvek
Sem ve stejné situaci. Býváme na chalupě Duben - Říjen. Přes zimu to platit nechci a mám vlastní modem, takže nechci kupovat jejich modem ani platit výjezd technika.

Předloni sem měl O2 Internet HD Bronzový, dali mi to bez modemu bez závazku, dokonce tehdy byla akce že sem platil jen 200 měsíčně. Ale upload omezený na 2 Mbit je limitující.

Loni jsem kvůli lepšímu uploadu měl T-Mobile Pevný internet do zásuvky 20/5 Mbit za 400 Kč, opět bylo možno to mít bez modemu a bez závazku.

Letos jedu na Datamánii, když to nepřeháním s IPTV a YT, tak to stačí, ale loni když sem se omezovat nemusel, tak sem 100 GB měsíčně o dost překračoval. Zatím vyčkávám s pořízením plně neomezeného tarifu, třeba bude mít T-Mobile prázdninovou akci jako loni.

Pokud vím Vodafone má jen službu 8/4 Mbit s limitem 60 GB a nebo pak služby kde je povinná instalace nového modemu.

Nabídka služeb vázaných na adresu se ale může lišit podle lokality podle toho co za sítě tam operátor má a jaké je vytíženost, takže zkus formulář na nabídku služeb podle adresy a zavolat na operátora.

Vyznat se v nabídkách operátorů je někdy celkem složité, pokud existuje další možnost bez závazku a bez nutnosti koupě modemu a instalace technikem, prosím o doplnění.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 6. 2022 14:27 Odeslat příspěvek
Občasné víkendy jdou řešit neomezeným víkendem od Twistu (aktivovaným na ročním netu za 500,-), funguje to pátek-neděle. Vzhledem k vysoké ceně to ale není na 4 víkendy měsíčně.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 6. 2022 14:59 Odeslat příspěvek
Na neomezeném víkendu na TWIST je ale omezena rychlost na 3 Mb/s, ne?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 6. 2022 15:05 Odeslat příspěvek
Ne, když máš aktivovaný třeba ten roční, proto to tam uvádím.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 6. 2022 09:39 Odeslat příspěvek
Mělo by to fungovat i na balíčku neomezený internet na den?


Offline - Pokročilý Profil 
12. 6. 2022 07:48 Odeslat příspěvek
Nejideálnější na chatu je podle mě jak před časem do jiného vlákna psal Servisák - 200kč za 20Mbit bez FUP vázaný na adresu. Je to od O2 a sleva na 6 měsíců jinak to stojí 400. Takže vždy po 6 měsících to ukončí a po měsíci znovu. Takže buď to hned uzavřít třeba na manželku nebo na ten měsíc mít Datamánii. Za tu cenu si myslím hodně dobré.


Offline - Junior Profil 
12. 6. 2022 08:37 Odeslat příspěvek
Sám jsem to řešil min. rok - na aukru datamania O2 +modem za litr
a po sezoně přestanu dobíjet kredit.
Nebaví mě se doprošovat operátorů o slevy, případně pořizovat tarif postupně na celou rodinu a těch 100GB je dostačující i na pár filmů, když venku prší


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 6. 2022 14:04 Odeslat příspěvek
Gaccc píše
Mělo by to fungovat i na balíčku neomezený internet na den?


Záleží, jaká je rychlost u tohoto balíčku. Taková rychlost by pak měla být i na neomezeném víkendu. Vyzkoušené to ale nemám.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 23 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies