MobilMania.cz

Přihlásit se




Hej Google

Offline - Junior Profil 
2. 9. 2022 16:07 Odeslat příspěvek
Koupil jsem si Samsung S22+ přetáhl data. Pak jsem náhodou zkusil ok google a zeptal se na počasí v Brně. A česky mě bylo řečeno počasí. Jsem si říkal aha nový telefon a možná se něco děje. 31.8. byla aktualizace google, jsem tester a už to přestalo mluvit česky. Klasika, Česko je pro google osada neznámo kde. Dnes jsem si s tím opět hrál a došel jsem k zajímavému zjištění. Říci ok google a anglicky český jazyk, následně dole Czech langue translátor. Pak si chvíli překládat, říci něco česky, pak anglicky. Chvilku počkat a nic neříkat, poté zpět , zpět až na domácí obrazovku a říct ok google a počasí v Praze a odpověď je v češtině. Když se zeptám podruhé tak už angličtina a ne počasí ale google vyhledávač a už jen anglicky. Zbabělci, se bojí češtiny.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
2. 9. 2022 16:58 Odeslat příspěvek
Je to o penězích, naprogramovat stroj na pochopení českého jazyka musí stát tolik úsilí a tedy i peněz, že pro těch pár Čechů, kteří by to používali, to Googlu nestojí.
Sám Google Home používám hlasově denně, Google Hub Nest 2 má opravdu skvělé mikrofony, ovládám s ním skoro už celou domácnost, světla, led pásky, vjezdové vrata, venkovní světla a anglicky naprosto bez problémů. Zase nijak moc dobře anglicky nemumím, ale po přizpůsobení na můj hlas mi to rozumí přes celou zahradu napoprvé. Čeština by samozřejmě byla lepší, ale myslím, že je to nereálné.


Offline - Junior Profil 
3. 9. 2022 09:40 Odeslat příspěvek
Zas s tím programováním stroje to není že by začal na zelené louce. Hlasově umí rozpoznat češtinu a přeložit větu do angličtiny a to stejný obráceně v překladači. Po mém pokusu umí na česky položenou větu odpovědět česky, proč ale jen jednou. Naučit ho pár slov, zavolej, nastav budík, zapnutí vypnutí něčeho ... by už takový problém být nemusel. Jasně že to nebude obsáhlé jako u angličtiny ale časem by to mohlo být lepší a lepší.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies