MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

zmizela mi doručená sms

Offline - Junior Profil 
11. 4. 2023 08:52 Odeslat příspěvek
ahoj,
stala se mi zvláštní věc:
zmizela mi z nokie 230 doručená sms, další sms od stejného uživatele mi zmizela i z motorola g42
obě sms mi došly na začátku února a včera zmizely
onen uživatel má myslím nějaký xiaomi
moje otázka zní: lze v nějaké aplikaci nastavit dobu platnosti sms?
oba jsme u o2, volal sem na o2 a nic o tom nevědí
našel sem něco zde
https://cs.wikipedia.org/wiki/IS-637#Validity_Period
setkal se s tím někdo?
dík za případné odpovědi

p.s.: to že jsem paranoidní, neznamená že po mě nejdou :potichu
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
11. 4. 2023 12:50 Odeslat příspěvek
Jednou doručená klasická SMS z cílového zařízení jen tak nezmizí - musí ji vymazat sám uživatel zařízení. Může toho efektu dosáhnout i zablokováním odesílatele (třeba omylem). Nebo to musí udělat nějaká aplikace typu "Viktor čistič" (což nebude případ Nokie 230).

Doba platnosti SMS je parametr podstatný pro doručování ze SMS centra opetátora - to maximální doba, po kterou centrum zkouší SMS doručit příjemci (než to vzdá a SMS zahodí - v případě nedostupnosti příjemce v okamžiku doručování). Některé aplikace pro SMS umožňovaly tento parametr před odesláním SMS nastavit (šlo to třeba na starých "hloupých" Siemensech). I když podle té tabulky na Wikipedii to může být až rok, tak pokud vím, naše SMS centra to limitují (a není-li udáno jinak, tak jako limit nastavují) 3 dny (píše T-Mobile). Mám pocit, že třeba VF to má snad delší (5 dní?). Ale doba na doručení nejde to nastavit na delší dobu, než SMS centrum operátora povolí.

Něco jiného jsou různé messengery - některé dovolí odesílateli již odeslanou zprávu smazat tak, že se smaže i u příjemce (nebo mu nedojde). Nicméně neměl by to být případ ani klasických, ani "moderních" SMS - tedy technologie RCS od Googlu, která je k dispozici v novějších Androidech pro defaultní aplikaci "Zprávy" (konverzace, které nejsou ve skutečnosti klasické SMS, ale zprávy via RCS, jsou označeny jako "chat").


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 08:06 Odeslat příspěvek
jasně o tom doručování vím
jde o to že zmizely 2sms ze 2různých telefonů , od osoby s kterou mám spor
říkám si, ano mohl jsem omylem smazat jednu sms, ale aby zmizela i druhá z jiného telefonu?
obě mi přišly na stejnou sim(v 1.týdnu února), ale přešel jsem z nokie230 na motorolu
jedna sms zůstala v nokii230, druhá přišla již na g42
předevčírem jse potřeboval tu sms z nokie ale byla fuč, naštestí jsem ji tenkrát přeposlal, takže jsme ji dohledali
možná jsem jen nešikovný a omylem jsem obě smazal :hm


Online - Mírně pokročilý Profil 
12. 4. 2023 08:24 Odeslat příspěvek
Ta z Nokie muze byt klidne na SIMce. Zobraz si na Moto zpravy z ni.


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 08:45 Odeslat příspěvek
nic nevidim, kde přesně mám hledat?


Online - Mírně pokročilý Profil 
12. 4. 2023 09:34 Odeslat příspěvek
Ve Zpravach od Google je to v Nastaveni aplikace Zpravy - Rozsirena nastaveni - Zpravy na SIM karte
Nebo ve sve SMS aplikaci, pokud pouzivas jinou.
Nebo prehod SIM zpet do Nokie, tlacitkace jsou v tom privetivejsi.


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 09:47 Odeslat příspěvek
nikde v tom nastavení nevidím sim
jinak ostatní sms v g42 i nokii zůstaly


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 14:19 Odeslat příspěvek
Otevřít aplikaci Zprávy - Nastavení aplikace zprávy - Rozšířená nastavení - Zprávy na SIM kartě.


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 14:59 Odeslat příspěvek
našel jsem to, píše:
"na sim kartě nejsou žádné zprávy"


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 15:16 Odeslat příspěvek
A nedal jste si ji nechtěně do "Archivovat"? Mě to dělá Moto G82 když nějak tuknu na tu zprávu, tak mi to napíše, že byla zpráva přesunuta do Archivovaných - Zprávy - ... (3 tečky) - Archivované.
Jinak doporučuji pro zálohu používat MyPhoneExplorer, který vám do PC/noťasu přesune obsah z mobilu pro zálohu včetně SMS zpráv.


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 18:01 Odeslat příspěvek
v archivu není
ta důležitější byla v nokii, ale naštestí hned po doručení přeposlána


Offline - Junior Profil 
12. 4. 2023 22:56 Odeslat příspěvek
Pravděpodobně dotyčký/dotyčná osoba použila poslání sms na displej. Tohle je stará, známá metoda. Operátoři to třeba používají na zobrazení zůstatku kreditu. Pokud ji hned uživatel nestihl uložit, byla nenávratně v tahu. Na Nokie to fungovalo 100% ně. Myslím, že to umožňovaly kdejaké SMS brány z netu apod. Stačí hledat “flash sms”, sms na displej, apod.


Offline - Pokročilý Profil 
13. 4. 2023 08:12 Odeslat příspěvek
A tu "flash sms" muzes preposlat dal?


Offline - Junior Profil 
13. 4. 2023 08:43 Odeslat příspěvek
Proč by jsi ji přeposílal dál? To snad ani nelze. Leda, že by jsi si ji uložil do telefonu a přeposlal jako obyčejnou sms a to snad dokázala jen ta Nokie. SMS doručená na displej se chová tak, že se zobrazí na obrazovce, přečteš ji a zmizí.


Offline - Pokročilý Profil 
13. 4. 2023 11:19 Odeslat příspěvek
bandolier.wz píše
...obě sms mi došly na začátku února a včera zmizely...
...naštestí jsem ji tenkrát přeposlal...

Mel tam ty dve SMS mesic a pul, jednu i preposlal jinam. Tak me prijde divne to tvoje tvrzeni, ze jde o SMS na displej.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies