MobilMania.cz

Přihlásit se




Nechtěná identifikace volajícího podle kontaktů na SIM

Offline - Moderátor Profil 
9. 12. 2017 18:17 Odeslat příspěvek
Měl jsem teď v ruce Honor 6x s Androidem a narazil jsem na jednu nepříjemnou věc.

Telefon měl kontakty (plnohodnotné) na Google účtu + nějaké základní záložní kontakty na SIM kartě (se všemi omezeními danými možnostmi kontaktů na SIM - jednopoložkové kontakty, krátké jméno...).

Podařilo se mi vypnout zobrazování kontaktů ze SIM v adresáři telefonu - OK.
Ale pokud volá někdo z čísla, které je v kontaktech na SIM, tak je identifikovaný zkráceným jménem podle SIM (a samozřejmě chybí další údaje, jako obrázek atd).

Je z toho nějaká cesta?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
9. 12. 2017 19:24 Odeslat příspěvek
Ahoj, jednoduché řešení - používat pouze Gmail kontakty a SIM smazat ( raději v jiném přístroji, který nemá synchronizaci na stejný účet)...


Offline - Moderátor Profil 
9. 12. 2017 19:27 Odeslat příspěvek
To mne taky napadlo, ale je to to nejhloupější řešení. :-\ Mít základní kontakty na SIM se v některých situacích může hodit.
Neexistuje něco lepšího? Děje se tohle i na jiných androidech?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 12. 2017 19:31 Odeslat příspěvek
V jakych situacich se to muze hodit? Google kontakty muzes mit behem minuty v jakemkoliv telefonu. Sim kontakty jsou v dnesni dobe nesmysl, pokud nepouzivas nejaky stary vergl foun.


Offline - Moderátor Profil 
9. 12. 2017 21:01 Odeslat příspěvek
Spike26:

Příklady: Rozbitý telefon, vybitý telefon, omylem smazaný adresář a chci nutně volat někoho, na koho neznám číslo z hlavy. Mám "havarijní" možnost strčit SIM do jiného (třeba cizího) telefonu, ale pak se rozhodně nechci připojovat na Google účet. Nebo je náhradní telefon "hloupý". Ale původní otázka zněla jinak a odpověď na ni není "kdy by se to mohlo hodit?". 8-)

Prostě se zatím držím klasického a rozumného přístupu, že je lepší udržovat a běžně používat vícepoložkový adresář v paměti telefonu, ale je rozumné mít i zálohu nejdůležitějších kontaktů na SIM pro případ nouze.

Takže znova původní otázka: Je možné zrušit upřednostňování (byť zakázaných) kontaktů na SIM v telefonu k identifikaci volajícího (na telefonu Honor 6X, resp. jiných Androidech)? Nebo je to vlastnost Androidu, přes kterou nejede vlak... a jediné možné řešení je smazat ty kontakty na SIM?


Offline - Pokročilý Profil 
9. 12. 2017 21:52 Odeslat příspěvek
Není to vlastnost androidu, na SIM mám kontakty také a v žádném telefonu s droidem mi problémy nedělají, něco máš špatně nastaveno, nebo je bug v emui.


Offline - Moderátor Profil 
9. 12. 2017 22:20 Odeslat příspěvek
OK, dostáváme se trochu dál ;-)

Pokud by to bylo mým špatným nastavením... nějaký nápad, co bych mohl mít nastaveno špatně? Pro jistotu: mám nastaveno, že kontakty v adresáři nejdou ze SIM, prostě je nevidím.

Pokud je to bug v EMUI, tak s tím asi nic nenadělám (než švihnout telefonem a pořídit jiný). Někdo další s takovou zkušeností s EMUI či konkrétně Honorem 6x a Androidem 7.0?
Blbé je, že teoreticky může být pořadí prohledávání SIM a paměti nedefinované a náhodně případ od případu dávat rozdílné a nereprodukovatelné výsledky. :(


Offline - Pokročilý Profil 
9. 12. 2017 23:15 Odeslat příspěvek
V jakém formátu máš čísla uložena ve founu a na kartě?


Offline - Moderátor Profil 
9. 12. 2017 23:18 Odeslat příspěvek
Míněno +420 nebo bez?
V telefonu s mezinárodní předvolbou, na kartě jak která (teď si nejsem jistý, jak to bylo v zachyceném případě a momentálně nemohu reprodukovat).


Offline - Pokročilý Profil 
9. 12. 2017 23:38 Odeslat příspěvek
Měj všechna stejně, v mezinárodním formátu.


Offline - Moderátor Profil 
9. 12. 2017 23:49 Odeslat příspěvek
OK, zkusím to, na téhle myšlence by něco mohlo být.


Offline - Junior Profil 
10. 12. 2017 09:21 Odeslat příspěvek
U všech m.t. s Androidem se v některých situacích zobrazují kontakty ze SIM, i když je máš skryté - nejčastěji při ručním vytáčení (přes numerickou klávesnici), někdy při vkládání rychlé volby na domovskou obrazovku, někdy při odesílání SMS, mám s tím osobní zkušenost na Samsungu, Sony, Huawei, Nubia, TCL... Pro tebou popisovanou situaci já používám službu od Vodafone DvojSIMka - 1.SIM prázdná ve smartphone, 2. s kontakty pro základní/hloupý mobil - např. na "pařby", sportovní aktivity, atd.


Offline - Moderátor Profil 
14. 12. 2017 18:53 Odeslat příspěvek
szantus:

Pravdu díš. Teď si s tím trochu hraju a vypnuté kontakty na SIM lezou do nabídky příjemce SMS. Nenapadá mne nic, jak tomu zabránit.
U příchozího hovoru se mi to to momentálně chová správně (dává přednost identifikaci kontaktu z adresáře Google), ale to ještě nemusí znamenat, že to tak bude vždy. Změna formátu čísla (777 proti +420777) to zrovna teď neovlivňuje.

No nic, budu se s tím muset smířit a naučit nějak žít (kontakty na SIM kvůli tomu asi rušit nebudu, jen je dám trochu víc do pořádku).

Díky všem za rady.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies