MobilMania.cz

Přihlásit se




Update telefonu na novější verzi Android

Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 4. 2022 17:42 Odeslat příspěvek
Dobrý den, na telefonu CAT S60 používám internetbanking. Banka přestává podporovat mou verzi 6.0.1. Lze bezpečně (oficiálně) nainstalovat novější verzi Androidu? Jak? Případně jak zjistím kterou verzi mohu na můj telefon nainstalovat? Pořizovat si po dvou letech nový telefon nehci. Domníval jsem se že je to podobné jako Windows vs. PC, ale tyto informace se mi nedaří nikde dohledat. Díky
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 4. 2022 17:46 Odeslat příspěvek
To by ty 'Windows' ale musel vydat vyrobce telefonu.
Na alternativni ROM muzes rovnou zapomenout, protoze resis bankovni aplikaci. Zbyde ti tedy web verze nebo jiny telefon.


Offline - Pokročilý Profil 
7. 4. 2022 22:53 Odeslat příspěvek
Ta verze androidu je sakra starší jak dva roky.


Offline - Pokročilý Profil 
7. 4. 2022 23:21 Odeslat příspěvek
Prosinec 2015, slušně vousaté, to bylo out už před čtyřmi lety, ne před dvěma.


Offline - osobne Profil 
8. 4. 2022 03:24 Odeslat příspěvek
To neznamená, že ten telefon nemohl koupit před 2 lety jako nový.


Offline - Junior Profil 
8. 4. 2022 04:44 Odeslat příspěvek
Ahoj, bohužel pohodlnou oficialní cestou to nepujde.
Pokud výrobce aktualizaci nenabízí (nastavení-systém-aktalizace). bude nutné nahrát Lineage OS, je to pro laika složitý proces., který nabízí minimálně android 10.


Offline - osobne Profil 
8. 4. 2022 06:07 Odeslat příspěvek
To je přece nesmysl, radit mu toto, když to chce jen lvůli bankovní appce a ani nenapsal, jakou banku má.


-
8. 4. 2022 06:36 Odeslat příspěvek
xone:
oficiálně nová verze Android 7 pro tenhle telefon není dostupná nikde, co jsem tak vygooglil.
Takže asi smůla. Anebo štěstí: můžeš si koupit nový mobil 8-)


Offline - Pokročilý Profil 
9. 4. 2022 17:34 Odeslat příspěvek
jjrr píše
To neznamená, že ten telefon nemohl koupit před 2 lety jako nový.

Ale to přeci nikdo netvrdí. Fakt nejsme hloupatý. Spousta lidí tuhle problematiku nezná a koupí co jim prodavač "vnutí". Tchán dostal "dvouletý" telefon od kamaráda protože už nepodporoval apk pro banku kterou vyžadoval. Tchán byl v laufu jak dostal dva roky starý telefon zadara :-D Vyvedl jsem ho z omylu, ani mapy CZ už nenainstaluje, je tam totiž android 4.4 :mrgreen:
xone>> Holt bych to zkousl a koupil nový telefon s nejnovějším androidem.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 4. 2022 09:12 Odeslat příspěvek
Nikdo mi nic nevnutil, po Evolveo Strongphone jsem přešel na CAT protože potřebuji odolný telefon a opravdu jsem ho kupoval nový před 2 lety. Čekal jsem že takovou běžnou informaci jakou verzi na konkretní telefon nainstalovat lze jednoduše vyhledat a překvapilo mě že nikde není ani zmínka. Bohužel budu asi muset používat druhý - starší telefon s vyšší verzí, nebo pořídit nový.

-- 11. 4. 2022 10:15 --

ještě pro zajímavost vyjádření výrobce:

"Unfortunately it is not possible to update the S60 to a higher android version then android 6.

We would also not advise updating the S60 via rooting to higher android versions, as the device is not built to support them.

The current Cat® phone models are running on android 10:

S62 Pro (will be updated to android 11)
S62 (will be updated to android 11)
S52 (will not be updated to android 11)
S42 and S42H+ (will be updated to android 11)

If you have any further questions, feel free to contact us again.

Kind regards,
Christian - Cat® phones support


Offline - Pokročilý Profil 
11. 4. 2022 14:32 Odeslat příspěvek
Proč je asi to vnutil v uvozovkách?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies