MobilMania.cz

Přihlásit se
Jaká je nejkvalitnější sÍť

Offline - Junior Profil 
8. 3. 2020 13:04 Odeslat příspěvek
V ČR máme tři operátory O2, T-Mobile a Vodafonu.

Chci se zeptat, zcela nezávisle, jaká je dle vás nejkvalitnější mobilní síť v ČR.

V potaz beru kvalitu pokrytí signálem na volání na území ČR i v odlehlých oblastech nebo kvalitu sítě LTE a rychlost, zatížení sítě, včetně problémů při sdílení soítě mezi O2 a T-Mobile.

Propustnost signálu do budov. Jen vím, že v Praze má problém Vodafone?

Případně, pokud jede člověk autem a telefonuje, zda dochází k snadnému předávání spojení mezi jednotlivými BTS.

Piště svoje ukušenosti. Díky.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
8. 3. 2020 17:59 Odeslat příspěvek
Kvalita pokrytí signálem.....znamená co ? Pokud kvalita tak Vodafone,pokud kvantita tak O2 . TMO něco mezi tím.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 3. 2020 18:33 Odeslat příspěvek
Mám vodafone firemní, TM osobní a i s osobním budu přecházet pod Vodafone, mnohem plošnější pokryti LTE. Každý si musí ale najít to své, je to přeci síť a síť je děravá. Každý operátor má slabé místo. Cestují po cele ČR a vodafone je nejstabilnější.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 3. 2020 22:49 Odeslat příspěvek
Vodafone má odfláknuté pokrytí pohraničí.

Co člověk to názor asi.
Ale přidám ještě něco zkušeností. U O2 se moc neserou s omezováním množství lidí kteří chtějí využívat LTE jako internet na doma(zisk především ). Takže tam kde je to vytížené, o2 je schopné jet i na LTE superšnečí rychlostí(jako třeba 50-100kbs -reálná zkušenost). Tmobile je v tomhle lepší, napouští tolik lidí s pevným LTE do sítě když hrozí přetížení. Vodafone nevím.

A pokud bych řešil to, abych měl co nejvyšší komfort a pokrytí, je dobré zvolit i vhodný telefon. Těžko se sice zjišťuje který telefon má jaký signál , ale rozdíly můžou být dost velké. Nekdo třeba nemá v horších lokalitách vůbec signál, nebo max Edge, a jiný má 2 čárky na LTE a pohodu. Udělá to fakt hodně. ..to jen takový tip


Offline - Junior Profil 
9. 3. 2020 06:56 Odeslat příspěvek
Otázka pak je, jestli ty mobily, které chytí signál i tam kde ostatní selžou, nemají nějaké vyšší hodnoty záření, které může poškodit lidské zdraví?
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/617086/rakovina-z-mobilu-nektere-prekracuji-limit-nebezpecneho-zareni-ukazaly-testy.html


Offline - Junior Profil 
9. 3. 2020 09:17 Odeslat příspěvek
Asi T-M


Offline - Pokročilý Profil 
22. 3. 2020 19:12 Odeslat příspěvek
Pár lidí tu na fóru řešilo určitě jsou lokality kde bude mít lepší jeden nebo druhý. Stačí se podívat na mapy pokrytí signálem u ČTÚ. Reálná praxe u mě a lidí v mém okolí (Praha+střední Čechy) je že u O2 v budovách dost často 4G vypadne a telefon je na 3G nebo 2G. U T-mobile se toto děje skutečně minimálně. Třeba je to tím že Prahu a Brno si jede každý s vlastní infrastrukturou a sdílí zbytek republiky. No a právě v tom zbytku mi přijde že má navrch T-mobile někdo tu psal že O2 nemá u Cetinu objednanou takovou kapacitu jako T-mobile. Nevím co je na tom pravdy subjektivně mi přijde síť T-mobile 4G méně vytížená.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2020 21:06 Odeslat příspěvek
Cestuji hodně, po celé ČR. Mám Vodafone firemní i osobní. Vodafone má výhodu v tom, že vůči počtu zákazníků má nejvíce BTS. O2 a TMO je sdílejí a jsou více vytížené. Na data je Vodafone na špičce (stejně tak hovory skrze VoLTE). Kdybych měl ovšem volit mezi O2 a TMO, tak beru TMO, protože není tak technologicky zaostalý a omezený. Ani s jedním (VDF či TMO) neuděláte chybu. O2 bych se vyhnul.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2020 21:50 Odeslat příspěvek
Jen dodám, že O2 a Tmobile sice sdílejí vysílače, ale technologie a frekvence mají každý své. Jednoduše řečeno- sítě si navzájem nezatěžují.
Jinak zajímavý fakt. Vodafone má míň zákazníků, takže asi opravdu bude mít i méně vytížené sítě.
A O2 bych se taky vyhnul. Přestože všichni operátoři mají své chyby, tak horší jednání by člověk těžko pohledal.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2020 22:32 Odeslat příspěvek
2lokomot1: jste si tím určitě jistý? Není to tak dávno, co jsem byl v Perné na Moravě a měl jsem ještě Android telefon se sim Emtéčko a T-Mobilem. Měl jsem staženou nějakou aplikaci pro monitoring signálu a obě SIM mi hlásily připojení na totožné ID BTS (stejná frekvence, signál, ID stanice). Tak jestli opravdu není určitá část sítě sdílená zcela.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2020 22:55 Odeslat příspěvek
No, přiznávám, že říct že to vím jistě nemůžu. Kdesi jsem to četl a víc nestudoval. Každopádně ještě před nedávnem jako vlastník Sim obou operátorů mohu za sebe říci, že jsem míval jak jiný signál, tak jinou rychlost připojení u o2/tmobile.


Offline - Pokročilý Profil 
23. 3. 2020 02:38 Odeslat příspěvek
Ještě další věc pokud mám Sim v síti O2 a volám mimo síť tak kvalita hovoru (neberu v potaz VoLTE) je podstatně horší než ve vlastní síti. VF ani TMo tyto problémy nemají.


Offline - Junior Profil 
23. 3. 2020 05:26 Odeslat příspěvek
Já tedy průběžně používám sítě všech tří operátorů a můžu konstatovat, že jsou srovnatelné, rozdíly nejsou tak velké, člověka by měla zajímat při rozhodování jen cena služeb, protože kvalita je u všech tří obdobná a rozdíly zanedbatelné.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2020 08:37 Odeslat příspěvek
2hauzz: ano, to je tím, že O2 podporuje HD Voice jen ve vlastní síti a jen skrze VoLTE/VoWiFi. Jinak ne. Ostatní operátoři mají HD Voice dostupné ve všech sítích (2G/3G/VoLTE a VoWiFi) a zároveň část hovorů v HD kvalitě přenášejí i mezi sebou (mezi sítěmi TMO a VF). O2 je v tomhle opět opožděnec. Osobně si myslím, že u mobilní sítě určené primárně k telefonování jde o kvalitu a dostupnost spojení především. To O2 jaksi nepochopilo.

2suram: kvalita služeb - hovorů je v síti díky absenci HD Voice suverénně nejhorší. Žijeme v 21. století, což asi nepochopili.


Offline - Junior Profil 
23. 3. 2020 09:29 Odeslat příspěvek
Subjektivně nikde žádnou sníženou kvalitu nepociťuji a rozhoduji se jen podle ceny, to znamená, že to vyhrávají stejně virtuálové. Akorát neomezená mobilní data mám u T-M, protože díky chybě jejich systému se mi v akci podařilo dosáhnout ceny 340 Kč měsíčně. Jinak by i data u mě vyhrálo Emtéčko nebo Kaktus asi.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2020 16:49 Odeslat příspěvek
2suram: virtuálové toto mají k dispozici také, jen samozřejmě záleží, pod jakou sítí je virtuál :-)


Offline - Pokročilý Profil 
26. 3. 2020 12:30 Odeslat příspěvek
Mám praktickou zkušenost že ze stejného telefonu volám na druhý telefon (taky dual sim) na obou je nastavena síť 3G pro obě sim. Pokud volám v rámci sítě O2 (Tesco/Tesco) tak je kvalita hovoru výrazně lepší než když volám na ten samý telefon s druhou sim v jiné síti a je jedno jestli je to T-mobile nebo Vodafone. Původně jsem myslel že je to nekvalitním mikrofonem ale chyba byla v síti (O2 vs. zbytek ). Ten rozdíl je dost markantní je to takové "zahuhlané" je slyšet zmenšené spektrum přenášeného hovoru.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 3. 2020 14:21 Odeslat příspěvek
Podle mých informací a informací volně dostupných na internetu síť O2 pro hovory v rámci 2/3G kodek AMR-WB využít neumožňuje. Umožňuje to pouze v případě, že jsou obě strany v rámci totožné sítě a VoLTE/VoWiFi. U ostatních operátorů toto neplatí, ty AMR-WB využívají vždy, když je to možné ve všech generacích sítě. Ještě toto tvrzení ověřím, ale na 99.999% to tak je.

https://www.cnews.cz/hd-voice-volani-t-mobile-vodafone


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2020 10:09 Odeslat příspěvek
Tak opět Vodafone - od rána (pátek 27.3.2020) výpadky internetové i mobilní samoobsluhy...


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2020 14:07 Odeslat příspěvek
Navolám měsíčně cca 10 hodin v poměru 1:1 ze sim vodafone a sim t-mobile. Telefon note 10, obě sítě podporují VoLTE a VoWifi, takže z této strany to je maximum toho, co nabízí.
Kvalita hovoru je u obou přes VoLTE špičková, pokud volám mezi sítěmi a funguje alespoň HD voice, nepoznal bych rozdíl. Předpokládám, že VoLTE asi používá stejný kodek ARM-WB jako je na 2G a 3G pod HD Voice, ne? Akorát že u VoLTE jdou zároveň data...

Nejhorší je volání na O2, kde VoLTE ani HD nefunguje (ačkoliv to oba telefony zobrazují, síť O2 to neumí). Zejména zvuk druhé strany je zahuhlaný jak přes kastrol, a to má druhá strana nový iphone, takže mikrofonem či rušením okolí to není.


Offline - Pokročilý Profil 
27. 3. 2020 18:59 Odeslat příspěvek
Přesně schválně si zkuste zavolat na ten telefon s O2 přes data třeba přes WhatsApp ten rozdíl je dost velký.


Offline - Junior Profil 
18. 2. 2021 16:57 Odeslat příspěvek
dle testu casopisu Chip VDF, T-M , a posledni O2


Offline - Junior Profil 
14. 9. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
Přejít k Vodafone od o2? Četl jsem všechny recenze a testy. Vodafone vyhrává, ale co ty výpadky u VF.. Jsem z Brna, tu problém mít nikdy nebudu to je jasný.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 23 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies