MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

iPhone 6S - obecná diskuse

Offline - Junior Profil 
27. 9. 2015 17:00 Odeslat příspěvek
Zahájím nové téma. Jsem nadšený z nového 3D Touch a haptické odezvy. Je to bomba.

Ale mám trochu problém. Jak teď vlastně můžu přeskupit ikony? Dřív stačilo dlouho stisknout ikonu, která se začala třepat a mohl jsem ji smazat nebo přeskupit.

Teď když stisknu ikonu a telefon to bere jako 3D press, dostanu odezvu do prstu, ale vyvolá se buď kontextová nabídka (u 3D Touch-ready aplikací) a nebo to jen zavrní (ostatní aplikace).Naposledy upravil mople71 dne 4. 10. 2016 22:23, celkově upraveno 1

nastaveno sticky

Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
27. 9. 2015 17:22 Odeslat příspěvek
http://www.imore.com/how-move-or-delete ... -iphone-6s

na tejto stranke to popisuju, snad je to tak aj v realite.
"If the screen blurs or the quick actions pop up, you're pressing too hard. Lighten up and try again. You'll get the hang of it, it just takes a little time."


Offline - Junior Profil 
27. 9. 2015 17:33 Odeslat příspěvek
Dík za link. Už se mi to párkrát podařilo podle toho. Ale musím se fakt soustředit a zatlačit jen lehce a případně uvolnit tlak když to začne dávat odezvu, protože tak jak jsem byl zvyklej to ovládat tak to vyhodnocuje jako hard press. Budu si muset to nejspíš nastavit citlivost na "firm". Ale zase ikony nepotřebuju přesouvat tak často, tak je možná dobře když si na to musím dávat pozor.


Offline - VIP uživatel Profil 
29. 9. 2015 11:02 Odeslat příspěvek
Od tohoto pátku startuje předprodej u O2.


http://smartmania.cz/bleskovky/iphone-6s-plus-prodej-o2-rijen-12063


Offline - Junior Profil 
30. 9. 2015 21:51 Odeslat příspěvek
itsme píše
Zahájím nové téma. Jsem nadšený z nového 3D Touch a haptické odezvy. Je to bomba.

Ale mám trochu problém. Jak teď vlastně můžu přeskupit ikony? Dřív stačilo dlouho stisknout ikonu, která se začala třepat a mohl jsem ji smazat nebo přeskupit.

Teď když stisknu ikonu a telefon to bere jako 3D press, dostanu odezvu do prstu, ale vyvolá se buď kontextová nabídka (u 3D Touch-ready aplikací) a nebo to jen zavrní (ostatní aplikace).

A co je na tom tak skvělého? Neber to nějak rýpavě, jenom mi přijde z diskuzí třeba i pod články, že i kdyby ti tam dali velký smotaný *****, tak bys to chválil. Čemu to pomáhá? Já naopak z reakcí lidí kolem mě soudím, že je to absolutní zbytečnost, kterou se člověk zdržuje, protože provést akci klasickým způsobem je mnohdy rychlejší


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 9. 2015 23:30 Odeslat příspěvek
Pokusím se držet tématu a odpovědět na dotaz: Je to jednoduché, stačí na ikoně jenom nechat položený prst, nedomačkávat. Pak to funguje naprosto normálně.
Jinak jen moje poznámka k 3D touch: pro někoho, kdo jede Iphony od začátku, je to docela nezvyk a v praxi to v podstatě nepoužívám, protože jsem už zvyklý dělat vše automaticky, tedy bez 3D. Ale asi to chce na to víc myslet a zvykat si to používat.


Offline - Junior Profil 
1. 10. 2015 01:29 Odeslat příspěvek
3D Touch, rep. peek/pop podstatně zrychluje navigaci zejména v mailu. Při využití peek můžu procházet a kategorizovat maily jednou rukou což na dřívějších telefonech nad 4" nešlo. Aniž bych je musel maily otvírat a vracet se v navigaci (která je navíc v iOS mizerně dostupná vlevo nahoře). Zjednodušeně řečeno 3D Touch uživatelům větších displejů vrací to co jim velký displej vzal - schopnost pohodlně ovládat telefon jednou rukou. Proto je kolem toho takové haló. Podobně je to u fotek doufám co nevidět to bude u twitteru.

Možná jsou lidi co to neocení, ale pro jiné včetně mě je to parádní featura. Další věc je gesto na přechod mezi aplikacema, což je taky prudce návykové.


Offline - Moderátor Profil 
1. 10. 2015 01:51 Odeslat příspěvek
Apple pěkně rejžuje :-)
http://m.mobilenet.cz/clanky/komponenty ... orun-28407


Offline - Junior Profil 
1. 10. 2015 03:11 Odeslat příspěvek
Si to predstavujes jak Hurvinek valku.
Plus si k vyrobni cene pripocti minimalne 100% na marketing a vyvoj.


Offline - Moderátor Profil 
1. 10. 2015 03:28 Odeslat příspěvek
To je mi jasný, ale i tak je zisk slušný.. Kam se hrabou výrobci androidů :-)


Offline - Pokročilý Profil 
1. 10. 2015 07:18 Odeslat příspěvek
Nick Cave, staci len vyrast a zistis ze vyrobcovia takejto spotrebnej elektroniky sa potrebuju s vyrobkom zmestit do ceny 2x. Nebudem tu rozpisovat polozky pred predajom, ale naslednu podporu pre zakaznika po kupe. Cize vyrobca rata s tym, ze kazdemu sa ten mobil raz pokazi.


Offline - Junior Profil 
1. 10. 2015 08:11 Odeslat příspěvek
itsme píše
...

Tak ti nevím, já 6S držel v ruce a že by mi to dalo něco víc, nebo dokonce se to dalo používat stejně pohodlně jako 4" iPhone, to teda ne. Jestli to nebude tím, že každou chvíli nekategorizuji emaily a ani jsem to nikdy nedělal. Čím mi vrací 3D touch pohodlnost? To, že je nějaká akce na nějaké ikoně přece neznamená, že je mi ta ikona blíž a dostanu na ni bez přehmatávání ne? Myslím, že akorát plácáš blbosti.


Offline - Junior Profil 
1. 10. 2015 08:51 Odeslat příspěvek
Budu muset 3D vyzkoušet, bo pořád nevidím rozdíl oproti "push and hold" u BlackBerry 10, kde podržením objektu se zprava vynoří kontextové menu, tedy lze provádět akce.
Pravda je, že Apple mnohokrát implementoval cizí nápady mnohem elegantněji, a řešení nabylo novou kvalitu, tak třeba to bude opět tento případ.


Offline - Junior Profil 
1. 10. 2015 09:44 Odeslat příspěvek
Aby bylo jasno. Neměl jsem na mysli ty quick actions při force touchnutí na ikonu (obdoba right clicku na pc). Ty jsou sice taky fajn, ale alespoň pro mě to není to hlavní. Myslel jsem peek/pop.

Plno aplikací má prostě charakter "tableview" které prezentují nějaká data (text, obrázky nebo něco jiného) uživatel prochází, prohlíží a třidí. a tam se ten peek/pop uplatní. Nebo třeba při čtení webu. Zatlačím na ikonu, zobrazí se modální náhled, který si můžu přečíst a rozhodnu se jestli uvolním tlak a vrátím se na předchozí stránku nebo naopak zesílím a "popnu" ho na popředí. Blbě se to vysvětluje, ale pro mě je to heuréka a zvyšuje to komfort ovládání. A nebo trackpad. Každý kdo kdy zkoušel na iphonu prstem označovat text, opravovat slova, atd. a ví jak je to frustrující. Teď force touch na klávesnici a pomalu si připadám jak bych měl myš.


Offline - Junior Profil 
1. 10. 2015 17:46 Odeslat příspěvek
Ale jo, to co popisuješ je asi fajn, moc jsem to nezkoumal(kamarád mi to ukazoval asi 10 minut a moc to nechválil, tak se ptám), ale určitě to není pro mě důvod tomu dát šanci, já se vrátil na 5S a čekám na sedmičku :-)) . Jinak vcelku i souhlasím s Pepanem, taky mi to přijde jako mírná inspirace u blackberry, ať už swajpování do multitaskingu nebo ten trackpad na klávesnici...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další stránka
Stránka 1 z 21 [ Příspěvků: 310 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies