MobilMania.cz

Přihlásit se




Málo místa v Interním úložišti

Offline - Junior Profil 
1. 11. 2020 16:48 Odeslat příspěvek
Telefon Honor 7A, Android 8 (Oreo). Interní pamět 32GB. Přijde mi že v telefonu stále přibývají data o kterých nevím a tak je neumím odstranit. Interní pamět se zaplnila tak, že se telefon nedal používat, tak jsem přikoupil SD kartu. Na tu jsem stáhnul hudbu a fotky se na ni začali taky ukládat. Přetáhnout aplikace na ni neumím. Ale vytvořil jsem tak alespon místo cca 3BG a po týdnu už je volných zase je cca 200MB.
Pokud dám zobrazit Nastavení / Uložiště - tak Aplikace ukazují že zabírají 24GB.
Pokud dám Nastavení / Aplikace a oznámení / Aplikace - tak mi vyskočí seznam nainstalovaných aplikací a jejich velikostí na disku. Pokud velikosti sečtu, tak dají dohromady cca 4GB - takže nevím kde je těch 20GB, které mají Aplikace zabírat. Vše, to jsou apky, které již v mobilu byly, kromě tří které jsem doinstaloval.

Za případnou odpověd předem Dík
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
1. 11. 2020 17:08 Odeslat příspěvek
Android 8 neumožňuje přesunout aplikace na SD kartu, alespoň ne běžným způsobem
na přesun souborů z interní paměti na kartu používám aplikaci Files To SD card
https://play.google.com/store/apps/deta ... WCaf-4sbgO


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2020 19:23 Odeslat příspěvek
A nemáte v té interní paměti ještě nějaké zapomenuté fotky, videa, hudbu, které jste nepřesunul na SD kartu? Co třeba přijatý multimediální obsah přes WhatsApp či jiné kecálky? U mě třeba jedna konverzace WhastAppu má přes 1,2 GB a bohužel tato data se ukládají do interní paměti. Nemáte nastahované v interní paměti nějako offline mapové podklady pro Google Mapy nebo Mapy.cz? Atd. Atd... Jestliže vám Nastavení / Úložiště ukazuje, že Aplikace zabírají 24 GB, tak to asi nebude výmysl. Spousta aplikací jako např. Google Fotky aj. používáním postupně nabobtnávají. Zajděte do Nastavení -> Aplikace, seřaďte si je podle velikosti a postupně je projděte a u těch velkých v sekci Úložiště promažte paměť.

Nick Cave: Proč by Android 8 neměl umožňovat přesun aplikace na SD kartu? Pokud teda ženin Samsung A03-2017 nemá nějakou speciální verzi Androidu 8, tak tam některé a ještě jednou zdůrazňuji, jen některé aplikace na SD kartu přesunout lze viz Nastavení -> Aplikace -> vyberete aplikaci -> Úložiště -> Změnit. Těžko obecně říct, které aplikace na SD kartu přesunout lze a které ne. Třeba takový Facebook nelze, ale Messenger, Instagram nebo Fotky od Googlu lze přesunout atd. Všiml jsem si ale, že na SD karu přesunuté aplikace mají při updatech tendenci se opět vracet do interní paměti :hm


Offline - Moderátor Profil 
1. 11. 2020 20:04 Odeslat příspěvek
mě nejde přesunout ani jedna aplikace
ale aspoň že jde uvolnit interní paměť přes aplikaci Files To SD card


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2020 21:23 Odeslat příspěvek
- "zapomenuté fotky, videa, hudbu" vše je smazáno nebo na SD kartě
- komunikuju před Messenger a ten zabírá 174MB a "-> Úložiště -> Změnit" to Změnit tam nemám
- Mapy.cz jsem smazal už dříve neb mobil visel na hlášce že je plný a byl nepoužitelný a i když jsem koupil SD kartu, tak už se mi tam Mapy.cz nevlezou neb nejdou na SD nainstalit - jedině skusit nějaký program. Docela jsem překvapen neb jsem očekával, že se automaticky rozhodnu kam např. Mapy.cz nainstaluju. Přijde mi že jsem se vrátil do doby dřevěné:)
- Nastavení -> Aplikace - nejde seřadit dle velikosti (pouze Soubory -> Aplikace, ale tam to ukazuje velikost aplikací menší. Nad 100MB to ukáže jen 3 aplikace - Google, Chrome, Hudba a dohromady zabírají 390MB) Přes Nastavení -> Aplikace je největší Služby Google Play 724MB, pak Hudba 341MB, Chrome 277MB ... Není tam nic co by mohlo zabírat 24GB - sem to znovu přepočet a dohromady všechny Aplikace zabírají cca 5GB - tedy dle toho co ukazují ... Já nainstalil jen Lens a mp3 přehrávač - dohromady 100MB ...
- Já mobil používám max 5 minut denně. 1-2 hovory, 1 SMS, něco Messenger + něoc vyhledat na netu. A i tak se mi plnil mobil o cca 200-300MB denně daty - když jsem to sledoval a docházelo mi místo. Ted sem myslel, že mám klid neb jsem vytvořil 3GB místa a ... zase se to plní. Nic jsem nefotil, nenahrával ... jen pár hovorů, něco vyhledávání na netu, něco messenger ... a za pár dnů zase čekám hlášku že je mobil plný a já nebudu mít co smazat ...


Offline - Junior Profil 
2. 11. 2020 07:22 Odeslat příspěvek
Nainstaluj si total commander a v nom zistis velkosti jednotlivych poloziek.


Offline - Junior Profil 
3. 11. 2020 14:53 Odeslat příspěvek
Total commander? Ok. Dal jsem instal a hlásí že je málo místa - 450MB mu nestačí. Tak jsem odinstaloval i messenger, kterej potřebuju a Total commander se začal instalovat... Instalace probíhá už 2 hodiny, takže to asi nedopadne.
Je v mobilu něco jako scandisk, na prověření disku?


Offline - Junior Profil 
3. 11. 2020 15:28 Odeslat příspěvek
Tohle je na provedeni tovarniho nastaveni. Zalohuj si vsechno dulezite a udelej ho.
Neco je spatne. Nez zjistis, co to je, budes mit tovarni nastaveni a opetovne nastaveni telefonu nekolikrat hotove.
32 GB vnitrni pameti Ti musi stacit, pokud mas doinstalovano jen par aplikaci. S takovym telefonem se dneska porad jeste da fungovat. Klidne i s Mapama.cz a mapovymi podklady ve vnitrni pameti. Muj tatka ma tento telefon take. Ma tam rovnez Mapy.cz (offline Ceskou republiku), Google Earth, Chrome, WhatsApp, nekolik her. A kartu tam snad ani nema (takze do vnitrni pameti i foti, i kdyz malo - ten fotak za moc nestoji).

Jeste bude slapat.


Offline - Junior Profil 
3. 11. 2020 18:06 Odeslat příspěvek
Mám stejný problém. Taky na Androidu 8. Zatím vždycky jen promažu mezipaměť, ale za chvíli si telefon zase stěžuje na nedostatek místa. Ale off-line mapy mám uloženy na kartě. Fotky jdou taky na kartu.


Offline - Junior Profil 
3. 11. 2020 18:38 Odeslat příspěvek
Tohle je poměrně zásadní, leč málo diskutovaný problém Androidu, na který dříve nebo později narazí každý uživatel. Systém pracuje s tzv. storage level 0, kam nemá uživatel přístup, a kterou v rámci filesystemu nevidí. Do této storage si systém a aplikace ukládaji data a jelikož storage garbage collectory a další mechanismy na čištění nefungují dokonale, data časem bobtnají a tento storage segment se plní. V kritický moment dojde k jeho zaplnění a uživatel není schopen nainstalovat žádnou další aplikaci, není schopen data ze storage level 0 přesunout jinam nebo vymazat. Jediná možnost je kompletní wipe a uvedení telefonu do továrního nastavení. Jenom kvůli tomuhle bych si osobně nikdy nekoupil telefon s tímto OS, protože nemám čas na naprosto zbytečnou a uživatele obtěžující údržbu.


Offline - Junior Profil 
3. 11. 2020 19:23 Odeslat příspěvek
Hmm ... Tak nakonec pomohlo jen Vypnout / Zapnout telefon. Přitom jsem ho vypínal cca 3x za poslední dny, kdy mám problém s místem + když jsem vkládal SD kartu a nijak se to neprojevilo. Ted najednou po zapnutí telefonu Aplikace zabírají 5GB místo 25GB. 20GB někde v luftě je při paměti 32GB docela zásadní problém ...

Tímto je problém vyřešen, Dík


Offline - Junior Profil 
4. 11. 2020 14:47 Odeslat příspěvek
rewolwer píše
Jenom kvůli tomuhle bych si osobně nikdy nekoupil telefon s tímto OS, protože nemám čas na naprosto zbytečnou a uživatele obtěžující údržbu.

Je pravda, ze se da koupit nepreberne mnozstvi krapu s Androidem. To ale neznamena, ze vsechny telefony s Androidem jsou spatne. Jen je potreba pri nakupu trochu vic premyslet a umet rozlisit nepouzitelny/problemovy krap od dostatecneho telefonu. S pameti je ale potreba trochu premyslet i u iOS. Sice se treba tak rychle nedostane do zcela nepouzitelneho stavu, ale tim, ze misto na uzivatelska data (napr. fotky, offline hudbu) nemuzes rozsirit, se casto dostanes do podobne situace. Dokonce byly casy (a neni to tak davno - pred peti lety), kdy se prodaval iPhone s 16 GB pameti a 22 % jeho uzivatelu resilo kazdy mesic problem s nedostatkem pameti, 12 % kazdy tyden a 8 % uzivatelu resilo dokonce denně!, jake soubory budou muset vymazat :-D
Sam funguju na pres 5 let starem Androidu s 16 GB pameti. Uz to neni optimalni, ale stale to jde. Uz tehdy jsem vedel, ze to neni nic moc, ale vetsi kapacity prilis nebyly. Na sva data mam 256 GB kartu a na aplikace to zatim staci (i kdyz uz jen s velmi malou rezervou). Dalsi telefon bude mit urcite alespon 128 GB vnitrni pameti, ktera bude urcite po celou dobu zivotnosti telefonu plne dostacovat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 12 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies