MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

iPhone 13 Pro Max – klesajúce zdravie batérie

Offline - Junior Profil 
20. 10. 2022 16:34 Odeslat příspěvek
Zdravím.
Cca mesiac dozadu (9/2022) som kúpil iPhone 13 Pro Max z druhej ruky, v záruke a s 100% zdravím batérie. Mobil bol kupovaný 10/2021 pôvodným majiteľom ako nový. Pôvodný majiteľ mal celý čas 100% zdravie batérie.
Ja lpo zhruba mesiaci mám 97% zdravie batérie.
Ako je možné, že sa mi za 1 mesiac znížilo zdravie batérie až o 3%?

Nabijal som to s nabíjačkou od Samsungu (20W) s USB C PD.
Keď zdravie kleslo na 98%, tak som presedlal na pomalšiu 8W nabíjačku taktiež od Samsungu a kleslo mi to na 97%.
Používam originál USB C <-> Lighting kábel, ktorý bol v krabici.

Mobil nikdy nevybijam na 0%, väčšinou pod 30% ani nejdem.
Optimalizovane nabíjanie mám zapnuté.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
20. 10. 2022 17:13 Odeslat příspěvek
Když by sis přečetl stránky na Apple, tak se dozvíš, že je ta hodnota pouze ilustrační. To, že ti ukáže 100% neznamená, že takovou hodnotu opravdu má. Jak klesne ukazatel v čase, tak je to normální, klesá i o více jak 3%.
Takže je to normální a v pořádku.

Je i jedno jak to nabíjíš, pomalu, rychle, drátově či bezdrátově.


Offline - Junior Profil 
20. 10. 2022 17:25 Odeslat příspěvek
No taký múdry som aj ja ...
Ale nie je mi jasné, prečo celý rok držala na 100% a teraz v priebehu 1 mesiaca klesla až o 3% ... V priebehu mesiaca...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 10. 2022 17:38 Odeslat příspěvek
Hlavně se ten výpočet aktualizaci dost mění.


Offline - Junior Profil 
20. 10. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
orgáč píše
Je i jedno jak to nabíjíš, pomalu, rychle, drátově či bezdrátově.


To jedno z principu není. Rychlonabíjení opotřebovává baterii víc a to je fakt, který je úplně bez diskuse.


Offline - Junior Profil 
20. 10. 2022 18:50 Odeslat příspěvek
U toho iPhonu je max 27W a to žádný negativní dopad nemá. Navíc tak nabíjí jen za určitých podmínek a chvilkově.


Offline - Junior Profil 
20. 10. 2022 19:30 Odeslat příspěvek
hanes1 píše
No taký múdry som aj ja ...
Ale nie je mi jasné, prečo celý rok držala na 100% a teraz v priebehu 1 mesiaca klesla až o 3% ... V priebehu mesiaca...

Neřeš to. To stejný jsem měl na iP11. Koupil jsem ho novej, rok byla baterka na 100 %, pak 99 % a už to jelo dolů klidně o ty 2 - 3 % za měsíc. Ale jak píšu, neřešil bych to.


Offline - Junior Profil 
21. 10. 2022 14:07 Odeslat příspěvek
Nissan350Z píše
rok byla baterka na 100 %, pak 99 % a už to jelo dolů klidně o ty 2 - 3 % za měsíc. Ale jak píšu, neřešil bych to.


Fajn, čiže podľa týchto výpočtov budem mať za 10 mesiacov zdravie batérie 67%, áno ? :-D (10x3%=30%)

Veď je to šialené ...


Offline - Junior Profil 
21. 10. 2022 14:39 Odeslat příspěvek
Máš dvě možnosti, buď pochop že ten ukazatel není lineární a nebo ten šrot prodej a jdi koupit 14ku, tam budeš mít 100%.


Offline - Junior Profil 
21. 10. 2022 14:46 Odeslat příspěvek
Ve většině zemí mimo EU je záruka 1 rok, takže Apple tam má algoritmus, aby se po dobu záruky zobrazovalo 100% zdraví baterie (ve většině případů) a až po záruce se to "rozjelo"... �


Offline - Junior Profil 
21. 10. 2022 15:45 Odeslat příspěvek
hanes1 píše
Nissan350Z píše
rok byla baterka na 100 %, pak 99 % a už to jelo dolů klidně o ty 2 - 3 % za měsíc. Ale jak píšu, neřešil bych to.


Fajn, čiže podľa týchto výpočtov budem mať za 10 mesiacov zdravie batérie 67%, áno ? :-D (10x3%=30%)

Veď je to šialené ...

Byl bych v klidu, ty 3 roky to vydrží fungovat jakž takž a pak prostě nová baterka, vždyť je to spotřební věc… A na nějaký % se vykašli. Dřív tam takovej ukazatel ani nebyl a byl klid :D


Offline - Junior Profil 
21. 10. 2022 16:55 Odeslat příspěvek
Neřeš kraviny. Kdyby tam ten ukazatel nebyl, tak to taky neřešíš a nevíš. Chemické stárnutí baterie je naprosto přirozené a probíhá naprosto u všech baterií. Baterii řeš až v momentě, kdy budeš pociťovat opravdu skutečný pokles kapacity, takže třeba tak za 2 roky. Druhá věc je, že když by si telefon připojila k Macu ke Coconut battery, tak zjistíš, že baterie u nového telefonu má třeba aktuální hodnotu 104%, tedy o 4% nad nominální hodnotou, ale ukazatel kondice ukazuje max. 100%. Proto tak dlouho trvá, než se to dostane pod 100% a pak to klesá daleko rychleji. Ale jak jsem psal, neřeš to a nekoukej na to. Apple by toto měl zrušit, pak každej neznalej člověk s tím furt všude straší a bojí se, že mu telefon za týden klekne. A zrovna akumulátory od Applu patří mezi to nejlepší co na trhu je.


Offline - Junior Profil 
21. 10. 2022 23:17 Odeslat příspěvek
Mne osobne to nevadí, no desí ma tá rýchlosť toho klesania... Za 1 mesiac až 3%...
Keby to išlo lineárne, tak za 10 mesiacov mám o 30% menej (t.j. 70% zdravie :D.. Verím, že to tak nebude)

Batéria vydrží v pohode ako nová.
Len keď to budem predávať (možno už čoskoro - plánujem prejsť späť na Android), tak žiaľ väčšina ľudí sa pozerá na zdravie batérie v inzerátoch a kazí to dojem :D


Offline - Junior Profil 
22. 10. 2022 08:20 Odeslat příspěvek
Tak můžeš před prodejem nechat baterii vyměnit a máš klid :)


Offline - Junior Profil 
30. 10. 2022 13:37 Odeslat příspěvek
Obrázek

8 dní po napísaní príspevku ďalšie 1% dole...
Príde mi to divné.. nikomu v okolí sa takto batéria (ukazovateľ) nespráva

Nehovorte mi, že je to normálne .... Za týždeň jedno percento..

Asi sa toho zbavím radšej...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies