MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
31. 1. 2021 11:14 Odeslat příspěvek
To že spolu TM a O2 sdílí část své infrastruktury neznamená z pohledu uživatele skoro nic. Oba operátoři používají jiné nastavení, takže pro jednoho signál může být slabý a raději se to přepne na jiný vysílač, zatímco ten druhý zůstává, protože mu to stačí. Sdílení jim slouží pro snížení nákladů, nic jiného to neznamená. Uživatel v telefonu také nemusí mít oba vysílače stejně se chovající a může se to také chovat verze od verze firmware jinak.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
10. 2. 2021 16:21 Odeslat příspěvek
Dik. Bral jsem to tak, ze na jednom vysilaci maji anteny vysilajici stejnym vykonem stejny signal a deli se to pomoci nejakeho SW. Uprostred mesta to je stejne, na kraji se to uz dost lisilo. Jedno H+, druhy LTE, kazdy jina frekvence.


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
Problém s VoLTE a vlastně celkově s hlasem
Předem se omlouvám za slohovku.

Takže jednoduše.. V rodině máme 3 telefonní čísla pod emtéčkem (2x nově přidělené z jejich rozsahu, jedno portované od O2, kde bylo snad ještě od minulého tisíciletí).

1)
Pokud volám z emtéčka (Xiaomi Mi 10T nebo Huawei P30), u mámy (odpadní Xiaomi Redmi 7A) zůstane telefon v LTE síti a hovor se spojí přes VoLTE. V tom problém není.
Pokud ale volám ze SIM karty Vodafone (která je v tom samém telefonu) na její číslo, její telefon se z mně neznámého důvodu přepne do 3G a hovor probíhá přes 3G. Přitom telefon celou dobu přes hovorem ukazuje ikonku VoLTE.
Dobře, vezmu sestry telefon (také emtéčko) a volám mámě - hovor se spojí přes VoLTE...
Vezmu telefon, ve kterém je SIM od T-Mobile a zavolám mámě a... telefon se přepne do 3G...

Tohle chování absolutně nechápu. Proč se v rámci sítě telefon spokojí s VoLTE a při hovoru z jiné sítě spadne do 3G? Upozorňuji, že ochozí hovory fungují a VF i TM sim přes VoLTE běhají v tom samém telefonu bezchybně.

2)
Občas se stává, že telefony (děje se to na všech) mají dobrý signál a přesto přijde SMS o zmeškaném hovoru (volající slyší jen tůtání, někdy slyší hlášku o nedostupnosti). Všiml jsem si, že se problém vyskutuje pouze v místech, kde není 3G - Na chatě je chyba velmi častá, doma jak kde - v horním patře má 3G výborný signál, v dolním nefunguje. Pokud je telefon nahoře, hovor jede dobře (přes 3G), dole často přijde SMSka.
Stejné chování měl táta před léty na staré Lumii, když měl přímo nativně (žádný virtuál) u O2 zaplé LTE.
Problém je ten, že v těch telefonech to se SIM konkurence (převážně testován Vodafone) funguje a to jak na VoLTE, tak i bez.


Máte někdo stejné problémy, než s tím budu otravovat techniky? Řešení je nastavit WCDMA/GSM only, ale kvalita je v O2 síti někde, takže docela nešťastné.


Offline - Pokročilý Profil 
13. 7. 2021 14:21 Odeslat příspěvek
Už jsem tu řešil před delší dobou kvalitu hovorů v rámci sítě O2. Měli jsme všichni TESCO a ještě jsme neměli VoLTE telefony. Kvalita hovorů už v rámci sítě nic moc a když jsme volali na VF nebo TM tak tragédie. Jediné řešení jak to vidím já je utéct od O2. Já přechodem (už to bude rok) k TM tyto problémy nepozoruji. Samozřejmě u mě vyhrála cena, a to jsme měli všichni 2x kredit staré SIM. HD Voice totiž u O2 funguje jen v rámci vlastní sítě.


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2021 18:38 Odeslat příspěvek
O2 postupne meni vysilace + rusi 3G, takze snad VoLTE a nastaveni site bude behem roku ci dvou lepsi...


Offline - Junior Profil 
18. 7. 2021 10:09 Odeslat příspěvek
Tak k problému s voláním:

Dnes jsem přišel na zajímavou věc.. jsme v místě, kde je jen 4G a 2G (oboje se špatným signálem) a -
Volání z O2 -> Emtéčko : při zapnutém VoLTE nebo VoWiFi na telefonu s O2 kartou (úplně jiný jak mámy telefon) se mámě dovolám, pokuď VoLTE vypnu a hovor odbaví 2G síť, tak se její telefon začne přepojovat, ale mezi tím se na telefonu volajícího ozve tůtání.
Stejný případ je při volání z emtéčka se zaplým VoLTE mámě, taky to funguje, vypne-li se (na telefonu volajícího!), je prý nedostupná (nebo to jen tůtá)...

Při volání z VoLTE u VF i TM je nedostupná tak jako tak... SMS o zmeškaném hovoru chodí jak kdy... Dočasně "vyřešeno" režimem 2G only...


Offline - Junior Profil 
26. 7. 2021 20:18 Odeslat příspěvek
Roger73 píše
Má tady někdo osobní zkušenost s emtéčkem? Používá někdo jejich tarif?
Zajímalo by mne hlavně, jak funguje to jejich VPN za 50 Kč, zda umožňuje zdarma volání v rámci celé jejich sítě Emtéčko nebo zda je to jenom uvnitř nějaké skupiny popř. mezi čísly v rodině či na jedné smlouvě?
Nevíte také, zda mají nějakou webovou sámošku, kde si člověk může průběžně kontrolovat útratu a vidí tam konkrétní volaná čísla?
Umožňují přenos čísla zdarma?
Je možné platit faktury inkasem a nastavit si i nižší limit, třeba 80 Kč?

díky za případné zlušenosti

Webovou samoobsluhu mají a dá se platit bankovní kartou přímo na pc. Kontrola útraty samozřejmě a i nastavení tarifu taky. Změna tarifu 1x měsíčně. Dá se cíleně ušetřit změnou tarifu na dva měsíce. Podmínka je aby se základní fup vypotřeboval tak do deseti dnu od počátku měsíce a potom přejít na vyšší tarif a v dalším měsíci totéž udělat zase změnou tarifu na nižší tarif a pořád tak do kolečka.Takhle jsem fungoval několik let a ušetřil cca třetinu peněz .podmínka je silný datový provoz. Pointa je v tom ,že po spotřebovaní dat v nižším tarifu a přejdete na vyšší tarif tak platíte jen část peněz za tarif a přitom máte plný fup dat.To znamená ,že za první tarif platíte plnou cenu s celým daným fupem a za druhý změněný tarif máte plný fup a platíte dejme tomu jen za polovinu měsíce. A tam je ta úspora peněz. A je to naprosto čisté.


Offline - Junior Profil 
31. 7. 2021 11:09 Odeslat příspěvek
Tak dnes jsem přišel na to, že stejný problém se děje i u táty na nějakém Samsungu a přímo pod O2. Nechápu, co s tím mají... Nepředpokládám, že by byla taková spousta telefonů rozbitá (hlavně když to v jiných sítích funguje).


Offline - Pokročilý Profil 
31. 7. 2021 14:33 Odeslat příspěvek
Problém je síť O2+jejich nešťastná implementace VoLTE...


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2021 07:37 Odeslat příspěvek
Metoda ladin2 se mi osvědčila. Přeskakovat mezi tarify 3 a 10GB. Účtují jen poměrnou dobu, ale data dají plná. Přeskočit lze už od 80% FUPu a výš. Bravo Emtečko


Offline - Junior Profil 
26. 10. 2021 01:32 Odeslat příspěvek
Má tu někdo problém, že Vám nechodí SMS? Jednou SMS přijde, jednou zase ne. Nejdřív jsem myslel, jestli to není telefonem, ale když jsem to testoval, tak někdy SMS nepřišla a druhá pak dorazila v pořádku. Odesílání funguje.


-
26. 10. 2021 08:53 Odeslat příspěvek
SMS normálně chodí, mám 2 čísla.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 10. 2021 09:03 Odeslat příspěvek
Řešili jsme to u pár čísel, kde odeslaná SMS prostě na druhou stranu nedorazila. Důvodem bylo využití RCS místo SMS (což odesílatel netušil). Jinak O2 v síti 2G a 3G HD Voice nemá, tam ta kvalita hovoru opravdu nestojí za nic. Takže buďto VoLTE / VoWiFi, nebo změna OP.


Offline - Junior Profil 
26. 10. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
m4rk3J píše
Občas se stává, že telefony (děje se to na všech) mají dobrý signál a přesto přijde SMS o zmeškaném hovoru (volající slyší jen tůtání, někdy slyší hlášku o nedostupnosti). Všiml jsem si, že se problém vyskutuje pouze v místech, kde není 3G - Na chatě je chyba velmi častá, doma jak kde - v horním patře má 3G výborný signál, v dolním nefunguje. Pokud je telefon nahoře, hovor jede dobře (přes 3G), dole často přijde SMSka.
Stejné chování měl táta před léty na staré Lumii, když měl přímo nativně (žádný virtuál) u O2 zaplé LTE.
Problém je ten, že v těch telefonech to se SIM konkurence (převážně testován Vodafone) funguje a to jak na VoLTE, tak i bez.


Máte někdo stejné problémy, než s tím budu otravovat techniky? Řešení je nastavit WCDMA/GSM only, ale kvalita je v O2 síti někde, takže docela nešťastné.


Tohle se mi stává i u kaktusu, a i tam, kde 3G je. Telefon prostě zůstane ve 4G a je nedostupný, protože volte tmobile neumí. Ale aspoň ve 4G jedou data.


Offline - Pokročilý Profil 
26. 10. 2021 15:08 Odeslat příspěvek
VoLTE T-Mobile většinou umí (situace podstatně lepší než u O2) ale Kaktusu to zatím nepovolil stejně jako většina virtuálů má smolíka.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 125  Další stránka
Stránka 112 z 125 [ Příspěvků: 1872 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies