MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Gorila Mobil v síti O2 - obecná diskuze

-
8. 7. 2014 11:05 Odeslat příspěvek
kotrcka: Také mě to připadne zvláštní, jakou cestou se vydá CZ O2...
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2014 11:12 Odeslat příspěvek
pm81: no prave, ako sa to zacleni? akoze predplatenka bude uz vyhradne gorila? alebo na predajni ti budu nukat kartu s volanim kamkolvek za 5 Kc a zaroven s volanim len do 02 za vyssiu cenu? :-D


Offline - VIP uživatel Profil 
8. 7. 2014 13:35 Odeslat příspěvek
Tak hlavně zatím je Gorila samostatná akciovka.... Takže samostatná společnost, dříve vlastník Šimáně a jeho tlupa. Teď Kellnerova tlupa. Předpokládám, že se jim nedařilo, protože ceny internetu vysoké a výhodné volání jen když se koupí dráhá data ....

-- 8. 7. 2014 13:40 --

Co to je 50000 prodaných simek? To myslí i ty zdarma?
Ty mám doma 3 kusy s nulovým kreditem a neaktivované.
A je jich plný internet.... Kdy ví, kdo to má ještě doma...
Spíš mě zajímá, kolik je jich aktivně používaných.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 7. 2014 13:52 Odeslat příspěvek
Také mi uniká smysl toho proč to O2 kupoval. Spíš bych si zaspekuloval, že pánům došly nápady jak značku a celý projekt dál rozvíjet. Spíš si mysleli, že projekt pojede samospádem a ono se tak nedělo. A tak byly dvě alternativy. Buď celou Gorilu pohřbít a jít pryč. Tady by pro O2 jako síťového operátora mohl být problém, jelikož by se vina házela na O2...
Zvítězila racionalita (podle mě) na straně O2 za 50 000tis. SIM O2 pánům něco zaplatilo a má klid. Má 100% ovládanou značku Gorila a může si s ní dělat co chce, podobně jako TM s Kaktusem.


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2014 16:13 Odeslat příspěvek
Reku píše
Předpokládám, že se jim nedařilo, protože ceny internetu vysoké a výhodné volání jen když se koupí dráhá data ....
-- 8. 7. 2014 13:40 --
Co to je 50000 prodaných simek? To myslí i ty zdarma?


Souhlasím (IMHO) s kolegou Reku. S tak drahými daty a "výhodným" voláním až po druhé minutě zdarma (po zakoupení balíčků EASY nebo PRO) se to dalo očekávat. Nejsem vůbec překvapen ani rychlostí, jak se Šimáně a spol. zbavil této chlupaté kovadliny... Aspoň něco mají zpět z tohoto projektu.
Citace
Podle jednoho ze spoluzakladatelů Gorila mobil Romana Nováčka se totiž zakladatelům i Unimexu současný exit vyplatil. Přesnou částku ale prozradit nechtěl.

Osobně neveřím této informaci, proto je cena akvizice neveřejná (ostatně kdo se bude chlubit prodělkem). Přikláním se k nahrazení slova exit - slovem exitus.
Reku píše
Co to je 50000 prodaných simek? To myslí i ty zdarma?

Ano, myslí kompletně disribuovaných, tedy i ty zdarma . Kolik je ale z těch 50 000 aktivních, jaký je churn?
Osobně bych to viděl cca na 1/3 při právě probíhající masivní vlně úbytku klientů, který po úvodní akcelerační fázi zpravidla následuje. Ale ta akcelerační fáze byla velmi krátká a i v tomto topiku nikdo s diskutérů o tohoto nepovedeného virtuála nezavadil 3 měsíce.
speedy píše
Spíš bych si zaspekuloval, že pánům došly nápady jak značku a celý projekt dál rozvíjet. Spíš si mysleli, že projekt pojede samospádem a ono se tak nedělo. A tak byly dvě alternativy. Buď celou Gorilu pohřbít a jít pryč...

Nebo se snažit využit opce u O2 a prodat tuto chlupatou kovadlinu. Skutečně i podlě mě zvítězila racionalita. O2 bude mít klid a koupila si (IMHO) přes deset tisíc aktivních SIMkaret. Souhlasím s kolegou speedy, pánům došly nápady, pozdní příchod na trh, arogantní rétorika spolu se špatných marketingovým zacílením na cenově orientované zákazníky, nemohla s tímto projektem slavit úspěch.

-- 10. 7. 2014 08:33 --

Citace
Během července se ti ozvou kolegové z O2 a nabídnou ti
tarif na míru, takže se určitě domluvíte a tvůj telefon nezůstane o hladu.
Pokud bys o tarif na míru neměl zájem, jsou tu i další možnosti. Jedna
z nich je, že tě převedeme na předplacenou kartu, kde máš s balíčkem Easy
vlastně úplně to stejný, co obsahoval náš tarif Easy. A poslední možnost je
ta, že zrušíme smlouvu s tím, že si svoje číslo přeneseš k jinýmu
operátorovi nebo ho zrušíme. Takže žádnej stres, teď rozhodně počkej, až ti
cinknou kolegové, určitě si vybereš svůj tarif na míru. Když ne, můžeš si
užívat gorilí data a volání na předplacený kartě, nebo se domluvíte jinak.


Gorila ruší tarify a nové již nenabízí. Důvodem pro zrušení je minimální zájem o tarify PRO a EASY.



Naposledy upravil Fíla dne 8. 7. 2014 19:25, celkově upraveno 1

citace nepatří do CODE



Offline - Junior Profil 
26. 7. 2014 10:17 Odeslat příspěvek
Měl bych dotaz na aktuální akci Gorily.

Dostal jsem 2 SIM a k nim letáček, že když obě aktivuji alespoň za 200Kč, tak dostanu na každou bonus 100Kč. Nikde jsem se již však nedočetl, jestli je to normální nebo "bonusový" kredit.
Jde mi především o to, zda bonus mohu uplatnit na premium SMS apod.


Offline - Junior Profil 
30. 7. 2014 21:12 Odeslat příspěvek
Tak jsem se dočetl na FB stránkách Gorily, že končí...

Je to tady. Gorila Mobil končí k 1.10.2014. Dnes mi volalo O2 CZ s jejich "nabídkou, co se neodmítá". Samozřejmě tarif za 699,-Kč. Díky Gorilo, že si tak vehementně bojovala v úvodním traileru proti zlým velkým operátorům a po půl roce jsi se k tomu zlu připojila. Končím závazek s Gorilou - potažmo O2.


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
31. 7. 2014 05:35 Odeslat příspěvek
Rekneme si to otevrene. Ke Gorile mohl jit jen opicak.


Offline - VIP uživatel Profil 
31. 7. 2014 06:23 Odeslat příspěvek
Je to logické - mluva zaměřená na primitivy. Data dražší, než Tesco. Jediná relativní výhoda - volání po druhé minutě "zdarma". Ale to "zdarma" bylo podmíněno koupí drahých dat...


Offline - Junior Profil 
31. 7. 2014 06:35 Odeslat příspěvek
Skvělá zpráva! Nic ve zlém, ale přístup Gorila Mobil nebyl povedený. Myslím si, že pokud O2 zavede nižší sazbu u tarifů tak to půjde i 3,50 Kč/min. neurazí bude-li platit aspoň neomezené volání v O2 po 2. minutě, celkem by se mi líbilo mít denní balíček pro neomezené volání do O2 třeba za 20,- Kč, ale chce to jít s dobou a mít tarify výhodnější než konkurence! Bylo by fajn mít tarify FREE ve standardní nabídce za studentské sazby a závazek na 18 měsíců.

Tak první zanikl ViralMobil v síti T-Mobile působící složitě přes partnery, teď přichází Gorila Mobil v síti O2. Ještě zde máme Vodafone který jistě taky začne trh čistit.


Offline - Junior Profil 
31. 7. 2014 09:20 Odeslat příspěvek
Bordel v tom má hlavně tmobile.


Offline - Junior Profil 
20. 8. 2014 14:53 Odeslat příspěvek
No, tak se opět vrácím k vodafone na jednu nabídku (ale úvazek 24m). Ja jsem o ten bonusový tarif přišel jak dávali +100kč zrovna jsem přešel na tarif a to nebyli schopni rozchodit ani inkaso. :)


Offline - Junior Profil 
6. 4. 2015 11:02 Odeslat příspěvek
Nevěděl by někdo, jak zjistím svoje číslo? Právě jsem strčil simku do mobilu, ale když chci zjistit stav kreditu, tak tam číslo není a s nulovým kreditem se nedá ani volat. Mám sice vylamovací kreditku s pukem a číslem karty, ale už nemám nějakou tu obálku, na které asi bylo číslo napsané.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 4. 2015 11:20 Odeslat příspěvek
Napiš na help@gorilamobil.cz výrobní číslo sim a PUk, sdělí ti ho.


Offline - Junior Profil 
6. 4. 2015 11:28 Odeslat příspěvek
Ok, snad tam ještě nějaká podpora existuje, dík.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 81 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies