MobilMania.cz

Přihlásit se




VoLTE

Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 15:01 Odeslat příspěvek
Zdravím,
Jak si mohu ověřit/vynutit u androida že opravdu volá přes WiFi?
Chci si ověřit že v zahraničí nebudu platit nesmysl za hovory když můžu volat přes volte.
Díky
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 15:12 Odeslat příspěvek
Airplane mode, a povol wifi.


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 15:27 Odeslat příspěvek
To takhle nefunguje, hodí ti chybu: turn off airplane mode or connect to a wireless network to make a call

Na internetu jsem našel že se dá vystoupit do nějakého skrytého menu vytočením*#*#4636#*#* a tam když povolím mobile radio power tak to začne fungovat. Nicméně to až do dalšího zapnutí airplane mode.


Online - Junior Profil 
29. 12. 2022 15:31 Odeslat příspěvek
Vodafone je jediný, kdo v zahraničí oficiálně podporuje Wi-Fi volání. U O2 a TMO by to asi šlo obejít skrz Wi-Fi router s VPN tunelem do ČR, nicméně netuším, jak to kontrolují.

U Vodafonu VoWi-Fi v airplane mode skutečně funguje, O2 to blokuje, TMO netuším.


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 15:34 Odeslat příspěvek
Mám Vodafone, jsem v ČR a volte mám povolené v samoobsluze Vodafone.


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 19:47 Odeslat příspěvek
Ještě, můj mobil s androidem, když se regne do sítě k volání přes wifi, ukáže nahoře v liště další stavovou ikonku.
Při volání přes wifi mám potom, narozdíl od normálního volání, možnost zapnout videohovor. Možná tedy jenom, pokud to druhá strana taky podporuje.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 12. 2022 20:06 Odeslat příspěvek
V nastavení telefonu "Volání pomocí Wi-Fi" je položka "Preference volání" a tam jde vybrat "Preferovaná síť Wi-Fi". Ovšem nakolik bude toto spolehlivé do té míry, že se hovor neuskuteční klasicky, toť otázkou a určitě bych na to nesázel. Možná by pomohlo vypnutí roamingu a případně VPN do ČR, ale to by se muselo vyzkoušet.


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 20:16 Odeslat příspěvek
Preferenci na WiFi jsem zkoušel, nemá to vliv.


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 20:36 Odeslat příspěvek
A není lepší a bezpečnější volat rovnou přes Whatsapp?


Offline - osobne Profil 
29. 12. 2022 21:31 Odeslat příspěvek
To by ho musela mít nainstalován i protistrana.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 12. 2022 22:21 Odeslat příspěvek
Pokud se to volání netýká roamingu v zóně 1 (kde jsou ceny jako v ČR a nemá tedy smysl řešit nějaké VoWiFi), pak jedině roaming v zónách 2 a 3 zablokovat a vyzkoušet VoWiFi. A když to nepůjde, tak holt sáhnout po klasickém VoIP (nebo zpětném volání na místní SIM) přes jiného operátora, např. Odorik.


Offline - Junior Profil 
29. 12. 2022 22:25 Odeslat příspěvek
Člen rodiny to vowifi používá v roamingu 2, a zkušenost je taková, že hodně záleží na nastavení NATu a další firewallů cestou.
Takže někde si nezavolá vůbec, mobil se ani nezaregistruje.
Někde se zaregistruje, ale nic příchozího nefunguje, číslo se tváří jako nedostupné, přičemž odchozí sms a hovory jdou bez problémů.


Offline - Junior Profil 
30. 12. 2022 08:59 Odeslat příspěvek
m4rk3J píše
U Vodafonu VoWi-Fi v airplane mode skutečně funguje, O2 to blokuje, TMO netuším.


TM VoWifi na Samsungu v leteckym funguje...


Online - Pokročilý Profil 
31. 12. 2022 15:30 Odeslat příspěvek
VoLTE nebo VoWiFi? Drobet mě to tu mate. Už to tu někdo psal, co znamená zahraničí? Dodnes se spousta lidí v okolí bojí hovorů v Rakouských sítích.


Offline - Junior Profil 
31. 12. 2022 16:14 Odeslat příspěvek
Máte pravdu, není to volte ale vowifi :( chtěl bych volat přes WiFi, tak to jsem to špatně napsal do předmětu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 15 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies