MobilMania.cz

Přihlásit se




Občas se ukáže hláška Zadejte kódPIN SIM na odemykací obr.

Offline - Junior Profil 
15. 3. 2022 12:43 Odeslat příspěvek
Občas (možná tak 1 za 20 dní nebo 1 ze 200 ) se mi stane, že na odemykací obrazovce se mi ukáže pod ikonkou zámečku text "Zadejte Kód SIM PIN karty $operátor". Ale funkčně se to nijak neprojevuje.

Co je to za bug a proč se ukazuje?
Mám dual sim, přítomnou jednu SIM, žádné problémy s výpadky signálu ani restart. OS Lineage OS 11.
Jako zámek mám nastavené "Přejetí prstem".Kód zařízení (postaru zamykací kód) žádný nemám, jen pin kód simky, který si už pomalu nepamatuju (protože telefon restartuji tak jedno za týden)

Je to na screenshotu.

Přílohy

FONO-SCRENO.png
FONO-SCRENO.png
[ 95.74 | Zobrazeno 31 krát ]


Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
15. 3. 2022 16:44 Odeslat příspěvek
Nevyzaduje obcas PIN prave proto, abys ho nezapomnel? Pokud mas PIN aktivovany, tak ho preci nesmis zapomenout...


-
15. 3. 2022 18:36 Odeslat příspěvek
A nebylo by lepší se obrátit na komunitu LineageOS, když už používáš tak nestandardní systém?
Tam asi bude větší šance, že ti s tím někdo pomůže..


Offline - osobne Profil 
15. 3. 2022 18:54 Odeslat příspěvek
Nejjednodešší je ten PIN na SIM deaktivovat.


Offline - Junior Profil 
30. 3. 2022 20:38 Odeslat příspěvek
Ale on ten kód není potřeba vůbec zadávat v této situaci . TO jsem psal, že funkčně se to nijak neprojevuje

(Při zapínání telefonu kód sim chce zadat, to se nic nemění)


Offline - Moderátor Profil 
30. 3. 2022 21:57 Odeslat příspěvek
To vypadá na špatný překlad. Prostě se pomíchal překlad hlášky pro odemčení zařízení a SIM karty.

A mimochodem... v dnešní době je rozumné používat hlavně kvalitní zámek zařízení a nechávat zařízení se (dostatečně rychle) zamykat. PIN SIM karty člověka uchrání před vysokou útratou hlavně v případě, že by mu SIM kartu někdo odcizil a začal ji používat v cizím telefonu. Ale PIN zařízení (nebo otisk prstu...) zamezí neoprávněnému užití SIM karty i tom samém telefonu (třeba telefon odložený na pracovním stole během odskočení na WC, na oběd...). A hlavně - zamezí nezvaným k přístupu k obsahu telefonu, včetně uložených hesel do různých služeb.

Mít nastavený PIN SIM je sice také fajn (sám používám obojí), ale žít bez něj je dnes mnohem menší riziko než žít bez zámku zařízení.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies