MobilMania.cz

Přihlásit se




Mobilní internet a volání na jednom telefonu

Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 08:40 Odeslat příspěvek
Mám Xiaomi Mi 9T LTE a v něm dvě karty. Jednu na volání a druhou na internet. Je to karta z Datamánie 100 GB na měsíc. Používám ji i pro hotspot k notebooku. Jenže když jsem připojen a někdo mi zavolá na tu první kartu, tak mi přestanou data fungovat. Dokonce i když volám přes první kartu a chci se během volání podívat na internet, tak mi nefunguje. Je to způsobeno tím, že mám dvě karty a v jednu chvíli telefon neumí obsloužit dvě karty. Manželce normálně když volá tak internet funguje, ale má pouze jednu SIM. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za radu.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
2. 3. 2023 09:20 Odeslat příspěvek
Toto je bohužel standardní vlastnost dual SIM telefonů.


Offline - Moderátor Profil 
2. 3. 2023 09:22 Odeslat příspěvek
smartphone by musel být Dual SIM full active


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2023 09:57 Odeslat příspěvek
Pokud je to hodně časté, jsou zhruba tři řešení:
1. Vyměnit telefon za full active.
2. Koupit druhý telefon jen na data, stačí bazarový, na tom asi tak nezáleží.
3. Koupit USB modem / přenosný modem na SIM. USB modem se strčí do noťasu, mobilní modem je na baterky, dá se případně napájet z noťasu, stejně jako tvůj aktuální telefon, kterému při hotspotu asi taky docela rychle ubývá šťáva. USB modem je menší a levnější, mobilní je větší a dražší. Mobilní modem ale umí udělat hotspot i bez noťasu, což USB modem neumí.


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 11:38 Odeslat příspěvek
Ktere tel umi full active ?

-- 2. 3. 2023 11:39 --

Jeste to muzes poresit presmerovanim hovoru na datamanii...


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 13:38 Odeslat příspěvek
Když to přesměruji na Datamanii tak data a hlas půjde na jednu SIM a tím pádem by to fungovalo. Na první mám neomezené volání.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2023 14:23 Odeslat příspěvek
Jsem k tomuto řešení mírně skeptický, ale fungovat to může a bylo by to nejjednodušší a nejlevnější řešení. To chce vyzkoušet. Vyzkoušej a dej vědět, jak se to chová v reálu.


Offline - Pokročilý Profil 
2. 3. 2023 14:34 Odeslat příspěvek
@M2M: Tím přesměrováním ale nevyřešíš situaci, když budeš někam volat ty a budeš přitom zároveň potřebovat internet.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies