MobilMania.cz

Přihlásit se




Vypálení OLED zkušenosti

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 7. 2020 21:14 Odeslat příspěvek
Hezký den, mám svůj první OLED a zajímaly by mě zkušenosti uživatelů iPhone s OLED displejem. Máte ho vypálený? Zajímá mě nějaké hromadné info, na základě kterého bych určil co už je na iPhone s OLED panelem moc... Prosil bych tedy o osobní zkušenosti typu - "8 hodin jsem navigoval, mám vypálený Waze" a i v případě, že žádné vypálení nemáte, prosil bych zkušenosti, jakou nejhorší statickou věc jste na tom displeji zobrazovali - například i opačnou zkušenost "8 hodin jsem navigoval na plný jas do Itálie a displej je v pohodě". Jde mi o to, co si k tomu displeji mohu dovolit...
V rodině máme 4 amoled displeje na Samsungách a všechny jsou vypálené (S8, S7 edge, A5, J5), ale Apple tvrdí, že se tomu snaží nějakým způsobem zabránit, tak jsem zvědav na osobní zkušenosti.
Děkuji :)
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
16. 7. 2020 21:29 Odeslat příspěvek
To jsem zvedavej proto mam iphone11 s ips displejem po vypaleni jednoho displeje uz amoled displeje nemusim


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 7. 2020 22:06 Odeslat příspěvek
A jakým způsobem a jaký telefon?


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2020 03:21 Odeslat příspěvek
Sevc852 píše
... Apple tvrdí, že se tomu snaží nějakým způsobem zabránit, ...

Softwarově posouvá na displeji dlouhodobě staticky zobrazované prvky systému. Ale každá appka to nepodporuje.


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2020 07:28 Odeslat příspěvek
Já mohu v mobilu pouze OLED, jedu na nich už posledních cca 10 let a nikdy se mi nic nevypálilo.
Teď mám iP 11 Pro Max a nejdelší statický obraz mám během navigování, cesta Praha-Paříž cca 11 hodin a žádný problém. To samé s předešlými Samsungy.


Offline - Administrátor Profil 
17. 7. 2020 08:19 Odeslat příspěvek
Měl jsem taky hafo OLEDů a nic. Samozřejmě na vystavených kusech třeba v Alza showroomu to je, ale tam je statický obraz vlastně pořád.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 7. 2020 10:04 Odeslat příspěvek
No já bych to neřešil, kdybych neviděl, že se to neděje na všech Samsungách doma. Třeba na S7 edge je pravidelně sledován youtube v režimu na výšku (třeba 2 hodiny denně, čte si komentáře) a už se na ten displej nedá ani dívat.
S8+ má zase vypálený 16:9 formát v displeji, také od youtube. V případě sledování videa jsou napravo a nalevo černé nudle a při zobrazení bílé webové stránky je vidět, že 16:9 formát je růžový proti bílým pruhům na krajích.


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2020 10:46 Odeslat příspěvek
Samsung Galaxy Nexus ..... po dvoch rokoch pouzivania (ano aj navigacia v lete na slnku v aute = jas na automatike = na maximum) som ho porovnal s novym .... rozdiel v kvalite priepastny a vypalene staticke ikony od navigacie, navigacnych tlacidiel dole a stavovych ikoniek hore. JerryRigEverything menil S8 tak isto a obraz vypaleny, jemu tam tusim bolo vidno aj klavesnicu atd. OLED sa proste vypaluje, vyrobcovia sa to akurat snazia spomalit.

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=7HCiR5xM3kA ... hovori o tom v case 1:07

J.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 7. 2020 12:06 Odeslat příspěvek
U Samsungu (S3) jsem ho měl vypálený po necelém roce používání (navigací, chat, mail, net). Teď mám půl roku iP11pro cca půl roku a nic. Totožná činnost.


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2020 13:16 Odeslat příspěvek
Já snad musel mít vždy štěstí. Samsung Note 4, pořád v zápřahu. Navigace, hry, internet a pod dvou letech nic. Ještě sem ho normalne prodal. Note 8, mám ho třetí rok a používam jako pracovní. Navigace cca 50 hodin měsíčně apod. zase kromě umírání baterky žádný problém s vypalováním. Asi kus od kusu...


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2020 13:25 Odeslat příspěvek
Tak já od Samsungu S3 když se me vypálilA navigace a yotube a takový jsem už žádný OLeD displej nepoužil SAME IPS ale i kvůli tomu jsem přešel na iPhone 11 i když systém nějakej divnej ale článek o super regina displeji jsem cetl taky že používat technologie změnou pixelů a pak automaticky kalibruje tak jsem zvědav no uvidím možná že ho vyzkouším ve Ip12
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies