MobilMania.cz

Přihlásit se




Kontakty

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 3. 2023 14:14 Odeslat příspěvek
Může mě někdo poradit jak v Androidu :
1) zakážu při hledání v kontaktech aby se mě hledali v aplikaci Google Contacts kontakty z whatsappu, dalších přidaných emailů a zobrazili se pouze kontakty s google účtu ?
2) Kde vymažu cache, aby se mě při hledání kontaktu nezobrazovali v nabídce
dříve smazané (i po vysypání koše) kontakty ?
Díky moc !
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
13. 3. 2023 15:35 Odeslat příspěvek
K té první otázce... pokud vím, neexistuje něco jako WhatsApp kontakt. Z té aplikace si kontakt nepřidáte. Resp. přidáte, ale fakticky ho vytvoříte v Google kontaktech.
Prostě si na někoho do adresáře dáte telefonní číslo, a pokud je registrované do WhatsApp, tak ho najdete i ve WhatsApp. A podobně je to i u řady podobných aplikací.

Pokud jde o zobrazování kontaktů - záleží na aplikaci používané pro kontakty. Na Honoru s EMUI byla nativní aplikace pro kontakty, kde se dal vybrat zdroj (SIM karta, paměť telefonu, Google účet...). Na telefonech s relativně čistým Androidem je (ne moc dobrá) aplikace Kontakty od Googlu, kde jde filtrovat kontakty s mailem, s telefonním číslem a případně aplikaci připojit / odpojit od "spřátelených" adresářů v aplikacích Duo (Meet), WhatsApp, Exchange, Signal atd... takže pak zřejmě v adresáři po odpojení účtu spřátelené aplikace typu WA neuvidím, že na dané číslo mohu volat a posílat zprávy třeba i přes WA.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies