MobilMania.cz

Přihlásit se




Jaky watch OS pro Android

Offline - Junior Profil 
11. 2. 2020 11:12 Odeslat příspěvek
Hezky den všem,

chtel bych se zeptat, premyslim o prvních novych chytrých hodinkách a hlavně jaky OS na hodinkách. Nepotřebují fitness funkce, stačí mi pouze, aby na hodinky opravdu spolehlivé chodili notifikace, abych mohl odpovídat i na zprávy z různých kecalku, občas stáhnout nějakou appku.
Vlastnim telefon Sony Xperia XZ2 Preminum.
Který watch OS by mohl byt pro mne nejlepší? Nemuzu vybrat mezi Tizen co WearOS. WearOS je sice primo od Google jako Android, ale nejsem si jisty, zda Google nekašle na svůj WearOS(zadna zmínka od Google za poslední rok a pul o nejake nove verzi).
Tizen sice podporuje Samsung docela dost, ale nevim, o kolik funkci u Tizenu přijdu, kdyz nevlastním zadny telefon rady Galaxy.

Dekuji vam predem za odpověď.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
11. 2. 2020 12:28 Odeslat příspěvek
Definuj:
1 - "občas stáhnout nějakou appku"
2 - "ale nevim, o kolik funkci u Tizenu přijdu"

Ps.: Mám Galaxy Watch


Offline - Junior Profil 
11. 2. 2020 14:23 Odeslat příspěvek
1. Tim mam na mysli, ze nejsem tak narocny na aplikace.
2. Pry majitel jiného telefonu než Galaxy pri použití OS Tizen prichazi o nekolik funkci.

Jaky telefon pouzivate s Galaxy Watch prosim?


Offline - Junior Profil 
11. 2. 2020 17:00 Odeslat příspěvek
Já má Galaxy S10e.

Pokud ti jde jen o notifikace a odpovídání na zprávy (SMS,WhatsApp, Messenger atd.), tak je spousta "chytrých" hodinek od Huawei, Xiaomi a pod. Stačí si projít fora a zeptat se ...

Tizen i WearOs má možnost instalovat aplikace,ale jejich použití na tak malinkatých displejích je totální nouzovka. Sledovat YT na hodinkách je blbost, stejně jako se nechat navigovat (možná tak v neznámém městě) . Nebo internetový prohlížeč na hodinkách ? Nesmysl. A to říkám jako majitel Galaxy Watch , 100% spokojený majitel.
Notifikace, odpovídání, příjem hovoru, záznam trasy - vše u Galaxy Watch funguje perfektně, osobně bych za jiné neměnil.

Pokud se ale rozhoduješ jen pro Tizen a WearOs, tak se ti rapidně snižuje možnost výběru hodinek.

Ps.: Když jsem vybíral hodinky (3 měsíce nazpět) , tak u Xiaomi velké a neřešitelné problémy s GPS


Offline - Junior Profil 
11. 2. 2020 17:39 Odeslat příspěvek
Prave u hodinek od Huawei a Honor podle recenzi nelze odpovídat na zprávy.


Offline - Junior Profil 
11. 2. 2020 18:25 Odeslat příspěvek
Aha, to jsem ani netušil.

Tak zpět k "Galaxy Watch".
Nevím o jaké funkce by jsi měl přijít, přeci záleží na hodinkách coi mají za funkce a pak na aplikaci v telefonu (od Samsungu).
Na tohle ale bude lepší kouknout do tématu o Galaxy Watch a majitélů co nemají telefon Samsung
Za sebe doporučuji - bezproblémový chod , aktualizace, customizace.


Offline - Administrátor Profil 
12. 2. 2020 09:21 Odeslat příspěvek
Z Play Store stáhneš Samsung Health, Galaxy Wear a Galaxy Watch plug-in - mělo by to fungovat bez problému. Galaxy Watch plug-in je dokonce i na iOS.


Offline - Junior Profil 
12. 2. 2020 10:32 Odeslat příspěvek
Na tohle se nikdo neptal .
Tazatele zajímá, zda přijde o nějaké funkce hodinek pokud nemá telefon Samsung. A funkčnost Galaxy Watch s jiným výrobcem také nezpochybňuje.
Myslím že instalaci aplikace od Samsungu chápe a jistě zvládne, protože ho hodinky/telefon vyzvou k instalaci všeho potřebného, případně si může přečíst návod.

Takže Loadere - přijde o nějaké feature (hodinky/telefon/aplikace) pokud nevlastní telefon značky Samsung ?
NE
ANO - o jaké ?

Osobně si myslím, že hodinky budou umět to samé s telefony Samsung , stejně jako třeba s Huawei. Ale ověřené to nemám, viz. předchozí příspěvek.


Offline - Administrátor Profil 
12. 2. 2020 10:41 Odeslat příspěvek
Z mého příspěvku tazatel jistě usoudí, jestli přijde o nějakou funkčnost, Lubíčku (NE).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies