MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Blesk Mobil v síti O2 - obecná diskuze

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 6. 2022 20:13 Odeslat příspěvek
No za hranicemi se nová SIM kupuje dost blbě... Právě proto se ptám. Pokud dojde balíček v zahraničí, je člověk v kelu.Leda už mít simku s sebou. Jenže když člověk neví dopředu, jestli ji bude potřebovat, jsou to zase vyhozené peníze. Ale asi je to nejlepší varianta i tak.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
21. 6. 2022 23:32 Odeslat příspěvek
polda píše
eSim by to chtělo

BleskMobil eSIM neumí? Potřeboval bych to do S21 Ultra, kde nevím, jestli bude možná eSIM u primárního čísla ... Ale přinejhorším bych ji mohl dát do iPadu Mini Cellular .... :hm

Jak lze získat 15 GB za dobití, pokud chci dobíjet jenom jednou 300 Kč? Bez dobití nezaktivují 30 GB balíček a po zaktivování už nezískám 50% dat navíc ... Anebo je na to nějaká finta? :hm

-- 25. 6. 2022 16:07 --

Tak si odpovím sám - BleskMobil eSIM neumí a 50% navíc, tj. ještě + 15 GB lze získat až při 2. dobití, jelikož bez kreditu nelze aktivovat balíček a po aktivaci balíčku již nelze využít akce za dobití uskutečněné před aktivaci balíčku.

Zapomněl jsem se akorát zeptat, jestli balíček platí 30 dní od aktivace, což předpokládám, anebo je se tím myslí kalendářní měsíc, takže jej má smysl aktivovat až v novém měsící.

A také jsem si nemyslel, že v Praze bude takový problém koupit SIM kartu BleskMobilu. Včera jsem objezdil asi 4 trafiky a několik benzinek, ale nikde BleskMobil neměli. Nenapadlo mě ale zkusit pošty.

-- 26. 6. 2022 10:34 --

Tak jsem nakonec našel poslední 2 ks SIM BleskMobilu v trafice Geco u Tescomobilu! :tleskani

-- 27. 6. 2022 14:15 --

Takže praktické zkušenosti - balíček opravdu platí 30 dní od aktivace, a to nezávisle od kalendáře, 50% dat lze mít až při dalším dobití 300 Kč s již aktivním balíčkem, ale hned po vybalení karty lze v Samoobsluze na Internetu nastavit 3 čísla, na které se po dobití 300 Kč aktivuje na 30 dní volání i SMS za 1 Kč.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 8. 2022 21:07 Odeslat příspěvek
Dlouhá léta mám Bleskmobil a zjistil jsem, že se s ním nedovolám ze zahraničí. Když to bylo ze Srí Lanky a z Bali, neřešil jsem to. Loni mi nešlo volat z Bulharska a to už mě naštvalo. Řešil jsem to s technikem Bleskmobilu a jediné, co mi poradil po předání všech údajů ze SIM karty, bylo, že mám mobil vypnout a zapnout. Samosřejmě nepomohlo. Čekal jsem, že bude mít nějaké prostředky pro diagnostiku sítě a zjistí, co se děje. Nic. Letos před odjezdem do Bulharska jsem to s nima chtěl dořešit, nebo že přejdu jinam. Dostal jsem informaci, že někteří zahraniční operátoři nepodporují, když mám předplacenou kartu. Je vůbec možné, aby tuto informaci měli? A co jim je do toho, jak hovory platím, když tam kredit mám? Přijde mi to zvláštní - zvlášť když se pohybuju v EU.

Nevěděl by někdo, v čem může být problém? Vypadá to, že až přijedu domů, s Bleskmobilem končím.


Offline - Pokročilý Profil 
26. 8. 2022 21:37 Odeslat příspěvek
Předplacené karty v zahraničí běžně fungují. Máš na SIM aktivovaný roaming? Nezkoušel jsi dát třeba do jiného mobilu?


Offline - Junior Profil 
26. 8. 2022 22:26 Odeslat příspěvek
Virtual a la bleskM neresi roaming po technicke strance, to je vec O2. Ze by simka nefungovala v roamingu je divne, protoze se bleskM pripravuje o penize. Takze za tim muze byt jedine technicky problem - sim nebo telefon.


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 11:44 Odeslat příspěvek
Letos v Chorvatsku jsme měli podobný problém, sice TM, ale můžeš zkusit konečné řešení. Mobil se nepřihlásil ani po cestě do žádné zahraniční sítě.
Zkoušeli jsme jiný mobil, nic. U operátora vypnout a znovu zapnout roaming, nic. Při ručním vyhledání sítí to u všech psalo "zakázáno".
Nakonec pomohlo se přihlásit k nějaké "zakázané" síti a pak vše začalo fungovat normálně.

amper.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 8. 2022 20:55 Odeslat příspěvek
Moc děkuju za nasměrování. Zvolil jsem "zakázanou" síť Telenor bg a chodí to. Nechápu, že mi tohle nedokázal poradit technik z bleskmobilu. Vypadá to, že tam sedí někdo ze seriálu Ajťáci. Po tom, co si nechal nadiktovat všechna čísla ze SIM karty, mi řekl, že když to nechodí, ať to zkusím vypnout a zapnout. Když to nepomohlo, tak že prý neví. Nejspíš má stejný problém víc lidí.

Asi by nebylo od věci zjistit, proč to u některých sítí píše, že jsou zakázané. Přítelkyni se to na Telenor bg přeplo automaticky a nemusela nic řešit.


Offline - Moderátor Profil 
28. 8. 2022 15:42 Odeslat příspěvek
Vlad451

Zakázané jsou ty sítě, se kterými váš operátor nemá roamingovou smlouvu a tedy se do nich nepřihlásíte rpo běžné služby. Pokud vy máte Telenor bg zakázaný a vaše přítelkyně ne, tak nejspíš máte každý jiného CZ mobilního operátora. Pokud máte oba stejného, tak by to bylo divné.

Další věc je, zda máte v telefonu nastaveno "automatické vyhledávání sítě" (pak se většinou telefon v zahraničí automaticky přepne na místní síť) nebo máte natvrdo nastavenu používanou síť a do jiné se musíte přepnout manuálně. To první může způsobit, že v pohraničí voláte přes roaming, protože "vyhraje" signál zahraničního operátora. Vzhledem k EU roamingu to už většině lidí nevadí, ale může to např. vadit, když budete někde v italských horách poblíž Švýcarska.

Že vám technik neporadil přepnout na zakázaného operátora... se moc nedivím. To je "řešení" z oblasti magie, kdoví, co k "prošťouchnutí" spojení vlastně přispělo... Z vlastní zkušenosti vím, že přepnutí do jiné sítě nemusí proběhnout hladce, ale zatím mi vždy pomohlo právě vypnutí a zapnutí telefonu.

Vzpomínám na povídku Ivana Vyskočila, kde popisoval trable s voláním analogovým telefonem (kde se často omylem dovolal jinam) a jejich řešení (parafrázuji): "Když chci vytočit jako první číslo sedmičku, tak místo ní vytáčím šestku a myslím přitom na osmičku".


Offline - Junior Profil 
28. 8. 2022 15:47 Odeslat příspěvek
V ramci EU roamingu nejsou zadne site zakazane, resp.vsechny jsou povolene. Mimo EU toto pravidlo neplati.


Offline - Junior Profil 
28. 8. 2022 16:16 Odeslat příspěvek
Nám to přihlášení do "zakázané" sítě poradil asi operátor T-Mobile. Měli jsme tam 11 mobilů, SIM ještě více (různí opi) a problém byl na té jediné SIM. Nepomohlo ani dát ji do jiného mobilu.
Samotného by mě klepnout na síť, u které je "zakázáno" vůbec nenapadlo.
Pak se vše začalo chovat normálně, včetně cesty z5 a roamingu v jiných zemích. Prostě se to "nějak" prošťouchlo.

amper.

Přílohy

Screenshot_2022-08-02-17-30-13-852_com.android.phone.png
Screenshot_2022-08-02-17-30-13-852_com.android.phone.png
[ 76.91 | Zobrazeno 68 krát ]




Offline - Moderátor Profil 
28. 8. 2022 16:39 Odeslat příspěvek
jenik3 píše
V ramci EU roamingu nejsou zadne site zakazane, resp.vsechny jsou povolene. Mimo EU toto pravidlo neplati.


Určitě? Zdroj informace?
Vidím, že třeba v Itálii Vodafone nepodporuje Illiad.
V Chorvatsku nemá Tele2.
(to je jen malý příklad)

https://www.vodafone.cz/roaming/chorvatsko/
https://www.vodafone.cz/roaming/italie/


Offline - Junior Profil 
28. 8. 2022 20:48 Odeslat příspěvek
Pravda. Domaci operatori maji povinnost nabidnout roaming zahranicnim operatorum. To neznamena, ze ti zahranicni toho musi vyuzit.


Offline - VIP uživatel Profil 
14. 9. 2022 16:41 Odeslat příspěvek
V samoobsluze v záložce můj přehled se objevila možnost registrace platební karty a u většiny balíčků jsou při registraci platební karty o 50 Kč nižší ceny. Jen jsem nikde nenašel podmínky, mají být v ceníku ale tam je nikde nevidím. Jestli je to krátkodobá akce, jestli ty nižší ceny platí pořád apod.
Neví někdo něco bližšího?


Offline - Pokročilý Profil 
14. 9. 2022 17:00 Odeslat příspěvek
Má to i OpenCall , takže akce od O2?


Offline - VIP uživatel Profil 
14. 9. 2022 17:05 Odeslat příspěvek
Starám se o dobíjení Bleskmobilu rodičům a ti mají aktivní balíček 1GB který stojí 129 Kč, ale díky tomu, že je aktivní nevidím jestli je na něj taky sleva na registraci karty, nemá tu někdo SIM bez tohoto balíčku aby se mohl na tu cenu podívat?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168  Další stránka
Stránka 166 z 168 [ Příspěvků: 2519 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies