MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

2 telefony, info, pokud bude zmeškaný hovor na druhém tel.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 1. 2023 14:51 Odeslat příspěvek
Zdravím,
skrze práci potřebuji 3 telefonní čísla. Mám to vyřešeno tak, že mám 2 telefony (Android 12; oba dual sim; s tím, že ve druhém mám jen jednu sim) a stávalo se mi, že jsem druhý telefon zapomněl doma nebo v práci (prostě zapomenu na něj, těch telefonátů je minimum, ale jsou). Nechávám jej v práci a potřebuji mít nějaké info, pokud je u něj zmeškaný telefonát, abych mohl zavolat co nejdříve zpátky a nezjistil to náhodou až po 3h. Ten primární telefon běžně používám, ten druhý skoro vůbec a stává se mi, že to prostě zjistím pozdě.

Hledám proto nějaký způsob, který by mi v případě zmeškaného hovoru dal vědět na to první číslo. Ať už je to SMSkou nebo notifikací nebo jiným způsobem.

Ideálním by mohlo být přesměrování, ALE jedná se o SK číslo a při každém telefonátu (i příchozím, odchyceném na daném čísle) bych platil za mezinárodní hovor.

Má někdo radu, jak toto vyřešit? Hledám cokoliv, co by mě upozornilo - "mrkni na ten mobil, je tam zmeškanej hovor".

Předem děkuji,
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
3. 1. 2023 20:27 Odeslat příspěvek
Kdybys měl účet u Odoriku, tak to lze vyřešit přesměrováním hovorů z daného mobilu s SK číslem na číslo Odorik, u kterého bude nastaveno zasílání nepřijatých hovorů do emailu, případně formou SMS (ta je zpoplatněna částkou 1 Kč). Vzhledem k tomu, že ústředna Odoriku ten hovor nepřijme (volající pouze uslyší, že číslo není momentálně dostupné), tak tě přesměrování ani nebude nic stát.


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2023 09:30 Odeslat příspěvek
Dobrý den.
Na telefon ze kterého chcete dostat upozornění nainstalujte aplikaci Macrodroid z Google play. Je sice placená ale 5 maker můžete používat zdarma a Vám stačí jen jedno makro.Jako spouštěč zvolíte Zameškaný hovor(od kohokoli nebo podle Vás). Jako akci vyčkat před další akcí třeba 10 sekund a další akce odeslat SMS na Vámi zvolené číslo. Pojmenujete název Makra,uložíte a to je Vše. Funguje bez problému.
Aplikace je v češtině. Přeji hezký den.


Offline - Moderátor Profil 
4. 1. 2023 09:49 Odeslat příspěvek
Řešení, které navrhuje Elnc vypadá možná složitě, ale ve skutečnosti je jednoduché, efektivní, spolehlivé a laciné:

- Volané SK číslo přesměruje příchozí hovory na VoIP (jako pevnou) linku Odorik.
- Na tomto čísle vůbec nemusí být připojen nějaký přístroj.
- Nezapojená linka Odorik zmeškaný hovor oznámí mailem (lze použít i službu mail na SMS, kterou donedávna podporovali všichni tři naši operátoři).

Náklady jsou zde jen jednorázové za přidělení veřejného čísla Odoriku (20 Kč).

Měl bych ale několik poznámek:
a) SK číslo v ČR je v Euro roamingu. Volání z něj do ČR v takovém případě není volání do zahraničí, ale roamingový hovor do cizí sítě. Je tedy za stejnou cenu, jako volání v SK do cizí sítě. To je předpokládám snesitelné. Přijetí hovoru na SK čísle v ČR by mělo být zdarma (opět - protože jde o regulovaný Euro roaming).

b) Pokud jde o monitorování zmeškaných hovorů na odloženém telefonu, lze použít i dálkový přístup na displej a k ovládání toho telefonu. Např. mobilní verzi Team Vieweru.
Na nový hovor vás to sice neupozorní, ale můžete je čas od času zkontrolovat.

c) Přesměrování lze nastavit jako podmíněné (když hovor nezvednete).
Případně (alespoň u některých operátorů) lze přesměrování nastavit i z jejich administrace účtu (v "samoobsluze" čísla) - tedy lze přesměrování ovládat bez fyzického kontaktu s přístrojem, ve kterém je přesměrovávané číslo použito.
Za přesměrování tedy budete platit jen v případě, že hovor na SK čísle nezvednete, nebo když to nutně potřebujete. Je na vás, zda (vyšší?) cena za přesměrovaný hovor stojí za to, že ten hovor realizujete. Přijít o kšeft jen kvůli tomu, že neberete telefon... nemusí být dobrý nápad.

d) Pokud si správně vybavuji, přesměrovaný hovor se konečnému příjemci hovoru (cíli přesměrování) signalizuje (jako že jde o přesměrovaný hovor). Nevím, zda to dovedou i dnešní chytré telefony... ale staré tlačítkové Siemensy to tuším uměly.
Je tedy možné se rozhodnout, zda takový hovor zvednete. Už si nepamatuji, zda při takovém volání signalizovaly číslo volajícího, nebo přesměrovávajícího. Pokud by signalizovaly číslo přesměrovávající, máte jasnou kontrolu nad tím, že příchozí hovor je přesměrovaný a rozhodnout se, zda ho zvednete (ale bohužel nezavoláte nazpátek).
(Tento bod jen tak nadhazuji, nezkoušel jsem to, a naposledy to využil dávno - nepamatuji si přesně, jak to fungovalo).


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 14:32 Odeslat příspěvek
U Odoriku není nutné ani to geo číslo za dvacku, úplně stačí nomadické číslo za 5 Kč.


Offline - Moderátor Profil 
4. 1. 2023 14:57 Odeslat příspěvek
Na webu Odoriku vidím, že první nomadické číslo je za 10 Kč, ale to je detail. ;-)


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 20:37 Odeslat příspěvek
Jo, na webu je cena 10 Kč za nomadické číslo, to je v pořádku. Jsem si vzpomněl, že těch 5 Kč je cena za pořízení linky, ke které se pak přiřadí geo nebo nomado číslo :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 1. 2023 22:07 Odeslat příspěvek
Pánové, děkuji za dané tipy. Opravdu jste mi rozšířili obzory. Co se týče Odoriku, tak to mi přijde vyšší dívčí a zatím se mi zamlouvá nejvíce řešení Macrodroid, co zde zmiňoval Monty. Zítra vyzkouším a dám vědět, už se těším.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 1. 2023 23:03 Odeslat příspěvek
S tím Odorikem je to poměrně triviální a hlavně to není závislé na nějaké aplikaci v telefonu, která musí běžet na pozadí, tj. telefon zapnutý (a nejlépe na nabíječce). Však vyzkoušíš a uvidíš sám...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 1. 2023 09:12 Odeslat příspěvek
To řešení přes MacroDroid mi přijde nejlepší. Proč přesměrovávat něco na Odorika, když telefon budete mít u sebe a budete moct hovor normálně přijmout? �


Offline - Poslední varování Profil 
6. 1. 2023 09:54 Odeslat příspěvek
Třeba proto, že sám tazatel píše: "stávalo se mi, že jsem druhý telefon zapomněl doma nebo v práci". Kdyby měl telefon u sebe a přijímal hovory, pak je celá debata o přesměrování a notifikacích bezpředmětná.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 1. 2023 10:16 Odeslat příspěvek
Nainstaloval jsem Macrodroid a funguje to jak jsem potřeboval. Hned jsem si zaplatil i licenci PRO, ikdyž jsem nemusel, ale tvůrce je potřeba podporovat, zvlášť, když mi vyřešil problém a 150 Kč není moc.

dj.kure: Přesně tak! Běžně telefony beru, ale šlo mi o situaci, kdy si třeba odběhnu na oběd a zapomenu pak zkontrolovat druhý telefon (první většinou nosím pořád u sebe). Zmeškaný hovor zjistím třeba až za několik hodin nebo klidně i další den. Nestává se často, ale stává se a to jsem chtěl eliminovat.

Elnc: Rozumím, ale telefon stejně mám na stole a 1x za týden jej dobiju (mám vypnuté všechny služby, kromě sítě operátora) a 5000 mAh baterii. Běžně telefon beru, ale občas se se stane, že mi něco uteče. MacroDroid přesně řeší to co potřebuji a co jsem hledal. Navíc umí opravdu hromadu věcí a je to velmi jednoduché, takže člověk sedl a začal to používat.


Offline - Poslední varování Profil 
6. 1. 2023 10:28 Odeslat příspěvek
Pak je vše v pořádku :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 1. 2023 10:30 Odeslat příspěvek
Každopádně všem děkuji za pomoc, že jste mi věnovali svůj čas a poradili.


Offline - Moderátor Profil 
6. 1. 2023 11:42 Odeslat příspěvek
Whispere:
dík za zpětnou vazbu, to se v poradnách moc nevidí.

Podcenil jsem faktor "zábavnosti a okouzlení" aplikací typu Macrodroid pro technické nadšence. ;-] Přidaná hodnota je i v tom, že člověk znalý této aplikace je s ní pak schopen řešit další věci - které by ovšem jinak neřešil vůbec 8-) ... prostě je tak nějak "chytřejší a nápaditější".
Nicméně si myslím, že z hlediska spolehlivosti je lepší to řešení přes Odorik. To je spolehlivé tak, jak je spolehlivé posílání mailu z Odorika o zmeškaném hovoru (na mail nebo přes SMS na mobil) - tedy docela dost.

dj.kure píše
Proč přesměrovávat něco na Odorika, když telefon budete mít u sebe a budete moct hovor normálně přijmout


V tom bych problém neviděl. Nastavit podmíněné přesměrování typu "volaný hovor nebere" s rozumnou prodlevou na případné zvednutí hovoru, pokud je telefon v dosahu:

Citace
Aktivace přesměrování při nepřijetí hovoru: **61*telefonní_číslo*služba**prodleva#
Deaktivace přesměrování při nepřijetí hovoru: ##61#
Kontrola aktuálního nastavení: *#61#
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies