MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Neomezená data | Vaše spotřeba a chování

Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 15:24 Odeslat příspěvek
Zdar holky a borci,
v nedávné minulosti byl na mobilmania.cz článek o spotřebě dat na mobilu v dnešní době a i poznatky chování členů redakce a celkem mě zaskočilo, že vlastně neomezená data nemají a celkem dost spoléhají na wifi.

Napadlo mě tady probudit debatu, jak je to u Vás. Za mě mám no limit data na mobilu víc jak 2 roky a vlastně jsem si zvykl a neomezuji se vůbec, přistihl jsem se, že jsem zapomněl heslo na wifi doma. Mám VF super (celá rodina + GIGABIT.

Ale mobilní připojení mě vlastně nikdy neomezilo, ať dělám, co chci, ať jdu na jednání, pustím si video, spoify, navigace...ten gigabit vlastně doma je protože mi to udělalo lepší cenu na smlouvě a zlevnilo TV a dalo mi to kompletní VF TV.

Za tu dobu jsem si na to zvykl a když jsem se po čase díval, kolik stojí omezené tarify, vlastně nechápu, proč si je pořizovat, a to včetně všech možných akci, bonusů a nevím čeho, co jsem se tu dočetl. Vlastně si neumím představit, proč bych se za tím honil.
Osobně spotřebuji tak 100 - 120 GB, takže by mi takoý tarif stačil, ale kde ho vzít za cenu, aby se to vyplatila. Ale dcera, ta se s tím nemazlí a klidně vycucne 200 300 GB....Puberta je ostrá no.

Tak by mě docela zajímalo, jak jste na tom Vy ostatní obyč uživatelé jako já. Třeba zjistím, že jen já jsem lenoch a omezená data a sháňka po mobilních bonusech je stále v kurzu. Díky za příspěvky.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
24. 7. 2022 15:34 Odeslat příspěvek
pro mě jsou ,,neomezená'' data O2 Datamánie 100GB za 300Kč měsíčně, protože nejvíc jsem spotřeboval nějakých 60 giga :))
https://datamanie.o2.cz/


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 15:58 Odeslat příspěvek
O to právě jde, mít 2 sim, platit 300 za data...takže ve výsledku budu platit víc, sms za 2 kačky, neomezené volání 15 kaček / den. Za mě je to na jednu stranu zajímavé, ale na druhou stranu si myslím, že ve výsledku zaplatím víc jak 599 Kč za měs, protože stejně potřebuji volat, občas pošlu sms.Osobně musím volat denně, občas se sms nevyhnu, takže bych stejně prodělal, alepokud člověk volá minimálně, možná proč ne.



Naposledy upravil Nick Cave dne 24. 7. 2022 16:17, celkově upraveno 1

předchozí příspěvek se necituje!



Offline - Moderátor Profil 
24. 7. 2022 16:18 Odeslat příspěvek
na občasné volání mám Kaktus :-)


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 16:22 Odeslat příspěvek
Tomu jsem se chtěl právě vždy vyhnout 2 a více sim. Kolik je tak Vaše měs útrata sms volání mobilní net pokud se můžu zeptat.



Naposledy upravil peta809 dne 24. 7. 2022 16:26, celkově upraveno 1

Předchozí příspěvek se necituje!



Offline - Moderátor Profil 
24. 7. 2022 16:24 Odeslat příspěvek
Ruku na srdce, Datamánie je pro volání a SMS nepoužitelná, vzhledem k cenám. Za mě tedy Datamánie jen v dual SIM telefonu v kombinaci třeba s Kaktusem. Datamánii bych vnímal čistě jako datovou SIMku. A jen připomenu, že je jako hlavní SIMka nevhodná vzhledem k absenci roamingu, tedy po přejezdu hranic se taková SIM stává nedostupnou. Takže nic pro single SIM telefony. Ale takových už moc není B)


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 16:36 Odeslat příspěvek
Nevím jestli tu datamanii chápu správně, musím platit 300 Kč za měsíc abych měl sms a hlas free musím k tomu utratit 15 kaček za den. Takže při mé "šikovnosti 300 + 30 x 15 takže 450 + 300 takže 750 je to tak? Ted to mám pod 600 a nemusím to řešit. Ale jestli jsem to blbě pochopil, pak se omlouvám.



Naposledy upravil peta809 dne 24. 7. 2022 16:43, celkově upraveno 1

Zdvojený příspěvek



Offline - Moderátor Profil 
24. 7. 2022 16:46 Odeslat příspěvek
Pokud bys volal každý den, tak ano, chápeš to správně a provoz té SIM by tě měsíčně vycházel na 750 Kč + 2 Kč za každou SMS. Ta SIM není nic pro lidi, kteří nechtějí nic řešit a starat se ještě o druhou SIM, protože jak píšu výše, hlavní číslo na SIM Datamánie se důrazně nedoporučuje!!!


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 7. 2022 16:50 Odeslat příspěvek
A kde je problém ve 2 simkách? Už jsi někdy používal 2 simky? V reálu to vůbec neregistruješ, nastavíš jednou mobilní data na SIM 2 a máš to nafurt. A voláš a píšeš ze SIM 1. Neřešíš, nepřepínáš, pohoda. A čím míň voláš a píšeš SMS, tím víc se to vyplatí. Já bych se u Kaktusu vešel s voláním a SMS do kila.


Offline - Administrátor Profil 
24. 7. 2022 17:52 Odeslat příspěvek
Já tyhle debaty upřímně nechápu, protože jsme každý jedinečný a originální. V diskuzích pod články na Mobilmánii se často setkávám s názorem, že stará dobrá hloupá SMS je v době Messengeru, Whatsappu přežitek. Jako by se snažili naznačit, že textovka je relikt z minulosti, který je dneska k ničemu. Ale dorazí vždy, ať máte dotykáč, nebo tlačítkový telefon. Na SMS je zkrátka spoleh. Já jich pošlu za měsíc 2 500. A rád si povídám. Další vůbec neomezenku nepotřebuje a chce hodně dat. Jiný zase vůbec nepotřebuje data a chce neomezenku. A někomu stačí 60 minut měsíčně, pár SMS a 2GB.

Neomezená data by šla vyhádat i s flatem za 600, takže to denní neomezené volání za 25 korun je šílenost. Jenže spousta lidí si to neumí spočítat. Za 750 by s trochou štěstí měli neomezené všechno. Já mám neomezenku + 1,5GB dat za 249 korun (tlačítkový telefon) a měsíčně spotřebuji 20 % datového objemu.

Datamánie se vyplatí, pokud dáte za hlasové služby tak 100-150 korun. Pokud třeba 300 a dalších 300 za Datamánii, tak s útratou 600 měsíčně už se tyhle kombinace nevyplatí, a šel bych cestou jedné SIM, která má neomezené vše, hlas i data.


Offline - Moderátor Profil 
24. 7. 2022 18:31 Odeslat příspěvek
radim píše
A kde je problém ve 2 simkách? Už jsi někdy používal 2 simky? V reálu to vůbec neregistruješ, nastavíš jednou mobilní data na SIM 2 a máš to nafurt. A voláš a píšeš ze SIM 1. Neřešíš, nepřepínáš, pohoda. A čím míň voláš a píšeš SMS, tím víc se to vyplatí. Já bych se u Kaktusu vešel s voláním a SMS do kila.

Doufám, že to není reakce na mě. Já totiž dvě SIM karty používám léta a stejně jako ty v tom nevidím problém B)
dockalacek píše
..., takže to denní neomezené volání za 25 korun je šílenost.

Jen opravím, že 15 Kč za denní neomezené volání, nikoliv 25 Kč ;)

Jinak souhlasím!


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 18:33 Odeslat příspěvek
Já tu debatu spíš myslel obecně, kolik kdo spotřebuje a jak si zvykl neomezená data používat. Koukl jsem se před tím na ceny omezených dat, které jsou nesmyslné, často dražší jak neomezený tarif. Tak mě jen zajímalo používání dat mimo můj dosah.

Ale celkově mi přijdou ceny omezených tarifů až nemravné, žehrají na lidi, co se v tom moc nevyznají. At klasika operátoři, ale snad víc i virtuálové.


Offline - Pokročilý Profil 
24. 7. 2022 18:35 Odeslat příspěvek
Datamánie 100GB za 3 kila + nejlevnější ofiko neomezené volání+100SMS za 250 u Gomobilu. Celkem 550. A kdo nepotřebuje neomezenku ten u Kaktusu může třeba za hovory a SMS kolem kila, takže tak. Jen je třeba počítat že Datamanie za hranicemi ani ťuk.


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 19:08 Odeslat příspěvek
Já i s neomezenými daty dal minulé léto spotřebu do 50 GB (a z toho mi 25 GB vycucli ostatní na hotspotu). Provolám a proSMSkuju pár jednotek měsíčně. Na internetu se neomezuji vůbec, ale doma/na chatě/tehdá ve škole mám Wi-Fi s mnohem menší latencí a menší spotřebou baterie, takže využívám logicky tu.


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2022 20:39 Odeslat příspěvek
Zpravidla je to s neomezene tak, ze na zacatku clovek spotrebuje hodne dat a za nejaky tyden se spotreba ustali na obvykle mire, kterou ma pochopitelene kazdy jinou (pouze mobilni pripojeni, doma pevne pripojeni, firemni simka...)
Jen pro info, radove receno, letni neomezena data od TM ukazala na mesicni prumer 16GB (2020, 2021). Tim chci prumer nebyl ani 5GB, ani 50 GB. Jinak je to tema na vice strankovy elaborat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 29 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies