MobilMania.cz

Přihlásit se




Připojeno, ale bez připojení k síti

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 6. 2022 10:34 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
prosím o radu:
Zničeho nic se nemohu připojit k mé domácí síti "doma".
Respekt. se přihlásím, ale na NET se nedostanu, protože vedle mé sítě "doma" se mi objevuje hlášení:
"bez připojení k síti" (viz foto)
Příloha
Bez přístupu na NET.jpg
Bez přístupu na NET.jpg
[ 61.34 | Zobrazeno 28 krát ]



U druhého modemu od Vodafonu (ten je ale slabší) se mi to hlášení neukazuje a normálně se na NET připojím

Druhý dotaz: V nastavení (viz foto) je QR kód, kde se říká: Pro připojení naskenujte QR kód.
Jak a čím ho mám naskenovat, když držím mobil s QR kódem v ruce?

Příloha
QR kód.jpg
QR kód.jpg
[ 45.01 | Zobrazeno 26 krát ]



Děkuji za odpověď předem (jsem starej dědek (78) - tak sory!)
JJ

//edit moderátora 5uch: z příspěvku odstraněny citlivé údaje


Naposledy upravil slatored325 dne 11. 6. 2022 14:16, celkově upraveno 3
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
11. 6. 2022 13:49 Odeslat příspěvek
Fotografie zde chybí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 6. 2022 14:17 Odeslat příspěvek
Sorry - jsem pomalej, ale už je to tam
JJ


Online - Moderátor Profil 
11. 6. 2022 16:00 Odeslat příspěvek
Nejlepší to svěřit někomu, kdo se v tom trochu vyzná (nejlépe tomu, kdo tu bezdrátovou domácí síť nastavoval a ví co, proč a jak v ní má být nastaveno).

Vypadá to na nějaké zabezpečení na tom jednom vysílači wifi - např. že nepustí k internetu jiné přístroje, než ty na seznamu "povolených". Tedy že se telefon k wifi připojí, ale na internet se nedostane. Toto by byla záležitost nastavení vysílače wifi/routeru/modemu. Ale příčin může být víc a takhle na dálku nejde jednoduše poradit "udělejte to a to a ono to půjde".

K druhému dotazu: to je pomůcka k nastavení dalšího přístroje. Prostě mám svůj telefon připojený k nějaké síti (třeba té domácí). Přijde návštěva a chce se také připojit. Pak jí musím říct své heslo a návštěva si ho při přihlašování vyplní (může to být zdlouhavá procedura náchylná na chyby, pokud je heslo dostatečně složité).
Nebo přístup ke své již ustavenému připojení "nasdílíte" přes ten QR kód. A návšteva ho sejme fotoaparátem a je připojená.

P.S. Pro návštěvy je lepší mít vyhrazenu "návštěvnickou" wifi, třeba i se slabým heslem, která se ale zapíná jen na potřebnou dobu (po dobu návštěvy).

P.P.S. Vystavením zde ve fóru toho QR kódu jste prozradil své heslo k wifi (které by mělo být tajné) potenciálně celému světu. ;-) Díky bohu se z toho z názvu vaší sítě a příspěvku zde nedá moc vyvodit.
Naštěstí nevíme kde leží ta síť, ke které jsme právě získali heslo (je to jako najít na Hlavním nádraží klíč k bytu, ale nevědět, kde ten byt je).
Název sítě "doma" toho moc neprozradí. Ale více prozradí názvy sítí ve vašem okolí - např. název té sítě od Vodafone a UPC je nejspíš unikátní a někdo z těchto firem by dokázal povědět, kde bydlí jejich zákazník s tímto názvem sítě.
Takže ... opatrně s takovými věcmi.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 6. 2022 17:02 Odeslat příspěvek
Vůbec mě to nenapadlo, ale i kdyby, tak se asi já nemám čeho bát.
Nenapadá mě nic, co by moji síť mohlo ohrozit.
Ale děkuji za upoz. a za zamazání údajů.
JJ


Online - Moderátor Profil 
11. 6. 2022 17:11 Odeslat příspěvek
V pohodě... pravděpodobnost nějakého pokusu o průnik k vám byla nízká, ale jeden nikdy neví.

Příklad - s tím klíčem náhodně nalezeným na hlavním nádraží většina lidí nic nepodnikne. Ale pak je tu ta menšina, pro kterou je to výzva. A proč otevírat dveře nebezpečím, když je jde nechat zavřené.

Jo, a skoro všichni si říkáme "na nás si nikdo nic nevezme". Ale i kdyby útočník smazal jen rodinné album (nezazálohované), tak to může zamrzet. Nemluvě o tom, že útočník může protřednictvím vaší sítě páchat nějaké nekalosti, o kterých vůbec nemusíte vědět, ale vy ponesete následky (protože přišly z vaší sítě).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 6. 2022 17:16 Odeslat příspěvek
OK - tak ještě jednou dík a mějtese!
jj

-- 11. 6. 2022 18:23 --

Jo a ještě něco:
Měl bych Vám (a Vašim kolegům!) asi za nás všechny poděkovat za tu práci, kterou tady za nás bezchybně odvádíte - a zadarmo!
Jsem dědek, který se při jakémkoliv problému s PC a NETem obrací na tento kanál, protože kolem sebe nikoho jiného stejně postiženého technikou nemám a vždy mi bylo nějak pomoženo.
Jaxe říká - co bych si bez Vás počal? Asi bych počal.
Tak děkujeme moc za Vaši obětavost.
Vůbec nechápu, že v dnešní době, (kdy i Gott říkal, že jen ptáci zpívají zadarmo)
někdo takový ještě vůbec existuje.
Jiří Jaša, Plzeň


Online - Moderátor Profil 
11. 6. 2022 21:56 Odeslat příspěvek
Díky za díky. ;-)

V tomhle případě jsme vám ale moc nepomohli (je to věc, na kterou se opravdu chce podívat na místě a zvolit vhodný způsob zjištění příčiny potíží a jejich řešení). Tedy pokud vynechám obligátní "zkuste to vypnout a pak zase zapnout". ;-)

A u vás oceňuji, že se dovedete správně zeptat a celkem jasně popsat problém (to vůbec není samozřejmost - ani u "dříve narozených" a s technikou si více tykajících osob).

off topic:
A pokud jde o ten "zázrak" nezištné pomoci... internet je místo, kde je (skoro) všechno. Od totálních nesmyslů a společenství kravek a volů, až to bučí.... po skvělé a snadno dostupné zdroje informací a komunity - ostrůvky "pozitivní deviace", kde si lidé nezištně pomáhají. Vysvětluji si to tak, že se tak mohou účinně realizovat i ostýchachaví a samotářští altruisté, nudící se odborníci a podobně. Na diskusních fórech leckdy vznikají úžasné komunity podobně smýšlejících lidí - se slzou v oku vzpomínám na (dnes již zaniklé) Panoramio a jeho diskusní fórum, kde si lidé nejen pomáhali, ale i bavili - podle jednoduchých pravidel pořádali i "samoobslužné" fotografické soutěže, různé vtipné fotografické hry (třeba fotografické domino). Škoda ukončení téhle služby Googlem. S Panoramiem zanikla i ta komunita okolo něj.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 6. 2022 08:33 Odeslat příspěvek
:-)


Offline - Pokročilý Profil 
12. 6. 2022 09:31 Odeslat příspěvek
Pravda mě taky chybí třeba Spolužáci které Seznam zařízl. Taky super služba.


Online - Moderátor Profil 
12. 9. 2022 16:04 Odeslat příspěvek
Off topic... Jo, Spolužáci byla fajn služba.
V naší třídě jsme ji nahradili Google Groups (s mailovým rozhraním -funguje to pro většinu jako mailová diskusní skupina), ale není to úplně ono.

Nicméně konce Spolužáků lituji jen jako konce dobré a fungující služby, která podporovala již existující komunity (třídy spolužáků). Třídní komunity byly tak dobré a semknuté... jak dobré byly ty třídy samotné za doby studií.

Já mluvil o komunitách, které vznikly jen díky internetu a spojily kolem sebe lidi, kteří by se jinak ani nepoznali... je to ve výsledku podobné, ale cítím v tom rozdíl.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies