MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Offline - Administrátor Profil 
14. 11. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
Dělám v telcu a mohu potvrdit, byť velmi zjednodušeně, že chyba je na straně Apple a tím pádem se musí každý operátor u nás přizpůsobit. Vodafone to již vychytal, T-Mobile ne. Řeší to vždy operátor s daným vendorem (Huawei, Ericsson, atd.)

O problému TM a dual-SIM setupu u iPhonů se ví a řeší se to.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 11. 2021 13:38 Odeslat příspěvek
Můžete prosím sem dát info až to bude vyřešeno. Tohle asi nevypadá ,že by to vyřešila jen nějaká aktualizace ze strany apple (15.2?) ale asi i něco na straně tmobile.
Nerad bych si znovu aktivoval esim a pak zase znovu běžel na pobočku pro plastovou sim ,když to bude zlobit.


Offline - Junior Profil 
14. 11. 2021 14:00 Odeslat příspěvek
Dobrý den, máte někdo zkušenost, že 5G na,IP13mini svítí a na IP12mini ne...Toto se stává v některých oblastech. Děkuji za případné reakce. ( 5G mám zapnuto a vlastním e-sim...Děkuji....�


Offline - Administrátor Profil 
14. 11. 2021 14:47 Odeslat příspěvek
susm4n: Napíšu, nebojte :)

bozanov: Jaký operátor? iPhony 12 podporují o něco méně bandů určené pro 5G. Je možné, že iP 13 prostě chytá band, který dvanáctka chytit prostě nemůže.

Abych také přispěl do téhle zajímavé diskuze: mám iP13 Pro, e-SIM T-Mobile a fyzickou Vodafone a všechno šlape. Bohužel iP12 již nemohu vyzkoušet.


Offline - Junior Profil 
14. 11. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
Loader píše
bozanov: Jaký operátor?


Jedná se o T-Mobile...Díky...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 11. 2021 20:06 Odeslat příspěvek
Právě vyšel update iOS 15.1.1, kde píšou, že to řeší možné výpadky hovoru.


Offline - Junior Profil 
23. 11. 2021 06:33 Odeslat příspěvek
Ahoj lidi. Shanel jsem novy telefon. Rozhodoval jsem se mezi S21 Ultra a S21. Vcera jsem nejprve objednal prave tu Ultru, ale pak jsem videl, za kolik ted prodavaji nebo na kolik se slevovym kodem vychazi iP 12 Pro a tak jsem objednal i ten. Vyzkousim oba a jeden su vyberu. Meli by jste pro me nejake rady, co si vyzkouset, na co si dat pozor? iOS jakz takz znam, mel jsem iPhone parkrat v ruce na par dnu.
Nejdulezitejsi jsou pro me fotoaparaty! Zbytek je u mobilu asi jedno, internet, emaily, whatsapp nebo Youtube jede v pohode na obou. Nejlepsi by bylo, kdyby zde byl nekdo, kdo ma zkusebosti s obema modely. Diky vsem.


Offline - Administrátor Profil 
23. 11. 2021 10:33 Odeslat příspěvek
Upřímně, už to ani není o samotném telefonu (jeho OS), ale spíš o tom, co je kolem něj. Takže bych se spíš zaměřil na to, jak jednotlivé kousky zapadají s tvým elektro-systémem a behaviorálním systémem.

Pokud je to zanedbatelný rozdíl, neřešil bych a koupil to, co se ti líbí. Pokud telefony měníš po roce, je to vlastně jedno..

Btw. fotoaparáty jsou zrovna jedno, vyfotíš pár stovek fotek na oba a uvidíš, co ti lépe sedí. Ale třeba ten e-mail.. pokud máš GMail, prakticky jsi odkázán na GMail appku, protože v integrované appce Mail nefungují správně push notifikace.. just sayin. U fotek záleží co s nima potom děláš. Export do lightroomu (takže chceš fotit RAW, třeba přes Halide na iOS), nebo na to budeš vždycky koukat jenom na tom OLED displeji?

Je toho prostě hodně..

A trošku osobní názor: klávesnice iOS je i po letech pořád strašná. Predikce CZ jazyka funguje pouze u CZ regionu, ale já mám EN region a tak se s tím mohu rozloučit - i přesto jsou některé opravy textu úplně mimo. Na Androidu používám léta Google Keyboard a ta je opravdu skvělá.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2021 12:12 Odeslat příspěvek
V nastaveni push notifikace misto automaticky, zkus co 15minut, takhle mi to s gmailem funguje.
Btw fotoaparaty vidim 50:50.
Za pekneho pocasi ti vyfoti pekne i mobil za 5000kc. Ale zoom umi s21U a fotky s detma v byte umi lepe iphone. Jinak dle meho s21U ma lepsi vydrz, coz se tez hodi.
Uvidis sam. Dle meho iOS a nove androidy jsou dost vyrovnane.


Offline - Junior Profil 
23. 11. 2021 12:36 Odeslat příspěvek
Panove diky za informace. Snad budu mit stastnou ruku a zvolim spravne, aby mi mobil nejaky rok vydrzel a byl jsem s nim spokojeny.
Male deti uz nemame, ale i v interieru delam dost fotek. Stejne tak i venku. A v obou prostredich jak ve dne, tak i za horsich podminek. Proste vsehochut a dost casto. Videa sice natacim mene, ale zase ne jen obcas.
Ultra by byla naprosto jednoznacna volba, kdyby byla ve velikosti klasicke S21 nebo ip 12 Pro.


Offline - Junior Profil 
23. 11. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
susm4n píše
Stejný problém s vypadáváním hovorů po 30s - 1 min:
Můj setup: iPhone 13 PRO, T-Mobile esim + fyzická sim O2
T-Mobile tvrdí ,že je problém u Apple a mělo by být opraveno v půlce prosince.
Zatím mi teda dali zpátky fyzickou sim se kterou hovory nevypadávají.
Bohužel u O2 si nemůžu aktivovat esim (služební tarif).


Měl jsem stejný problém na iP12 a vyřešila ho aktualizace 15.1.1, od té doby je klid. (eSIM mám soukromou T-M a SIM mám firemní O2).


Offline - Junior Profil 
25. 11. 2021 14:19 Odeslat příspěvek
Teď nevím, kde to hodit, jestli sem nebo k Samsungu. Tak to dám raději na obě vlákna, třeba se tu bude někomu hodit a snad to nebude vadit.
Mám nyní nově S21 Ultra a iP12 Pro. Za pár dní se rozhodnu, který si nechám. Prozatím mám pár poznámek...
Co se týče velikosti a váhy, tak jednoznačně iP. Když používám iP a pak vemu do ruky Ultru, jako bych položil polystyren a vzal do ruky cihlu.
Fotoaparáty - oba prakticky stejné. Zde není třeba vůbec polemizovat. iP sice nemá ten pověstný zoom, ale jinak je to prašť jako uhoď, spíše je to skutečně o tom, co se komu více líbí - barevnost, světlo a stíny a podobně.
Displej - podle mě lepší u Ultry. Má podstatně lepší bílou barvu a celkově lepší podání barev. Mám sice zapnuto QWHD a 120 Hz, ale bavím se čistě o pohledu na displej třeba i bez pohybu, kdy je zobrazen jen text nebo ikony na displeji.
Android/iOS - tam to pro mě není zas tak velký problém, i když jsem raději, pokud mám možnost hodit do telefonu z PC cokoli a hlavně kdekoli, kde nemají možnost připojit iP.
Stabilita, jednoznačně iOS. Nikdy se nic neseká, není potřeba nikdy nic restartovat, mazat mezipamět, chache a ja nevím co ještě.
Smartview - zde samozřejmě jedině Ultra.
Taky USB-C, jelikož pak když někam jedem, tak nemusím brát více kabelů.
Magsafe - samozřejmě velká výhoda iP.
Podpora - zde je to jasně iP, který má podporu prostě nejdelší.
U iP mi zase schází Always on Displej.
Face ID je skvělá věc, ale kombinace s otiskem by byla dokonalá, zase samsung nemá Face ID, takže taky není dokonalý.

Nooo, zatím po dvou dnech stále nevím. Ještě pár dnů počkám, budu přehazovat SIMku podle nálady a nakonec se rozhodnu. I když bych asi možná trošku raději Android, tak ta velikost a váha je u Ultry prostě už přes čáru, takže váha a velikost bude hrát velmi významnou roli při rozhodování.

Ale třeba mi zde ještě někdo dá další argumenty a rady, které mi pomohou se rozhodnout.


Naposledy upravil pikropikro dne 25. 11. 2021 16:18, celkově upraveno 2


Offline - Pokročilý Profil 
25. 11. 2021 15:18 Odeslat příspěvek
a co ty fotky zvířat nebo dětí v interiéru při horším, příp. umělém světle, si vedou telefony jak?


Offline - Junior Profil 
25. 11. 2021 16:14 Odeslat příspěvek
Děti už máme velké a psy jen venku na zahradě u domu :D
Ale díky za to, ještě se zaměřím i na více fotek v interiéru.


Offline - Pokročilý Profil 
25. 11. 2021 20:36 Odeslat příspěvek
to byl příklad, děti a zvířata, ale myslel jsem pohybující se předměty, postavy. dejme stranou principy fotografie jako čas, citlivost a clona, protože v případě telefonů jde pouze a jenom o sw zpracování a do exifu si může nalhat co chce. vím přesně jak srovnání dopadne.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Další stránka
Stránka 54 z 55 [ Příspěvků: 822 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies