Google fotky

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Domin7 27. 10. 2021 19:41

Google fotky používám už strašně dlouho a mám tam všechny fotky. Když jsem ale dneska hledal osoby podle obličejů v google fotkách, tak mi to fotky vyfocené posledních asi 14 dnů prostě vůbec nechtělo rozeznat, resp. mi to vůbec nezobrazuje v detailech fotky, o jakou osobu se jedná, byť je to fotka zcela zřetelná, zblízka, obličej je krásně viditelný a osobu mám již mnohokrát vyfocenou a pojmenovanou v google fotkách. Když přejedu prstem nahoru po fotce pro zobrazení detailů, tak tam ani není možnost zadat ručně jméno této osoby.

Nicméně veškerá nastavení jsem si překontroloval a mám vše tak, jak uvádějí návody na netu. Netušíte někdo, čím by to mohlo být?
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 27. 10. 2021 19:44

Neřeš to, google tvoje fotky má. Co chceš víc?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 27. 10. 2021 20:47

A jsou ty fotky skutečně zazálohované na Google Photos, tedy že jsou na serveru Google Photos a ne jen lokálně ve vašem mobilu?
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 27. 10. 2021 21:11

Šulda: pokud jsi chtel byt vtipny, tak nejsi.

Ziki: no koukal jsem na ne v app Google Photo, vse uz bylo zalohovano.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 27. 10. 2021 21:34

Aplikace může hlásit, že má zazálohováno, ale klidně mohla poslední fotky přeskočit. Mrkněte na webovou verzi na http://photos.google.com kde s jistotou uvidíte, které fotky jsou zálohované, protože když tam fotky nenajdete, tak zálohované určitě nejsou. Jinak pokud fotky zálohované jsou, tak může prostě jít o dočasný problém na straně Googlu. A pak by bylo dobré udržovat aktuální samotnou aplikaci Google Fotky, občas přicházejí updaty s opravami chyb i co pár dní.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků