MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

iOS blokuje některé SMS

Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 1. 2024 13:00 Odeslat příspěvek
Manželce po změně operátora přestaly chodit SMS kody dvoufázového přihlašování na Google. mně chodí. Běžné SMS z ČR ode mně a známých jí chodí. Oba máme služby z balíku "O2 spolu pro 4", stejně nastavené služby i SIM. Já mám Android, žena iOS. Google chybu nenašel, abych upřesnil, kde by mohla chyba být, kámoš z Anglie jí poslal SMS - nedošla. Operační systém mobilu tak představuje jediný rozdíl mezi námi. Kde hledat dál?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2024 15:34 Odeslat příspěvek
U operátora ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 1. 2024 17:30 Odeslat příspěvek
Ještě se podívat, jestli není číslo v seznamu blokovaných. Ale spíše bych to reklamoval u operátora.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 1. 2024 17:54 Odeslat příspěvek
Apple nepodporuje komunikační standard Rich Communication Services (RCS), takze pokud ti na mobil od Apple nekdo posle zpravu pres RCS, je to problem. Pry mplementuji podporu RCS az do iOS 18.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 1. 2024 18:03 Odeslat příspěvek
Zkus její číslo odregistrovat ze systému RCS, co to provede. Zprávy by pak měly chodit jako běžné SMS, i když jsou odeslány jako RCS.

https://messages.google.com/disable-chat?dark=1


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2024 20:36 Odeslat příspěvek
Dvoufazovy ověřování Google je co? Já mam IPhone a pri odhlášení třeba z gmailu to chce jen ověření v YouTube. To je nějaká věc navíc, kvůli ochraně? Asi to nemám aktivní. :))

PS. Tak koukám, ze Google mě píše, ze mam dvoufazove ověření aktivní. Ani to Nevim. Nejsou u operátora naky speciální sms blokovany? Jsem teď u O2 Family s Iphonem a žádný problém.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 1. 2024 13:01 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
U operátora ;-)

Díky, operátor byl první, s kým jsem to řešil, neúspěšně.

-- 13. 1. 2024 14:06 --

Díky, ten návod co jste citoval je změna mobilů, což není tento případ, první sekce je vypnutí RCS na předchozím zařízení, po něm sekce "Bez předchozího zařízení" , kde návod vypadá tak, že to lze učinit z přihlášeného Goggle profilu, což je náš problém, že se nepřihlásí.

-- 13. 1. 2024 14:13 --

Dvoufázové ověření je přidání fáze "Co mám" k první fázi "Co znám". 1 fáze je tedy heslo, druhá mobil nebo jiné zařízení, ale je tam víc možností, třeba zadání bezpečnostních kodu nebo klíče.
Ta 2. fáze "Co mám" s mobilem má 2 možnosti: a) poslat kód přes SMS - ale to Google nedoporučuje, jenže právě to měla žena nastavené b) zaslání výzvy přes přes normální https internetové rozhraní.
No a právě ty SMS z Google brány nechodí, Google podpora to nevyřešila, odvolávají se na to že z důvodu bezpečnosti nemohou jakkoliv zasáhnout do účtu uživatele. O2 nenašel žádnou chybu. Přesunutí karty do jiného mobilu s Android to taky nevyřešilo. SMS nepřijde. Ale to stále neznamená, že chyba je u Googlu. Chyba je mezi Google a O2 a iOS, proto jsem to dal do této diskuse. iOS neznám, není tam nějaký SMS spam ? Ano, žena tam má asi 20 blokovaných čísel v nastavení SMS, ale na nich se nic neměnilo před vznikem problému.


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2024 14:28 Odeslat příspěvek
Zeptám se znova. K čemu je dvoufazove ověření aby ho člověk nějak bezprostředně potřeboval ? Jak jsem psal, mam dvoufazove ověření u Google automaticky, nevim ze bych o nej zadal. Mozna kdysi? Netuším. Já mam akorát gmail, kde jsem trvale přihlášený. Pokud se stane, ze se gmail odhlásí , což se snad nestává potvrzuji autorizaci( ze jsem to opravdu já) přes aplikace YouTube. Mam iPhone mnoho let a žádný autorizační sms Google iPhone k ničemu nepotřebuje. Zbytek rodiny taky iPhone, žádný autorizace. K čemu to potřebuješ? Nebo me nastavení je úplně jiné, nevim. Měl jsem roky Vodafone a teď O2 Family. Žádný problém. Zkusil bych projít nastavení čísla v O2 v aplikaci. Zkusil bych projít celkové nastavení Google někde na počítači, zkusil bych update iOS.

PS: Koukám na nastavení Google účtu. Dvoufazove mam aktivní od 27.10 2022. Mam tam nastaveny taky svůj telefon kvůli obnovení a zasílání těch sms. Mozna, pokud člověk zapomene heslo, přijde naka autorizace přes sms. To je fakt. Předpokládám, ze vaše číslo je tam přiřazený. Mozna jen není autorizovaný nakym verifikacnim Google kódem ?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 1. 2024 16:21 Odeslat příspěvek
Ona se ti SMSka hodi, pokud se prihlasujes na takovem zarizeni. kde jsi jeste prihlasen nebyl.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 1. 2024 16:58 Odeslat příspěvek
Zkusil bych dat SIM na cca tyden az dva do nejakeho stareho tlacitkoveho telefonu, to by melo RCS u toho cisla deaktivovat.


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2024 17:29 Odeslat příspěvek
Asi by to fakt mohlo být RCS. Zrovna dnes bylo na Redditu vlákno, kde se to řešilo. Člověk co problém řešil akorát přešel z jiného android zařízení na jiné android zařízení. Po zrušení RCS se problém vyřešil. Asi bude stejný problém i u tebe.


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2024 17:30 Odeslat příspěvek
ze.us píše
Ona se ti SMSka hodi, pokud se prihlasujes na takovem zarizeni. kde jsi jeste prihlasen nebyl.


Nejsem si jistý ale tohle řeší myslím prave ta verifikace přes YouTube.


Offline - Junior Profil 
14. 1. 2024 11:33 Odeslat příspěvek
Vložit SIM na půlhodiny, hodinu do jiného mobilu. Mělo by se vše vyřešit.


Offline - Junior Profil 
14. 1. 2024 15:50 Odeslat příspěvek
Mozna jsem fakt natvrdlej ale k čemu je třeba si nechat neustále posílat na iPhone jakési potvrzovací smsky od Google? Moje běžne sms chodi i lidem na nokii. Ale fakt je, ze mezi iPhony si posíláme jen iMessage a jiným lidem posílám zprávy spis přes messenger, whatsup apod. Člověk už ani běžný sms témeř neposila.

PS. Ještě bych zkusil reset IPhone. Obnovit všechna nastavení. Takový soft reset. Žádný data a fotky nezmizí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 1. 2024 11:02 Odeslat příspěvek
Dík, přesně tohle jsme udělali a nepomohlo.

-- 19. 1. 2024 12:04 --

Děkuji za názor. Problém není v tom, že to chci, ale že to chce Google. To dvoufázové ověření bylo nastavené a neprojevilo se do změny hesla.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 23 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies