MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
25. 10. 2022 18:28 Odeslat příspěvek
AttaliaCZ píše
DirtyKing píše
Přesně tak a nejen lepidlo. I solidní sklo z Ali začíná v přepočtu od 200 Kč a výše (třeba Nillkin). Ale pokud se někdo spokojí s chemicky vytvrzenou bídou bez kvalitní oleofobní vrstvy, tak prosím.


Ale prosímtě, to sklicko z ciny za dva dolary se zapatlává úplně stejně jako displej telefonu bez sklicka. Nulový rozdil.


Tak pokud porovnáváš s telefonem za dva tisíce, tak samozřejmě. Ale u coatingu nejde jen o patlání, ale i o snadnost čištění a co osobně oceňuji nejvíce je mnohem snadnější klouzání prstu po displeji. Doma mám jako rezervní sklo z Ali za 2,59$ a když porovnám s Nillkinem za 12,09$, tak je to nebe a dudy. A to doslova. Pokud ty tam ten rozdíl nevidíš a nevnímáš, pak je někde chyba. Další věcí je pak životnost coatingu, kdy i u těch levnějších skel s coatingem (kolem 5-6 $) to vydrží výrazně kratší dobu, než u trošku dražšího skla. Já když rozflákal sklo a měl jsem na displeji rezervní obyčejné sklíčko z Ali za ty zmiňované 2,59$, tak jsem z toho byl fakt dost zoufalý a po dvou dnech šlo dolů, protože ta “klouzavost” mně kvůli chybějícímu coatingu nesmírně iritovala. To máš jak tekuté stěrače u auta, nebo keramiku na laku, taky je to sakra znát už jen při pouhém kontaktu rukou. Ale nebudu si dělat iluze, že i tento jednoduchý fyzikální princip popřeš, protože keramiku v hodnotě desítek tisíc snadno nahradíš a možná i překonáš voskem za 50 Kč z Tesca.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
25. 10. 2022 19:30 Odeslat příspěvek
Já bych se tolik nehádal. Znalec rozdíl pozná, laik ne. Moje tchyně taky nepozná rozdíl mezi top autem za 3 mega a Škodou Favorit. :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 11. 2022 10:11 Odeslat příspěvek
JarkaHor píše
Zdravím, taky už konečně patřím mezi jablíčkáře a zatím jsem moc spokojená akorát bych měla dotaz jaký kryt a ochranu skla jste zvolili?


Na tomto bych nešetřila a koupila ochranné sklo. Na Iphone nikdy ne fólii, ta je nedostačující.


Offline - Junior Profil 
2. 11. 2022 11:07 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
AttaliaCZ píše
DirtyKing píše
Přesně tak a nejen lepidlo. I solidní sklo z Ali začíná v přepočtu od 200 Kč a výše (třeba Nillkin). Ale pokud se někdo spokojí s chemicky vytvrzenou bídou bez kvalitní oleofobní vrstvy, tak prosím.


Ale prosímtě, to sklicko z ciny za dva dolary se zapatlává úplně stejně jako displej telefonu bez sklicka. Nulový rozdil.


Tak pokud porovnáváš s telefonem za dva tisíce, tak samozřejmě.


Mám iPhone 13, takže to opravdu není telefon za 2k. Ale samozřejmě si dál kupuj svá předražená sklíčka, to není nic proti ničemu :D Já si zustanu u svych levnych za 2 dolary ve stejné kvalitě. No a jestli jsi "dost zoufalý" z toho, jak moc ti klouže nebo neklouže prst na displeji telefonu, stavil bych se za psychiatrem ať ti stanoví diagnozu, protože tohle fakt vypada jako nějaká psychická nemoc... V životě jsou jiné věci, které bych mohl označit za "dost zoufalé", ale klouzavost prstu na displeji mezi ne OPRAVDU NEPATRI. Tvle... jasný first world problem...


Offline - Junior Profil 
2. 11. 2022 13:01 Odeslat příspěvek
Kajka95 píše
JarkaHor píše
Zdravím, taky už konečně patřím mezi jablíčkáře a zatím jsem moc spokojená akorát bych měla dotaz jaký kryt a ochranu skla jste zvolili?


Na tomto bych nešetřila a koupila ochranné sklo. Na Iphone nikdy ne fólii, ta je nedostačující.


No to právě nevím, jelikož není folie jako folie. Já na iPhone XR pro dítě pořídil Spigen 3D tvrzené sklo Align FC Apple iPhone XR, které nepatří zrovna k nejlevnějším a dal si jej odborně aplikovat.

Teď přijela na návštěvu příbuzná, která měla problém najít vhodné krycí sklo na Samsung S22 Ultra, takže jsem jej nakonec poradil a v Datartu pořídil tu jejích dražší hydrofólii a tá mě po měsíci zkušeností přesvědčuje, ať dítěti také raději pořídím stejnou hydrofolii, se kterou je sama náramně spokojená, protože prý i po několika pádech se její Samsung S22 Ultra nepoškodil a nepoškrábal. Na předchozích telefonech měla již po několika týdnech krycí sklo různě poškozené, teď na hydrofolii ani ťuk. :hm


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 15:02 Odeslat příspěvek
Tak tvrzene 2.5D sklicko Asahi AlzaGuard nalepené.
Jde o tohle https://www.alza.cz/alzaguard-2-5d-case ... 833656.htm za 179 a za 169 jsem si ho přímo v prodejně, nechal i nalepit.
Oleofobní vrstvu tyto skla skutečně mají, v mailu mi to dříve i potvrdila podpora Alzy.
Prst po skle klouže perfektně moc se neupatlává a prakticky nepoznám rozdíl že tam je.
Barevné podání beze změny, stejně tak citlivost na dotyk, za mě tedy spokojenost a mohu vřele doporučit.


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
3D už nedělají? Jinak u Alzy je nalepení jedno z nejdražších. U Smarty a CZC to stojí 99 Kč.


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 18:54 Odeslat příspěvek
AlzaGuard jsem viděl v nabídce jen 2.5D pro můj telefon a že mě stálo nalepení trochu víc, opravdu neřeším.
Pán to nalepil výborně, sám bych si na to netroufl.


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 20:00 Odeslat příspěvek
AttaliaCZ:


Vsak klidne si to potahni smirkovym papirem, tobe to bude evidnentne naprosto jedno. A ano, to jak klouze prst po displeji je pro me klicove, je to totiz urcity druh komfortu. Stejne tak si z nejakeho duvodu clovek kupuje treba S-Class za miliony, i kdyz Felicie “ve stejne kvalite” za par stovek poslouzi stejne, to je vlastne taky jasny first world problem.

A klidne to sklo ve stejne kvalite muzeme proverit spektrometrem a klidne si muzeme dat pisemnou smlouvu treba o 10 tis. Kc. Mas na to koule, kdyz tvrdis to co tvrdis? Pokud ano, napis SZ.


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 20:39 Odeslat příspěvek
DirtyKing
Také je to pro mě podstatně jak prst klouže po displeji a jak moc se sklo upatlává.
Proto jsem se před koupi zajímal zda ty AlzaGuard mají oleofobní vrstvu.
Tady (předchozí stránka) jsem se odpovědi nedočkal.
Naštěstí se mi ozvala do mailu podpora Alzy a potvrdila, že všechny AlzaGuard bez ohledu na kterou značku a model jsou určené, oleofobní vrstvu mají.
Sklíčko stálo 179kč (v prodeji je i malinko dražší jak se liší nevím ) a je perfektní.
Nepoznám rozdíl při používání je to stejné jako bez něj a stejně tak se minimálně patlá (pravda je to trochu horší jak původní) a když už vyčištění je hračka


Naposledy upravil Martin Ma dne 6. 11. 2022 22:17, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 21:26 Odeslat příspěvek
Martin Ma píše
AlzaGuard jsem viděl v nabídce jen 2.5D pro můj telefon a že mě stálo nalepení trochu víc, opravdu neřeším.
Pán to nalepil výborně, sám bych si na to netroufl.

Tady je 3D od Alzy, akorát je trochu dražší: https://www.alza.cz/alzaguard-3d-elite- ... 385695.htm. Další 3D jsou již od 249 Kč: https://www.alza.cz/levne-tvrzena-skla- ... -239867867


Offline - Junior Profil 
6. 11. 2022 21:32 Odeslat příspěvek
Dík já si nastavil filtr na skla která mají fyzicky na mnou vybrané pobočce a 3D mezi nima nebylo, takže mám jen 2.5D�a popravdě je mi to celkem jedno�
To moje je viz druhy odkaz od tebe a Case Friendly
Není úplně k okrajům je tam asi 1mm mezera.
Je to myslím lepší iPhone mám v průhlednem silikonu od Fixed


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2022 18:50 Odeslat příspěvek
Ona Alza celkove nema uplne spatne produkty vzhledem k cene, tak hlavne ze jsi spokojen. A cenove jsou dost vyhodne, protoze se na tom nepakuje x dalsich preprodejcu a navic i za logistickou cast se tak podstatne usetri. Bejt to pod nejakou jinou znackou, tak je cena uplne jinde :-)


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2022 21:23 Odeslat příspěvek
Tak hlavně u Alzy se dá občas vychytat celkem kvalitní zboží za zlomek běžné ceny u té samé Alzy v jiném období, anebo u jiných prodejců. Já tam koupil nouzové pouzdro na mobil za 99 Kč a krycí sklo za 199 Kč, a když jsem se za pár týdnu díval na ty samé položky, tak už byly za 299 anebo dokonce 399 a 399 anebo 499 Kč. To samé Smarty, občas tam mají ve výprodeji zboží za zlomek původní ceny, třeba flipové pouzdro na iPad Mini 6 za 130 Kč namísto původních 599 Kč. :tleskani

-- 13. 11. 2022 18:59 --

Příloha
photo_2022-11-13_18-57-09.jpg
photo_2022-11-13_18-57-09.jpg
[ 299.83 | Zobrazeno 17 krát ]

jege píše
No to právě nevím, jelikož není folie jako folie. Já na iPhone XR pro dítě pořídil Spigen 3D tvrzené sklo Align FC Apple iPhone XR, které nepatří zrovna k nejlevnějším a dal si jej odborně aplikovat.

Teď přijela na návštěvu příbuzná, která měla problém najít vhodné krycí sklo na Samsung S22 Ultra, takže jsem jej nakonec poradil a v Datartu pořídil tu jejích dražší hydrofólii a tá mě po měsíci zkušeností přesvědčuje, ať dítěti také raději pořídím stejnou hydrofolii, se kterou je sama náramně spokojená, protože prý i po několika pádech se její Samsung S22 Ultra nepoškodil a nepoškrábal. Na předchozích telefonech měla již po několika týdnech krycí sklo různě poškozené, teď na hydrofolii ani ťuk. :hm

Samozřejmě, že dítěti mobil moc dlouho nevydržel a včera mu spadl na zem - parkety, takže malá tipovačka - odneslo to jenom krycí sklo anebo je v čudu i displej? Nechci krycí sklo zatím sundávat, dokud nebudu mít k dispozici nové, ale zajímalo by mě, jestli to vypadá jenom na nové krycí sklo anebo se rovnou připravit na výměnu displeje. :hm

PS: Krycí sklo je 3D, takže jde přes kraje displeji ...

-- 13. 11. 2022 19:03 --

Příloha
photo_2022-11-13_18-57-09.jpg
photo_2022-11-13_18-57-09.jpg
[ 299.83 | Zobrazeno 17 krát ]



-- 13. 11. 2022 19:04 --

Příloha
photo_2022-11-13_18-57-09.jpg
photo_2022-11-13_18-57-09.jpg
[ 299.83 | Zobrazeno 17 krát ]


Přílohy

photo_2022-11-13_18-57-13.jpg
photo_2022-11-13_18-57-13.jpg
[ 192.13 | Zobrazeno 10 krát ]

photo_2022-11-13_18-56-57.jpg
photo_2022-11-13_18-56-57.jpg
[ 248.96 | Zobrazeno 1075 krát ]




Offline - Junior Profil 
20. 11. 2022 14:17 Odeslat příspěvek
Zdravím, dle rad od známých a kamarádu jsem se rozhodl, že si letos pořídím Iphone 13 pro. Máte někdo bližší informace kdy bude u nás znovu k sehnání? Určitě chci nový a ne žádný používaný nebo rozbalený. Zároveň mi stačí verze 128gb a rád bych se vešel do 29 000,- Kč. Děkuji za rady :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 61  Další stránka
Stránka 48 z 61 [ Příspěvků: 913 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies