MobilMania.cz

Přihlásit se




Vypínání telefonu při cca 30% baterie

Offline - Junior Profil 
10. 6. 2013 20:24 Odeslat příspěvek
Zdravim. Tohle téma jsem tady nenašel, takže se předem omlouvám za případnou duplicitu. Problém je myslím dostatečně popsaný v nadpisu. Asi poslední dva měsíce se mi stává(ne při každém nabíjecím cyklu), že se mi telefon bez varování vypne a nejde zapnout. Je třeba ho připojit na kapačku a když ho pak hned zapnu, tak mi telefon ukazuje nějakých 32% baterie. Na netu jsem se dočetl o přehrání systému, ale tento postup jinému uživateli se stejným problémem nepomohl. Nevíte čím by to mohlo být? Telefon je SE Xperia mini pro. Mám ho asi 2,5 roku a nikdy jsem takovéto problémy neměl. Verze systému 4.0.4 a tuto verzi mám už poměrně dlouho. Rozhodně tento problém nenastal po aktualizaci softwaru
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2013 20:45 Odeslat příspěvek
Myslím, že kapacita baterie je po 2 letech natolik snížena, že při 30% dojde k poklesu napětí, tak se telefon vypne. Řešení = koupit nový akumulátor ;-)


Offline - Junior Profil 
10. 6. 2013 21:31 Odeslat příspěvek
No já myslím, že indikátor baterie funguje právě tak, že telefon měří napětí na akumulátoru a podle toho mi říká kolik procent mám. Takže bych řekl, že i když kapacita baterky určitě poklesla, tak by se neměla chovat tak, že při 30% prostě zdechne. Čekal bych spíš vybití k nule, ač rychlejší. Navíc je tu šance, že je problém jinde, já si koupím novou baterku a budu tam kde jsem :-/


Offline - Pokročilý Profil 
11. 6. 2013 07:55 Odeslat příspěvek
Tak si ji nejdřív jen pujc.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 6. 2013 08:10 Odeslat příspěvek
tomko665 píše
No já myslím, že indikátor baterie funguje právě tak, že telefon měří napětí na akumulátoru a podle toho mi říká kolik procent mám.

A co kdyz je prave tento predpoklad chybny?


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2013 08:21 Odeslat příspěvek
Taky si myslim ze to bude unavenou baterkou. Maji pak tu vlastnost ze hlasi vyssi napeti, ale pri sebemensi zatezi ho nejsou schopny udrzet. Podival bych se na ebayi nebo i u nas po nahrade, melo by to by byt zalezitost max dvou set korun


Offline - Servisák Profil 
11. 6. 2013 13:59 Odeslat příspěvek
Indikator baterie funguje tak ako si myslis, ale aby telefon fungoval, potrebuje okrem napatia aj prud.
Vycerpana bateria sa moze spravat presne takto. Pri vacsom odbere prudu prudko polesne napatie a telefon sa vypne.
Najlacnejsie, najrychlejsie a pravdepodobne spravne riesenie tvojho problemu je nova bateria.


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2013 14:13 Odeslat příspěvek
Díky za rady, nějakou koupím a pak se případně ozvu, jestli to zabralo :-)

-- 11. 6. 2013 15:32 --

Ještě poslední věc. Nemáte někdo nějaký tip na baterku? V telefonu mám teď Sony Ericsson EP500, tak kdybyste měli nějaké zkušenosti třeba i s neoriginálními bateriemi, tak si rád nechám poradit. Co třeba tohle? http://baterie-pro-mobilni-telefony-neo ... ecifikace/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies