MobilMania.cz

Přihlásit se




Kirin 980 sekání webových stránek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2020 09:04 Odeslat příspěvek
Ahoj,

dovolím si založit diskuzi ještě i tady, protože víc hlav, víc ví.

Takže k věci.

Na manželky novém Huawei Nova 5T jsme si všimli, že se v prohlížeči Chrome některé stránky sekají, ať nečtete sáhodlouhý příspěvek, tak napíši výcuc toho, co už vím a přidám pár videí.

Sekání způsobují reklamní bannery. Ne všechny, jen animované a jen některé. Sekání se týká minimálně Kirinů 970 a 980, testováno na více zařízeních. Snapdragony, včetně lowend řad, nemají žádný problém. Sekání je přítomno v prohlížečích Chrome, dále ve vestavěném prohlížeči, když otevřete odkaz přímo v nějaké aplikaci(webview?), dále se úplně stejně chová Opera. Naopak problém téměř není vidět v prohlížečích Firefox a Kiwi.

Jak je vidět na videu níže, pokud si na novinkách chcete pustit video a zároveň je přítomen problematický animovaný banner, tak se i video seká. Pokud uděláte reload a dostanete jiný banner, třeba i animovaný (např. reklama na alzu), tak žádný problém není. Bylo by asi užitečné zjistit, jaký je rozdíl mezi těmi bannery, v tom bude zakopaný pes.

Hlavní otázkou ale je, kde je problém V Kirinu? V Chrome/webview/Opeře?

Odkazy:
článek na novinkách s problematickým bannerem, je třeba dostat banner s reklamou na delonghi
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/v ... u-40328458
video, jak to vypadá na Kirinu
https://uloz.to/file/8s0Fnjig2raW/svid- ... 5351-1-mp4

článek na webu s vevlkým množství problematických bannerů, na této stránce se seká skrolování brutálně, přitom jak můžete vidět níže, Snapdragony nemají vůbec žádný problém

https://cryptosvet.cz/mladik-spachal-se ... robinhood/

https://uloz.to/file/QJQKCAH1PMiA/img-3170-mov

Předem díky za přínosnou diskuzi.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 6. 2020 09:20 Odeslat příspěvek
Možná nějaká chyba, nebo problém v optimalizaci kirinů/chromium na kirinech? Opera webkit i chrome používá jádro chromium. Firefox má svoje jádro Gecko. Zní mi to logicky.
Jinak ač mám kirin 980, problémy nemám(používám Firefox a reklamy nevedu). Tudíž víc neporadím


Offline - Junior Profil 
23. 6. 2020 13:35 Odeslat příspěvek
Mám P30pro s Kirin 980 a potvrdzujem že sa mi občas sekne Chrome a nedá sa ani scrollovať ani znovu načítať stránka. Nevenoval som tomu toľko času, takže neviem potvrdiť že to spôsobuje nejaká reklama, ale je to možné, pretože po zhodení Chrome a znovunačítaní stránky už všetko funguje.

Každopádne je to otravné...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2020 13:41 Odeslat příspěvek
No, to je další věc. Opravdu zamrzá Chrome.

Ale to nesouvisí se sekáním, nebo možná ano. Ale sekání zmizí jedině tím, když se po reloadu načte jiná reklama, která problémy nezpůsobuje...

Každopadně, vždyť těch telefonů se prodaly miliony. A většina lidí používá Chrome. Jak je možné, že už z toho není aféra?


Offline - Junior Profil 
23. 6. 2020 15:11 Odeslat příspěvek
A neni to tim ze ma android 10? Ja mam 9.1 a vse lita krasne. 10 byla u me taky naka divna


Offline - Ex-moderátor Profil 
23. 6. 2020 15:18 Odeslat příspěvek
Také mi nejde plynule. Ale k tomu co tu bylo napsáno - vcelku mě udivilo, že právě zaseknuté stránky během načítání poslední dobou dost často potkávám na chrome v PC (což jsem trochu sváděl na router, protože po jeho restartu vše fungovalo pocitově lépe). Ale to už jsem opravdu mimo téma.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2020 16:23 Odeslat příspěvek
morki píše
A neni to tim ze ma android 10? Ja mam 9.1 a vse lita krasne. 10 byla u me taky naka divna

Jaký máš telefon/chipset?
Můžeš vyzkoušet přímo tu stránku

https://cryptosvet.cz/mladik-spachal-se ... robinhood/

Otevřít jí v Chrome a potvrdit, že ti běží plynule? Ještě lépe nahrát to jako video.

Protože zatím každý, kdo mi tvrdil, že mu to jede plynule, tak buď ani nevěděl, že nemá Huawei s Kirinem nebo používal jiný prohlížeč, případně nějakou formu blokování reklamy...

Díky


Offline - Pokročilý Profil 
23. 6. 2020 17:53 Odeslat příspěvek
Potvrzuji sekani ve Chromu na tabletu Huawei Mediapad T5 s Kirinem 659, i kdyz jsem tu stranku novinek musel snad 50x obnovit, nez jsem tam dostal tu spravnou reklamu.

Treba mobilni Edge tu reklamu vubec nenacte a video je pak samozrejme plynule.


Offline - Junior Profil 
23. 6. 2020 18:04 Odeslat příspěvek
Mam hiawei nova 5T vse me jede plynule jen ten tvuj posledni odkaz az se nacte tak i tak se lehce seka ale ne jak tobe. Jinak video na novinkach a i stranky uplne v cajku


Offline - Junior Profil 
23. 6. 2020 18:11 Odeslat příspěvek
bflam píše
morki píše
A neni to tim ze ma android 10? Ja mam 9.1 a vse lita krasne. 10 byla u me taky naka divna

Jaký máš telefon/chipset?
Můžeš vyzkoušet přímo tu stránku

https://cryptosvet.cz/mladik-spachal-se ... robinhood/

Otevřít jí v Chrome a potvrdit, že ti běží plynule? Ještě lépe nahrát to jako video.

Protože zatím každý, kdo mi tvrdil, že mu to jede plynule, tak buď ani nevěděl, že nemá Huawei s Kirinem nebo používal jiný prohlížeč, případně nějakou formu blokování reklamy...

Díky



P30pro s tým správnym Kirinom - stránka strašne seká keď idem cez reklamy ale nezasekne sa celý Chrome ako sa to občas deje.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2020 18:37 Odeslat příspěvek
morki píše
Mam hiawei nova 5T vse me jede plynule jen ten tvuj posledni odkaz az se nacte tak i tak se lehce seka ale ne jak tobe. Jinak video na novinkach a i stranky uplne v cajku


Můžu tě teda poprosit o video? Tohle "trochu" seká už jsem taky slyšel a nakonec to bylo úplně stejné. Už jenom to, že se ti to seká znamená, že je problém. Protože snapdragony jsou naprosto plynulé, i v lowend řadách.

A novinky jsi zkoušel video, když byla na stránce reklama na DeLonghi? Jestli ano a nesekalo se video, tak by to znamenalo, že na A9 je problém aspoň méně výrazný. Ale chce to video...

Ať z toho máme nějaký výstup.

Díky
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies