MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Neomezená data | Vaše spotřeba a chování

Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 7. 2022 20:46 Odeslat příspěvek
peta809 píše
Doufám, že to není reakce na mě. Já totiž dvě SIM karty používám léta a stejně jako ty v tom nevidím problém B)


Jasně že na Fretkyho. Ten píše, že s tím má problém.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
25. 7. 2022 09:20 Odeslat příspěvek
Pouzivam data z mobilu do jednoho pocitace. Neomezuju se vubec, jednou se mi podarilo dostat na 30GB, tento mesic mam 20. Ale v podstate ty data jen placam na YT. Bez toho bych se v pohode vesel do 5GB. Kolega co kouka na NB na Netflix a podobne rikal, ze se nikdy nedostal pres 50GB. Ted budu prechazet na Datamanii a predpokladam, ze mi kazdy mesic propadne vic nez pulka. Ale za 300 nic podobneho nesezenu.
Operatori maji nastaveno kolik chteji z kazdeho dostat a i kdyz se postupne mnozstvi dat zvysuje, cena vzdy zustava stejna.


Offline - Pokročilý Profil 
25. 7. 2022 12:28 Odeslat příspěvek
Pro méně náročné tu byla akce Vodafone kde bylo 30 GB na 3 nebo 6 měsíců za jednorázový poplatek za SIM. Ta vycházela celkem zajímavě a je to i s roamingem. Ale zase je to jednorázová akce. Já mám u dcery Boží balíček od Kaktusu a 6GB + neo socky má asi za cca 67 Kč měsíčně. Pro každého se najde něco co je pro něj vhodné otázka je jestli to co si platí každý měsíc i využije. Kaktus je fajn že vše nespotřebované převádí furt do dalších balíčků tak lze u něj syslit třeba na data v EU roumingu. Já taky před lety převedl celou rodinu pod Tescomobile, který byl jeden z nejpoužitelnějších virtuálů pro rodiny. Měsíčně mě to vyšlo i s netem na cca 250 měsíčně. Teď jsme na flatech bo tchýně i žena provolají desítky hodin. 2x flat+15GB á 330 a 2x flat+1GB á 190. Pravda je to akvizičně-retenční nabídka z předloňského léta kdy ještě Téčko dávalo retenčně až 60% slevu na jeho starší tarify. Ale těch 15 GB se mi ještě nepodařilo přešvihnout, ani ženě. Takže spokojenost.


Offline - Administrátor Profil 
25. 7. 2022 14:53 Odeslat příspěvek
hauzz: díky za skvělý příspěvek. Problém je, že není tarif, který by se zavděčil všem. I kdyby byla neomezenka + neomezenka datová za 300, lidi by brlali, že není za stovku.

Kaktus je super, to je úžasný tarif, který převádí jednotky, takových moc není. A další věc je, že jsme na Mobilmánii, kde o tarifech trochu ponětí máme. Ale jsem přesvědčený o tom, že spousta lidí, dokonce možná většina populace, ani neví, kolik platí za svůj stávající tarif, kolik platí za SMSku, nesledují aktuální nabídky, co jsou mnohdy výhodnější než jejich 10 let staré tarify. A když jim takový tarif ukážete, často to nechtějí řešit kvůli pohodlnosti. To samé platí i u bank, často jde o kombinaci pohodlnosti a lenosti.

Schválně, kolika lidem v rodině či kamarádům jste zařídili lepší tarif? A bylo to proto, že vás o to sami požádali, že by chtěli platit méně, nebo to byla vaše soukromá akce, kdy už jste se nemohli dívat na to, že váš rodič/babička/teta/sourozenec či kamarád platí ceníkovou cenu, a začali jste konat na vlastní pěst?


Offline - Junior Profil 
25. 7. 2022 16:09 Odeslat příspěvek
A proto je u nas draho.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2022 16:11 Odeslat příspěvek
Samo že na vlastní pěst. Rodiče a tcháni by nebyli schopni si sami něco najít a změnit. Kámoš má nějakou starou Oskartu, kde platí snad 7,50 Kč/min., minimálně do cizích sítí, pokud ne do všech, už nevím, co to je za tarif. A je mu to jedno, neřeší, "já si dycky dobiju 200 a na ten měsíc mi to stačí". To je jak s tím benzínem, že: Drahý benzín? To je mi fuk, já beru dycky za 500.


Offline - Junior Profil 
25. 7. 2022 16:46 Odeslat příspěvek
Staci sledovat zisk bank a operatoru. On by nevadil, ale vsechno jsme prodali a tak to jde ven. Az se bude zmensovat, neco se u nas zacalo dit. Taky znam par lidi, co plati za veci, co muzou mit levneji nebo uplne zdarma. Ale kdyz uz to tak delali leta,tak uz to menit nebudou....
Nastesti nabidek je dost a kdo chce, muze se podle toho zaridit. Je to kazdeho vec. Osveta je ale dulezita :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 7. 2022 18:17 Odeslat příspěvek
Dneska vyzkoušeno - práce, hovor na teams, pak něco na HBO - za cca 4 hodiny hlásí telefon spotřebu 3 GB. Zkoušel jsem i uloz.to a po chvíli se stahování vždy přerušilo, Vodafone to nějak u neomezeného internetu blokuje?


Offline - Junior Profil 
25. 7. 2022 18:45 Odeslat příspěvek
Nám teď bude nově v práci poskytovatel navyšovat objem dat, teď mám 10 GB za 284 kč od srpna budu mít 20GB za 326 kč. Neomezená data nám dá za 526 kč. Přemýšlel jsem o té Datamánii od O2, ale odrazuje mě nemožnost použití v zahraničí, ne že bych potřeboval tolik dat, teď se do 10 GB na telefonu v pohodě vejdu, doma jedu na wifi, ale data v zahraničí občas potřebuju a tudíž je to pro mě výdaj navíc, protože bych stejně musel kvůli té cizině data navíc platit. Hovory a SMS neřeším to nám dává poskytovatel neomezeně za 237 kč.


Offline - Junior Profil 
1. 9. 2022 07:13 Odeslat příspěvek
Já si dal neomezený tarif na prázdniny, a když jsem zjistil, že se stejně nad 5 GB nedostanu, jsem ho zase zrušil :) Jako jo, napadají mě způsoby, jak to využít, ale rozdíl v ceně je dost velký na to, že mně to nic moc navíc nepřináší.


Offline - VIP uživatel Profil 
1. 9. 2022 08:03 Odeslat příspěvek
Mám 10 GB v tarifu a vyuziji tak 1-3 GB. Doma WiFi, v práci WiFi.


Offline - Junior Profil 
1. 9. 2022 13:17 Odeslat příspěvek
Výhoda neomezených dat je, pokud se pohybuješ často v zahraničí v rámci EU, tak máš až 30GB roamingových dat na měsíc.
Jinak když jsem v ČR, tak neomezená data využívám tak, že na cestách rodině sdílím datové připojení, aby si neplácali svá omezená data.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2022 04:12 Odeslat příspěvek
Tak to já jsem zcela jinde, jsem bez wifi a neomezená data mám od Vodafonu od února. Průměr na měsic mi vychází cca 800GB


Offline - Pokročilý Profil 
12. 9. 2022 07:24 Odeslat příspěvek
Pro ty kdo zas tak obrovskou spotřebu nemají ale hodí se jim občas v ČR neomezená data tak neomezenku má nově Kaktus s paušálem z platební karty - nové Neřešto má za 3 kila po spotřebování základních 6GB neomezenku s rychlostí 2Mbit. + 100 minut a 100SMS každý měsíc, dá se syslit při nevyužití + možnost pak najednou vyčerpat v EU roamingu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 29 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies