MobilMania.cz

Přihlásit se




Kopírování souborů se zachovanými timestamps

Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 12. 2021 11:26 Odeslat příspěvek
Zdravím,

řeším takový problém - na cestách potřebuji dostat soubory (videa) z SD karet na ext. HDD. Řeším to vložením karty do telefonu a následně OTG na HDD. Problém je, že nejsem schopen přijít na to, jak u souborů zachovat časové značky (přepíšou se časem vzniku nového souboru), což pak značně ztěžuje práci se soubory. Zároveň nemohu soubory přesouvat (riziko přerušení - telefon většinou leží i s HDD někde na šutru, takže kopíruji, po úspěchu mažu)

Nevěděl by prosím někdo způsob, jak toto vyřešit? Lze to bez práva roota? Komprimace není praktická vzhledem k velikostem souborů...

Díky moc!
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
16. 12. 2021 01:38 Odeslat příspěvek
Prej snad android 8+ by to měl umět.
Nebo přes napájený usb hub připojit externí sd reader i ten disk.


Offline - Junior Profil 
16. 12. 2021 08:47 Odeslat příspěvek
To Erenae: já používám na práci se soubory Total Commander (na Androidu) a ten čas zachovává...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 12. 2021 09:30 Odeslat příspěvek
Vidis, ja ho zrovna chtel doporucit (na PC na nej nedam dopustit), ale praktickym testem na A6 jsem zjistil, ze se chova jako v prvnim postu - pri kopirovani ma cilovy soubor aktualni datum/cas. Tak snad je to chyba stareho Adnroida...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 12. 2021 13:31 Odeslat příspěvek
Zdravím,

moc děkuji všem za odpovědi a čas!

Total Commander se mi bohužel chová právě takto... Mám Redmi note 8, android 11...

@szantus: dokáže čas zachovat i při kopírování? On mi v podstatě správně přepíše čas, páč vytváří nový soubor, tuším že při přesunutí to i čas zachovává, ale přesunutím riskuji ztrátu souboru, pokud by mi ten telefon spadl, nebo bych musel přesun přerušit...


Offline - Junior Profil 
16. 12. 2021 14:49 Odeslat příspěvek
Asi jedině bezztrátově komprimovat... to by nemuselo být se zdržením, i zip to snad umí.


Offline - Junior Profil 
18. 12. 2021 16:22 Odeslat příspěvek
To Erenae: ještě jsem to zkoušel znovu (mám Mate 10 Pro / Android 10) a jak při kopírování, tak přesunu to čas zachovává, ale je možné, že jsem si to dříve někde nastavil, zkus s tím "laborovat".


Offline - Junior Profil 
18. 12. 2021 18:05 Odeslat příspěvek
Ano, u Total Commanderu se to musí zaškrtnout v nastavení, alespoň v PC verzi tomu tak je.


Offline - Junior Profil 
18. 12. 2021 21:08 Odeslat příspěvek
v mobilu nemusíš zaškrtávat nic. při kopírování na kartu či flešku zachovává původní datum.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 12. 2021 09:21 Odeslat příspěvek
Moc děkuji za rady... Netuším co mám špatně, laboroval jsem s tím celkem dlouho - a vyšlo mi z toho, že bez práv roota mám prostě smolíka... Díky moc za váš čas - kdybych na něco přišel, dohodím to sem... :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies