MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Nokia E7 neznámý bezp. kód / přehrání FW

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2016 11:42 Odeslat příspěvek
Koupil jsem levně tuto nokii do mé sbírky, ale bývalý majitel už si nepamatuje bez. kód pro obnovení telefonu. Jde to nějak vyřešit ? Zkoušel jsem trojhmat, nepomohl.
Poslední příspěvek


Online - Pokročilý Profil 
1. 9. 2016 14:18 Odeslat příspěvek
Kód pro obnovení neznám ale zřejmě máš na mysli zamykací kód. Doma to jde pomocí Phoenix a flash fw s volbou factory settings. Na netu najdeš návody, na youtube i video návody. Jestli se nic nezměnilo tak to neuděláš na win 10.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2016 16:56 Odeslat příspěvek
Je to kód, který telefon vyžaduje když ho chci obnovit a smazat data. BTW různé služby v Symbianu Belle už jsou vypnuté ? Obchod, Youtube atd nejde. Podle klávesnice QWERTY odhaduju, že není pro český trh a už ten FW někdo předemnou asi přehrával :-))


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2016 18:25 Odeslat příspěvek
Zkus 0987 nebo MNBV a nebo ještě 12345/1234/RTYFG/RTYF/RTZFG/RTZF. Jeden z těchto 8 kódů. Nepamatuju si default k´d přesně, ale jeden z těch to určitě je. Fungovalo pro E71


Online - Pokročilý Profil 
2. 9. 2016 00:22 Odeslat příspěvek
Aha, ty chceš formátovat, no tak z těch to není určitě ani jeden. Na formát je kód *#7370# a pak je třeba zadat bez. kód (zamykací kód) kterým jsi mě zmátl, kor když píšeš že ho bývalý majitel zapomněl. Ten je z výroby 12345. Spousta lidí si ho změní a pak časem zapomenou. Na formátování je ale spolehlivější trojhmat. Píšeš že jsi ho zkoušel ale bez úspěchu. Zřejmě si ho dělal špatně. Obchod už samozřejmě nefunguje, já ho nepoužíval ani když fungoval. Teď to má Opera Mobile Store nebo můžeš použít aplikaci App List. Vše snadno dohledatelné na netu. Na youtube sem vestavěnou app taky nikdy nepoužil, buď Cutetube nebo Operu mobile. E7 používám dodnes, i tento post sem napsal s ní :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 9. 2016 08:55 Odeslat příspěvek
Trojhmat udělám, ale po nastavení země atd stejně v telefonu ten kód zůstane a fotky bývalého majitele taky. 12345 jsem už zkoušel. Každopádně jsem zkoušel různý SW na reset, přečtení security code a vždy nastal nějaký error při čtení z telefonu. Fakt už nevím co s tím.


Offline - Junior Profil 
2. 9. 2016 09:16 Odeslat příspěvek
Po trojhmatu mi v telefonu nikdy nic nezustalo.. Vse se uvede do puvodniho stavu, takze po prvnim zapnuti prochazis i vitaci procedurou.

Kdysi jsem take E7 mival v uzasne modre barve, bohuzel odesel nabijeci konektor. Jinak asi nejlepsi telefon (krome fotaku), co jsem pouzival. Kdyz se jich par novych pred nedavnem objevilo na ebay, docela mne svrbely prsty;)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 9. 2016 10:56 Odeslat příspěvek
Já právě sbírám tyhle unikátní Nokie :D. Ale je vážně divný, že po trojhmatu -> nastavení jazyku, země, času atd sice nastaví telefon jako do továrního nastavení, ale fotky a bezpečnostní kód, který potřebuji pro obnovu tam prostě zůstane a i po 1234 / 12345 telefon napíše ,,Chyba kódu,,

Ještě mě zajímá, když se připojím na domácí wifi, tka se telefon po chvíli odpojí a dál tu wifi vidí jako neznámou, takže heslo na wifi musím psát znovu, to je normální ? Symbian moc neznám, naposled jsem ho kdysi používal na Nokii 3650 ;-)


Online - Pokročilý Profil 
2. 9. 2016 14:21 Odeslat příspěvek
Takže přeci jenom se jedná o bez. (zamykací) kód. Ty potřebuješ zformátovat telefon abys odstranil bordel po předchůdci. Nejlépe trojhmatem který nevyžaduje bez. kód, jenže po něm zůstává bez. kód stále změněný od předchozího majitele který je hlupák co si telefon zabezpečí i proti sobě :) Takže se potřebuješ zbavit bez. kódu a to doma uděláš jak popisuju v prvním postu, pak můžeš plnohodnotně využívat telefon a zárověn tak i obnovíš telefon do továrního nastavení po kterým tak prahneš. Potřebuješ k tomu Phoenix a FW, obojí ti mohu poskytnout ale návod už si najdi na netu. Co paměťová karta, je v telefonu? Nejsou na ní náhodou ty fotky :) S tou WiFi to samozřejmě není normální, chyba bude někde v nastavení routeru nebo E7 ale u E7 je potřeba se napřed zbavit toho bez. kódu. btw nabíjecí konektor byla bolest E7. V záruce mi ho vyměnili i s baterií grátis. Od té doby je klid ;)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 9. 2016 17:36 Odeslat příspěvek
Díky za reakce ;-) ..takže začal bych tím, že bohužel doma ani v práci není počítač s Windows 7 a starší a bohužel W10 se nedaří nainstalovat ovladače a vždy se to nějak pos*re :-)) (zkoušeno u tří desktopů). Takže jsem nainstaloval na jeden PC W7 a nokii to vidělo bez problémů co se týče přesun souborů atp. Nicméně programy na tyhle flashování NSS, Phoenix atd stejně vždy skončili neúspěšně s nějakým errorem co se týkal konektivity s telefonem. :hm .

Dále mě zaráží, že v telefonu není už vůbec žádný obchod s aplikacemi (vím že už je mrtvý, ale přece by tam měla být alespoň ikona v menu ne ? :D ), je tam jen základní nabídka funkcí a aktualizace sw píše chybu.
Zkusil jsem si udělat hotspot ze svého telefonu a tam s wifi problém nebyl.

Jinak jak píšu telefon má QWERTY nikoliv QWERTZ klávesnici tak je to nějaký dovoz a je obráceně y/z, ale to vůbec nevadí.
Takže uvidím co s tím :-D


Online - Pokročilý Profil 
2. 9. 2016 18:30 Odeslat příspěvek
Obchod tam není po formátu trojhmatem ale po flashy přes Phoenix to tam bude zpět. Jak sem psal tak na win 10 to nedáš a na win 7 to musí jít. NSS je ti k ničemu a aktualizaci sw už samozřejmě taky neřeš. Pokud tedy máš zájem tak ti na ulozto upnu verzi Phoenixe s kterou to jde, při tvorbě svojeho FW sem svou E7 flashoval na win 7 hódněkrát :) + poslední verzi FW. Co ty fotky, byly na kartě?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 9. 2016 21:11 Odeslat příspěvek
Ok zitra kdyztak napisu, tahle nokie ani slot nema. Fotky jsem smazal rucne


Online - Pokročilý Profil 
2. 9. 2016 21:38 Odeslat příspěvek
Bingo. Sry, trochu připitoměle sem to z tebe chtěl vytáhnout :-[ Když formátuješ tak je třeba zformátovat všechny paměti, což je u E7 paměť C: telefon a paměť E: - velkokapacitní paměť. Takže tu paměť E: zformátuj celou ve správci souborů ať tam nemáš smetí ;-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 9. 2016 20:13 Odeslat příspěvek
Tak kdyby bylo možné nahrání toho Phoenixe + nejnovější FW na Ulož.to bylo by to super :-)


Online - Pokročilý Profil 
4. 9. 2016 12:28 Odeslat příspěvek
Ahoj. Odkaz na stažení máš v SZ protože sem bohužel chodí chudáci kteří neví že se orgasmu dá dosáhnout daleko příjemnějším způsobem než nahlášením takovéhoto souboru jako závadným i když tomu tak není. Ještě připomenu ať zformátuješ i tu paměť E: ;)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies