MobilMania.cz

Přihlásit se




iPhone X a 8 - tovární nastavení po neúspěšných pokusech PIN

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 3. 2021 19:15 Odeslat příspěvek
Zdravím,
dnes při cestě do práce s iPhone X v kapse se mi evidentně opakovaně rozsvítil display a docházelo k nechtěnému zadání PINu. Vytáhl jsem ho z kapsy, když byl zablokovaný na 4 minuty a všimnul jsem si toho. Tak jsem ho vrátil zpět s tím, že to vyprší a pak se zřejmě situace opakovala a telefon se mi vyresetoval do továrního nastavení. Už se mi to kdysi stalo 2x, když si tehdy můj IP8 půjčily děti. Vím, že v nastavení je možnost z bezp. důvodů vymazat telefon po 10 pokusech, ale tuto možnost mám zcela 100% vypnutou. Dodnes jsem ji neměl potřebu hledat a po nahrátí zálohy je stejně v defaultu = off. Můj dotaz zní - jakým jiným způsobem mohlo dojít k vymazání - je tam ještě nějaký další bezp. mechanismus, který telefon smaže a který bych teor. mohl vypnout? V práci používáme Airwatch profily a vůbec máme docela striktní bezp. pravidla kvůli kl. datům + mám spousty dvoufakt.aplikací (proto je pro mě obnova časově dost náročná operace) - je možné, že vítr vane odtud?
Díky za reakce,
T.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
11. 3. 2021 20:20 Odeslat příspěvek
Ano, typicky firemní MDM profily mohou takové nastavení obsahovat. U nás ve firmě jsme potvrzovali, že jsme si vědomi toho, že firma si vyhrazuje právo z bezpečnostních důvodů obsah telefonu vymazat.


Offline - Junior Profil 
11. 3. 2021 23:00 Odeslat příspěvek
To se mi nejak nezda. :hm


Offline - Administrátor Profil 
12. 3. 2021 13:39 Odeslat příspěvek
Já si myslím že vítr vane především odtud - jak uvedl marts, při instalaci firemního profilu (třeba Mobile Iron atd.) dává člověk souhlas s tím, že zařízení bude spravováno administrátorem, tedy firmou.

Zrovna u nás není MDM tak striktní - vymaže se samotný firemní profil.


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 07:45 Odeslat příspěvek
Pokud je tohle nastavení kontrolované MDM, tak by ovšem tahle položka v nastavení měla být zapnutá a zašedlá (blokovaná proti změně).

Příloha
IMG_E09127629466-1.jpeg
IMG_E09127629466-1.jpeg
[ 109.39 | Zobrazeno 28 krát ]



paratk0 píše
tuto možnost mám zcela 100% vypnutou


Offline - Junior Profil 
15. 3. 2021 12:44 Odeslat příspěvek
Zajímavé - podíval jsem se jak to mám nastavené u sebe, a ač nemám telefon pod MDM, tak to mám zapnuté a zašedlé :-)


Offline - Junior Profil 
15. 3. 2021 18:21 Odeslat příspěvek
Nějaký korporátní certifikát nainstalovaný? Ten může některá tahle nastavení zablokovat taky.


Offline - Junior Profil 
16. 3. 2021 21:28 Odeslat příspěvek
Jo certifikáty jsem si tam natahal včetně podpisových a šifrovacích. Takže to je nejspíš automatické bezpečnostní opatření.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies