MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Existují čistě datové tarify?

Offline - Junior Profil 
18. 10. 2022 18:58 Odeslat příspěvek
Zdravím,
v rámci práce mi bude převedeno číslo na firemní tarif. Má ale pro mě nedostatečné data. Vzhledem k tomu, že můj iPhone podporuje eSIM, přemýšlím, že bych využil eSIM pro nějaký čistě datový tarif.
Jak potom iPhone funguje? Lze vybírat, na kterou SIMku třeba chci surfovat?
Dále se chci se zeptat - všude mají tarify čistě pouze s voláním, to nechci, mám neomezené v pracovním tarifu. Chtěl bych si na nové číslo zaplatit čistě jen třeba 5GB dat. Lze to u některého operátora, lze si někde prohlídnout nabídku?
Děkuji všem
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
18. 10. 2022 19:15 Odeslat příspěvek
Kaktus, 6 GB měsíčně za 100 Kč: https://aukro.cz/sim-kaktus-t-mobile-6g ... 7015820563

Více info pak v příslušném tématu ve vlákně Virtuálních operátorů.

Tak jak popisuješ používá iPhone ségra. Taktéž tam má Kaktus na eSIM a vše ok. Hlavní SIM na SMS a volání, Kaktus na data.


Offline - Junior Profil 
18. 10. 2022 19:34 Odeslat příspěvek
To nějak nechápu. Píšeš 100Kč, v aukci píšou 200Kč obnovení (+ 349kč simka). To není problém, jen se ptám.
Ale pokud vím, virtuálové nepodporují 5G, nebo už se něco změnilo?


Offline - Junior Profil 
18. 10. 2022 20:02 Odeslat příspěvek
Sám tuto sim limitovanou od kaktusu použivam a je to velmi výhodna nabídka.

Prvni rok po aktivaci stači jen 4x 500,- 1x400 dobit v akci dobiječka (bonusovy kredit má platnost rok od aktivace sim karty) a má člověk pak vystarano a nemusi řesit pak dobiječku každý měsic resp skoro 2roky a vyjde mu to na 100,-/měsične a ješte nevyužité hl.data se mu převadi neustále.

Co se týče 5G zatím kaktus nemá a stejnak maji rychlost blokovanou na 20mbps převážně v ČR (v roamingu to jde neomezeně dle kapacity sitě) a to stači i tak dle mého na mobilu,ale prý to nevylučuji do budoucna 5G.


Naposledy upravil tomik2012 dne 18. 10. 2022 20:36, celkově upraveno 2


Online - Pokročilý Profil 
18. 10. 2022 20:18 Odeslat příspěvek
Kaktus opravdu 5G zatím nemá. Jednoduše princip 1x za měsíc při tzv. dobijecce dobijes 200kc a vydrží ti to jedno dobití i na další měsíc. Jsou tam i jine varianty viz uváděný odkaz .


Offline - Pokročilý Profil 
18. 10. 2022 21:53 Odeslat příspěvek
Ono i na tom 4G těch 6GB celkem rychle člověk vyplácá tak na co 5G? Aby to drancovalo baterku? Jediná nevýhoda Kaktusu je nemožnost VoLTE což u čistě datové SIM samozřejmě nevadí. Za ty prachy nic lepšího není, při vyšších nárocích na data se nabízí Kaktus Neřešto za 300kč 6GB 20mbit+neomezeno 2mbit nebo 100GB Datamánie za 300 (Aukro ap.) leč Datamánie je pouze pro ČR.


Offline - osobne Profil 
19. 10. 2022 00:36 Odeslat příspěvek
Navíc O2 si účtuje poplatek za převod SIM na eSIM. I tak vidím tu O2 Datamánii jako nejvýhodnější.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2022 05:28 Odeslat příspěvek
Datamanie je asi nejlepší nabídka. Jen ji teď koupíš jedině u překupníka, nemáš 5G, nefunguje to v zahraničí.


Offline - Junior Profil 
19. 10. 2022 06:18 Odeslat příspěvek
A nejde u toho firemního limitu zvednout data? Máme v práci měsíční limit a já si část ubral na navýšenní dat. Ale neomezená data nemáme to bych se do limitu nevlezl. Mám vlastní neomezenku ale ta Datamanie vychází momentálně nejlíp. Jen nefunguje v cizině. Nebo za 3 kila Kaktus neřešto s 2mb po vyčerpání základu. Dřív nebo později se zas něco objeví.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2022 10:06 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Ono i na tom 4G těch 6GB celkem rychle člověk vyplácá tak na co 5G?


Přesně to jsem chtěl napsat - 5G na 6 GB??? A není to moc, Antone Pavloviči?


Online - Pokročilý Profil 
19. 10. 2022 10:33 Odeslat příspěvek
No upřímně,je spousta míst zvláště sportovišť kde se svým Kaktusem internetem můžu jít cvrnkat kuličky. Někde mě to rovnou shodí na 2G. Nebo čekám , čekám než se něco načte.....kapacita na hraně ,zimní stadion Kladno naposled.


Pokud tazateli stačí 6GB měsíčně ( mě také),není třeba Datamanie


Offline - Junior Profil 
19. 10. 2022 11:25 Odeslat příspěvek
Vysoka koncentrace koncovych zarizeni na jednom miste a kapacita mobilni site v danem miste je konstantni. Vysledek jsi popsal sam. Je to typicka vlastnost mobilnich siti a nelze s tim nic delat. Leda, ze by kazdy operator navysil kapacitu pred hokejovym zapasem a pak ji zase snizil = draha sranda.


Online - Pokročilý Profil 
19. 10. 2022 13:08 Odeslat příspěvek
Zaměnil bych slovo vysoká za zvýšená. Kladno není vesnice, zimák není na periferii, 5t maximální kapacita a všichni nejsou připojení na Kaktus. V Mirošovicích se toto stává na zápase okresního přeboru kde je návštěvnost max 50 lidí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2022 13:57 Odeslat příspěvek
Jarda po vymene strechy a rozsireni VIPek za 500 mega zachoval kapacitu 5200 divaku ;) Na slavnostnim otevreni jsem si taky na odeslani fotek pockal.
Abych mu ale nekrivdil, dela to i v Edenu, kde byva 18t+. Rocni 12GB od T-M jela trochu lepe. Proste priorizace provozu, ale s tim se da zit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2022 15:20 Odeslat příspěvek
polda píše
Zaměnil bych slovo vysoká za zvýšená. Kladno není vesnice, zimák není na periferii, 5t maximální kapacita a všichni nejsou připojení na Kaktus.


Vzhledem k tomu, že Kaktus = T-Mobile, a že T-Mobile sdílí síť s O2, tak jsou na tu BTS připojeni všichni tam se nacházející zákazníci O2 a T-Mobile (a virtuálů fungujících v jejich sítích). Kaktus nemá samostatnou celorepublikovou síť. :-) A mobilní data má permanentně zapnuté každý velký frajer, takže prakticky všichni. :-))
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies