MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Google Pay v ČR a SK

Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 11. 2017 10:56 Odeslat příspěvek
Kdo má ČSOB, nechcete jim taky napsat aby přešli Android Pay? Vím, že mají vlastní aplikaci, ta ale nefunguje na Androidu 8 a celkově u ní nevidím jedinou výhodu oproti AP. Psal jsem jim, a řekli mi že to zatím neplánují. Když jim lidé budou psát, mohli by povolit a taky to zavést.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
15. 11. 2017 11:01 Odeslat příspěvek
sumerian píše
S vypnutým displejem můžeš zkoušet co chceš. S uspaným telefonem totiž není aktivní NFC. Tak abys potom nebyl za blbce, že tam máváš nad terminálem s black screenem.


Dík za info, máš pravdu. Teď i koukám do návodu appky a taky je, že telefon musí být "probuzený".


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2017 12:18 Odeslat příspěvek
Ano. Do 500 Kč stačí probudít, nad 500 Kč už musíš telefon odemknout. Pinem, otiskem, či gestem. :-)


Offline - Junior Profil 
15. 11. 2017 12:24 Odeslat příspěvek
Ono je otázka, jestli a kolik musí banky za použití Android Pay platit Googlu?
Možná si prostě některé banky spočítaly, že je pro ně výhodnější vlastní řešení.

analius píše
Kdo má ČSOB, nechcete jim taky napsat aby přešli Android Pay? Vím, že mají vlastní aplikaci, ta ale nefunguje na Androidu 8 a celkově u ní nevidím jedinou výhodu oproti AP. Psal jsem jim, a řekli mi že to zatím neplánují. Když jim lidé budou psát, mohli by povolit a taky to zavést.


Offline - Junior Profil 
15. 11. 2017 13:47 Odeslat příspěvek
Dnes mi přišla odpověď z FIO: Poskytování Vámi poptávané služby Fio banka, a.s. zvažuje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2017 13:59 Odeslat příspěvek
Dnes jsem zkusil platbu v Lidlu. Vysledek: naprosto genialni. Neuveritelna rychlost cele transakce, vcetne notifikace na telefonu o platbe.
Kartu mam od mbank.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2017 14:02 Odeslat příspěvek
Carlos: Fio bude v příštím rokem, snad začátkem. Na facebooku o tom sami hovoří.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 11. 2017 14:20 Odeslat příspěvek
smajlik2 píše
Ono je otázka, jestli a kolik musí banky za použití Android Pay platit Googlu?
Možná si prostě některé banky spočítaly, že je pro ně výhodnější vlastní řešení.

analius píše
Kdo má ČSOB, nechcete jim taky napsat aby přešli Android Pay? Vím, že mají vlastní aplikaci, ta ale nefunguje na Androidu 8 a celkově u ní nevidím jedinou výhodu oproti AP. Psal jsem jim, a řekli mi že to zatím neplánují. Když jim lidé budou psát, mohli by povolit a taky to zavést.


Vím, že asi jo ale zase záleží, jestli je to nevyjde líp než platit vývojáře. Funkčně si myslím, že je na tom Android Pay mnohem líp, proto by na ně možná stačilo trošku zatlačit.


Offline - Moderátor Profil 
15. 11. 2017 14:56 Odeslat příspěvek
Dnes dvě platby rychlostí blesku a vše super. :-D Moneta bank.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2017 15:02 Odeslat příspěvek
A jak je to s tim zablokovanim, jak uz se tu nekdo ptal? Kdyz ztratim mobil, tak jak to cele deaktivuju?


Offline - Moderátor Profil 
15. 11. 2017 15:17 Odeslat příspěvek
No podle mě zavolat do banky a po ověření údajů kartu v Android pay prostě deaktivují.Tak jak když ztratíte obyčejnou kartu.Google je jen prostředník s aplikací. ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2017 15:20 Odeslat příspěvek
No kdyz ztratim kartu, tak ji zablokuju, ale tady asi neni nutne blokovat kartu. Jen ji asi v bance odebrat z android pay.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 11. 2017 15:24 Odeslat příspěvek
Primo v internetovem bankovnictvi (i v tom novem mobilnim) je moznost odpojit kartu z Android Pay (viz priloha). Pri ztrate se rusi ta virtualni karta v AP, nikoliv ta puvodni fyzicka (ta je stale dale funkcni). Cili si clovek nemusi nechat vystavovat novou.

Jinak pri prvnim nastavovani AP se to zepta, jestli chce uzivatel nainstalovat aplikaci "Find Device", kterou lze cely telefon na dalku smazat, lokalizovat atp. Pokud se to podari, tak bych rekl, ze je vpohode mozne si hned aktivovat AP na jinem telefonu.

Přílohy

Poznámka: Deaktivace Android Pay
APdeaktivace.PNG
APdeaktivace.PNG
[ 36.3 | Zobrazeno 1380 krát ]




Offline - Moderátor Profil 
15. 11. 2017 15:29 Odeslat příspěvek
Možná u Mbank.U monety nic v bankovnictví není,nutno navštívit banku,nebo zavolat. Aktivace karty v Android pay také probíha pouze přes telefonát. ;-) Tedy zatím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2017 15:45 Odeslat příspěvek
Kdyz bych ztratil mobil, tak bych nemel ani apku mbank k odebrani karty z android pay. Ale mas pravdu, ze to jde snadno odebrat i v internetovem bankovnictvi mbank, takze tim je to vyreseno.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další stránka
Stránka 2 z 15 [ Příspěvků: 215 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies