MobilMania.cz

Přihlásit se
Vodafone výpadek Silvestr

Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 08:40 Odeslat příspěvek
Ahoj,

Na Silvestra jsem byl v zahraničí a Vodadone kolem půlnoci naprosto nepoužitelný, nemohl jsem se dovolat ani na vedle ležící telefon, syn v Česku měl údajně stejný problém, nikde mimo pro mne do té doby neznámý server vypadky24.cz jsem o tom nenašel zmínku, že by to byla taková příhoda zasahující pouze naši rodinu? ;-)

Pěkný den!

Zdenek
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 09:11 Odeslat příspěvek
Výpadek jsem neměl, ani nevím o nikom jiném, že by měl výpadek. Pokud jsi byl v zahraničí, mohl mít výpadek ten operátor, přes kterého jsi byl připojený tam ;-)


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 09:12 Odeslat příspěvek
Díky za reakci, syn to měl stejný ve Strakonicích :-D


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 09:21 Odeslat příspěvek
Ahoj, výpadek měli a to více než půl hodiny. Volali všichni kolem nás, co neměli Vodafone. To je ta jejich nejkvalitnější sít v ČR a možná i na světě, kterou se stále ohání a obhajují tím svojí drahotu :-D Amatéři...


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 10:12 Odeslat příspěvek
Sakra, zůstaňte nohama na zemi! a přečtětě si něco o systému GSM. Dozvíte se něco o TimeSlotu, kdy na jeden kanál se jich vleze 8, tj. 8 hovorů najednou. Na celé BTS bývají zpravidla 3 antény, tj. 24 hovorů na jednu BTS a 25.prostě nejde spojit, dokud někdo neukončí hovor. (112 má absolutní přednost) Pak si to vynásobte počtem BTS v okolí (gsmweb.cz) a máte kapacitu buněk v dané lokalitě. Pro běžný provoz je to až předimenzované, ale bohužel přijde půlnoc na Silvestra a v jeden okamžik chce volat v jedné oblasti tisíce lidí. Myslíte,že jen kvůli Silvestrovské půlnoci postaví operátor např. v každém okresním městě další desítky BTS, aby pár remcalů bylo v klidu? Přiznám se, taky jsem se nedovolal těsně po půlnoci, ale trochu chápu princip GSM systému a počkal jsem až se kvanta ožralů vykecá a kolem 1h. si v pohodě zavolal...


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 10:43 Odeslat příspěvek
Tak teď nejsem nohama na zemi, ale sedl jsem si z toho na zadek :-D Co je mi jako platícímu zákazníkovi do principů GSM? Vůbec nic! Vodafone se chvástá nejkvalitnější sítí a o silvestrovské půlnoci jako jediný operátor nefungoval. Předpokládám, že i ostatní operátoři používají GSM síť a přesto oba fungovali bez sebemenších problémů. A kdybych chtěl volat v jednu tak si zavolám v jednu. Já chtěl volat o půlnoci.


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 11:02 Odeslat příspěvek
Tak to se nedá nic dělat... :-(


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 11:02 Odeslat příspěvek
Tak všechno má své meze a proč něco naddimenzovávat jen kvůli několika peakům během celého roku?
Mně třeba Vodafone jel bez výpadků, zato T-mobile nebyl schopen spojit hovor kolem půlnoci. Pokud nechápete, že vše má svou kapacitu, tak bohužel. Je to stejné jako když půjdete do vyprodané O2 arény. Také je velmi pravděpodobné, že když se budete vracet, může se stát, že se do první dostupné soupravy metra už nevejdete. Oni sice posílí množství souprav, ale když se jim tam vyvalí několik tisíc lidí, tak nemají šanci. Stejné je to i s kapacitou telefonních hovorů.


Offline - Pokročilý Profil 
3. 1. 2019 11:06 Odeslat příspěvek
Nějak mi uniká smysl témy.


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 12:09 Odeslat příspěvek
muchacho: kolik hovoru prenese 3G sit a co treba volani pres 4G ? Tam jsou jaky limity ?

Jinak sem si v pohode zavolal pres Viber, Whatsapp apod. :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 1. 2019 12:33 Odeslat příspěvek
Lidé s moderními telefony a podporou VoLTE nemohli mít nejmenší problém. Zde je kapacita obrovská. Já jsem v rámci půlnoci odbavil několik hovorů a naprosto bez problému. Případně pokud jste v dosahu WiFi, tak volat přes VoWiFi.


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 13:30 Odeslat příspěvek
Bohužel po té půlnoci kolem 0:15 az 0:30h hovory u Vodafone nešly ani přes GSM ani pres voLTE a ani dokonce pres voWifi.


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2019 16:04 Odeslat příspěvek
Ahoj bydlím u Příbora, okres Nový Jičín a hovory normálně u Vodafonu fungovaly.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies