MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Odorik v síti T-Mobile - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
14. 3. 2020 02:38 Odeslat příspěvek
Proc ma porad Odorik tak predrazenej net? :(
ze by ho zakaznik co chce data nezajmal?
http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovych_sluzeb
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
14. 3. 2020 06:29 Odeslat příspěvek
Logicky asi nemůže jít při prodeji dat pod náklady, za které je nakupuje.


Online - Vrátnej na ČTÚ Profil 
30. 1. 2021 17:41 Odeslat příspěvek
"xsouku04 » pon 25. led 2021 13:28:02

Zdravím.
Děkuji za velmi zajímavý odkaz. Pokud začnou klesat propojováky, učitě se to projeví na koncové ceně, co prodává Odorik.

Budoucnost je prostě taková, že cena hovoru obecně a zvláště z VoIP bude zanedbatelná. (nemusí to nutně platit u všech mobilních předplacenek, některé mohou cenově zamrznout, jiné budou mít drahé volání třeba proto, že mají výhodný internet).

Každý si bude moci volat a přesměrovávat hovory dle libosti bez toho, aby musel vážně řešit, kolik to stojí, protože čas většiny lidí bude mnohonásobně dražší komodita "pár haléřů" za minutu hovoru.
A to snad dá větší prostor k tomu, aby se více používaly pokročilé funkce odoriku jako paralelní zvonění, hlasové menu a podobně.

V každém případě mobilní operátoři budou mít tendenci nalákat zákazníky na nějaký měsíční paušál, aby z každého zákazníka dostali ideálně několik set Kč/měsíc. Asi se je budou snažit přesvědčit, že potřebují hodně dat, protože voláním to nejspíše nebude dost dobře možné. Otázka je, co budou nabízet pro ty, co moc dat ani volání nepotřebují... Co se týče dat v řádech stovek 100MB a jednotek GB (speciálně pro chytrá zažízení), mohly by docela dobře konkurovat celoevropské tarify. Evropská regulace to umožňuje. Je jen otázka, jestli se toho někdo ujme. Možná ale bude nutné na to mít extra SIM.

No v každém případě bude z čeho vybírat a mnoho zajímavých možností Odoriku to snad oživí."


Offline - Junior Profil 
18. 11. 2022 08:44 Odeslat příspěvek
Po krachu VoIP firmy Telz a jej vytunelovani Estoncami hladam teraz optimalnu nahradu do mobilu. V inom vlakne tohto fora viaceri /napr. aj moderator 5uch/ mi odporucali odorik.cz, ktoreho moznosti a ponuky spoznavam.
Neviem, ci to spravne vidim, ale za najlepsie riesenie mi vychadza ceske prenosne /nomadicke/ cislo Odoriku s tym, ze pri volaniach sa bude vypisovat moje hlavne slov. cislo mobilu, budem dobijat kredit podla potreby a pouzivat osvedcenu a bateriu nezatazujucu aplikaciu v smartfone /este neviem ktoru/.
Ak by ste mali pre mna inu, lepsiu radu a upresnenia, vopred vam dakujem


Offline - Poslední varování Profil 
18. 11. 2022 08:57 Odeslat příspěvek
"a pouzivat osvedcenu a bateriu nezatazujucu aplikaciu v smartfone"

To bude asi ten největší problém. Ještě s Androidem 11 u telefonů Samsung byla extra appka na integraci VoIP, bohužel pak to Google zařízl a dneska těžko co vybrat.


Offline - Junior Profil 
18. 11. 2022 09:45 Odeslat příspěvek
Steve, mám to stejně jako ty, takže dovolají se mi na moje GSM cislo (prevedeno na datovou kartu Kaktus). Když chci volat ja, tak pres externi appku - na iPhonu “Zoiper” kvuli moznosti multiuctu, tedy mam tam od jineho VOIP providera pevnou linku, druhe cislo s alternativnim CLIP meho GSM, nomadicke, a od Odoriku opet nomadni s alter. CLIP. Na outdoor mobilu s Androidem bohuzel neplaceny Zoiper nedovoluje vice cisel, tak tam mam “MizuDroid”. Takto neni treba mit na Androidu zapnutou appku (aktivuji pouze pri potrebe odchoziho hovoru), na iPhonu je to uspane a nezere nic.


Offline - Poslední varování Profil 
18. 11. 2022 12:09 Odeslat příspěvek
U Kaktusu je ještě problém s tím, že nepodporuje VoLTE (zatím), takže pokud člověk volá přes appku VoIP a někdo mu současně zavolá na jeho běžné číslo GSM, tak hovor VoIP spadne.


Offline - Junior Profil 
18. 11. 2022 12:48 Odeslat příspěvek
@Elnc: zajímavý poznatek :-) Teda mě konkrétně to netrápí, ptž taková situace je u mně zcela nepravděpodobná, ale někomu to vadit může. Díval jsem se teď, že dobitých 50,- u Odorika mi vydrželo přesně půl roku, takže 8,-Kč/měs za odchozí hovory vč. zahraničních :-D Zbytek pokryje WA a Facetime.


Offline - Poslední varování Profil 
18. 11. 2022 13:15 Odeslat příspěvek
Osobně používám Odorik v mobilu na zpětné volání, při zapnuté funkci nahrávání hovorů. Občas se to hodí, hovory jdou klasicky přes GSM a ta appka Odorik Callback2 je funkční i pod Androidem 13. Cena 2x 0,59 Kč, což je oproti ceně 2,50 Kč u Kaktusu pořád polovina.


Offline - Junior Profil 
18. 11. 2022 17:47 Odeslat příspěvek
Bez zpětného volání jen přes data je to polovina 0,59kč. Pokud není dobrý signál na data nebo není možnost wifi,tak jedině to zpětné volání. Já používám zastaralou Csipsimple a bez problémů už několik let. Clip na mobilní číslo a je vystarané.


Offline - Poslední varování Profil 
18. 11. 2022 17:50 Odeslat příspěvek
Je to za 0,59 Kč, ale jak jsem psal výše, tak to má i nějaké nedostatky.


Offline - Pokročilý Profil 
18. 11. 2022 21:27 Odeslat příspěvek
Tak Kaktus snad nikdo (alespoň ze zdejších diskutujících) nemá za ceníkové ceny ale aspoň za poloviční ceny při využití dobíječek, nebo za třetinové ceny díky Triple. Víc ve vlákně Kaktus.


Offline - Pokročilý Profil 
19. 11. 2022 00:08 Odeslat příspěvek
kaktus s balíčkama a triplem dokáže jít i pod 0,59 Kč/min za gsm volání s tarifikací 1+1, o zpětným volání ani nemluvě, to bylo zajímavé možná před 10 lety. Nechápu, že to někoho ještě baví řešit, zvlášť v době kdy i neomezený flat stojí míň než rohlíky.


Offline - Junior Profil 
19. 11. 2022 07:33 Odeslat příspěvek
voip je zajímavý pořád,pokud někdo provolá málo minut.Já po rodině volám přes whatsapp na data nebo wifi a na telefon ( přes voip)provolám kolem 30-40min. za měsíc čistého času.Což činí kolem +- 20,-kč. Takové balíčky asi nikdo nenabízí? Data používám roční twist 12x1GB v akci a s šuplíkem-je to popsané v jíném vláknu. Ted už nám to zdražily na 12x2GB,ale o 200,-kč dráž. no co už naděláme.


Offline - Poslední varování Profil 
19. 11. 2022 10:56 Odeslat příspěvek
VoIP Odorik má celou řadu výhod, ať už je to již zmíněná možnost nahrávání hovorů (na úrovni tel. ústředny) nebo třeba historie hovorů 5 let zpátky a spousta dalších technických vychytávek. A i to zpětné volání není vůbec za zenitem, např. na dovolené v Egyptě stačí pořídit místní SIM za pár šupů (už kvůli datům) a nechat si na ni spojit hovory z ČR za cenu 2,71 + 0,59 Kč. Oproti Kaktusu s cenou 35 Kč (nebo i s triple za třetinu) je to pořád podstatně výhodnější.

Platit si flat za situace, že člověk provolá do cca 100 minut měsíčně, nemá význam (nejlevnější běžně dostupný hovorový flat má Erbia Mobile za 249 Kč). Navíc Kaktus ani flat nenabízí, takže jedině telefon s dual SIM, a to opět může být komplikace.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další stránka
Stránka 5 z 10 [ Příspěvků: 144 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies