MobilMania.cz

Přihlásit se

Další stránka

omezení výkonu starších iPhonů

Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 12. 2017 08:24 Odeslat příspěvek
https://www.mobilmania.cz/clanky/apple- ... fault.aspx

Ahoj, co na to říkate? Máte někdo zkušenost?

Přemýšlel jsem o přechodu z androidu na iPhone právě kvůli tomu, aby vydržel a nezpomaloval se jako android po půl roce. Ale vypadá to, že za ty prachy radši koupím nějakou vlajkovou loď s androidem a budu na tom líp.
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
22. 12. 2017 08:54 Odeslat příspěvek
Mám SE a naprostá spokojenost (předtím Windows Phone)

Co se týká toho "zpomalování", tak je podle mého názoru kolem toho zbytečný humbuk, protože nevidím na tom nic špatného, že se ti sníží výkon pokuď už nemáš v "kondici" baterii - prodlouží se tím totiž výdrž telefonu než kdyby nebyl "zpomalen". Poté už záleží jen na tvém rozhodnutí zda ti to nevadí případně zda koupíš novou baterii a vyměníš ji za starou (výkon se opět navrátí do původních hodnot) nebo zda si rovnou koupíš novější model.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2017 10:11 Odeslat příspěvek
Já bych si třeba chtěl vybrat mezi původní rychlostí a delší životností,takhle mě výrobce tlačí do nerentabilní opravy nebo koupě nového zařízení.Kdyby se to neprofláklo tak se ani neobtěžují zákazníky informovat.

Offline - Junior Profil 
22. 12. 2017 10:11 Odeslat příspěvek
Jestli tomu Franzkafka veri, je to jeho věc, vsechno je to podle me jen strategie applu k umelemu zastaravani telefonu a nuceni koupi nového, aniz by riskovali, že telefon prestane fungovat v zarucni době a museli to platit oni...

Co mi na tom osobne vadi je to, ze zo prostě delaji bez vedomi uzivatele, ze si nemůžou vybrat, ze doted nebyli ani informovani, proste apple takhle jedna. Kdyz to vyzenu do extremu, je to jakobych bych si koupil auto a po par let mu proste vyrobce sw omezil vykon, rychlost a oduvodnil to opotřebováním soucastek.

22. 12. 2017 10:15 Odeslat příspěvek
To jejich vysvětlení je samozřejmě směšný.

Offline - VIP uživatel Profil 
22. 12. 2017 11:24 Odeslat příspěvek
Samozřejmě pokud je to pravda, a Apple o tom neinformuje a nedává na výběr, tak postupuje zcela špatně a nemorálně.

Offline - Moderátor Profil 
22. 12. 2017 11:26 Odeslat příspěvek
Melipa to popsal krásně a pravdivě, já si taky myslím, že hlavním důvodem je to, aby si lidé koupili novější stroj. A výhledově to bude horší - vemte si, že ve Windows 10 nejdou natvrdo vypnout aktualizace. Mám pocit, že v budoucnu, a zdaleka nemyslím jen počítače a mobily, to bude horší. Výrobci zboží si automaticky budou určovat, co je podle nich pro zákazníka nejlepší. Konkrétně v případě omezování výkonu u iPhonu je podle mě hlavním důvodem maximalizace zisku společnosti, nikoliv upřímná obava a péče o blaho zákazníka.

Mamka má třeba kuchyňský robot od Ety, dostala ho ke svatbě, má ho už přes 30 let. Myslíte, že je dnes zájem, aby zboží lidem takhle dlouho vydrželo?

A konkrétně k tématu - někde jsem tady četl, jaký je iOS 11 na starších iPhonech hrůza (sekání, neoptimalizace). Nemůže to souviset i s tímto odhalením?

22. 12. 2017 11:53 Odeslat příspěvek
Ipad 2 air po poslední aktualizaci maká už normálně, až na určité zpomalení....

Offline - Pokročilý Profil 
22. 12. 2017 12:50 Odeslat příspěvek
Zajimava muze byt i ta moznost, ze kdyz ti treba po roce vyrazne klesne vydrz baterie, tak to muzes jit reklamovat. Ale pokud telefon vydrzi stejn, jen je pomalejsi? Toho si cast lidi ani nevsimne a cast to svede na nejakou narocnou aplikaci a reklamovat to nepujdou...

Offline - Trvalý BAN Profil 
22. 12. 2017 13:49 Odeslat příspěvek
Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

http://www.smartmania.cz/apple-pujde-kvuli-zamernemu-zpomalovani-iphonu-pred-soud/

22. 12. 2017 14:45 Odeslat příspěvek
Záruka na kapacitu baterie je 6 měsíců.

22. 12. 2017 15:00 Odeslat příspěvek
Přesně tak, jen doplním, že na baterie se vztahuje záruční doba v trvání 24 měsíců, stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.
Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu.
Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním.

Offline - Junior Profil 
22. 12. 2017 15:50 Odeslat příspěvek
Tahle debata je naprosto zbytečná, protože je už více méně teď jasné, že další aktualizace vše přemění ve volitelnou volbu v nastavení. Jenom podotýkám, že Apple neudělal nic špatného - jen optimalizoval spotřebu, aby se v extrémních podmínkách se starou baterii telefon nevypínal a aby uživatelům se starší baterií prodloužil výdrž telefonu. Kdo chce pravidelně měnit telefon kvůli umělému zastarávání ať zůstane u Androidu.

22. 12. 2017 16:05 Odeslat příspěvek
Ano Apple optimalizoval spotřebu, aniž by o tom dal vědět.A uživateli bloumej, proč se najednou zpomalil telefon..
Jen náhodou se to provalilo.Takže umělé zastarávání by Apple. :tleskani

22. 12. 2017 16:23 Odeslat příspěvek
Franzkafka, uveď zdroj.Nebo je to jen tvoje dojmologie?Já jako uživatel ipadu jsem vcelku *****án.Je to neférové jednání a tomu rádoby vysvětlení snad uvěří člověk,co nemá všech pět pohromadě.Oni neoptimalizovali spotřebu,oni jen snížili výkon starších zářízení,to nemá s optimalizací nic společného.

Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 37 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies