MobilMania.cz

Přihlásit se




vysvětlení "čísel" v výpisu využití mobiln.připojení

Offline - Junior Profil 
6. 11. 2021 21:13 Odeslat příspěvek
U operátora Kaktus při prohlížení výpisu služeb jsem zpozorněl když tam byly záznamy

Mobilní připojení ( vytáčené číslo 1100) ,
Mobilní připojení (číslo 1000) a
Mobilní připojení - sociální sítě (č.4200)

Vždy tam byla takhle ta trojice ve skupině mezi hovory , SMS atd (tam vytáčené číslo dává smysl).

A měl bych otázku co to číslo znamená u mobilního internetu? (Ve smyslu, proč tam tam je Mobilní internet 1100 a Mobilní internet 1000). Nemyslím konkrétně tu hodnotu , ale proč jsou tři ruzná. A taky možná pro uvedení problematiky co to číslo znamenávlastně když APN je internet.t-mobile.cz


Napadá mě že by moblo jít o nějaké interní třídění, například u Kaktusu jsou sociální sítě zadarmo (nebo se účtují ze separátní datové kvóty). Tím se vysvětluje ale jenom záznam Mobilní internet- sociální sítě....


Proč Mobilní internet je tam dvakrát?? Může jít o něco jiného (IPv4 vs IPv 6 ,,, ale ouha T.Mobil IPV6 nepodporuje) Nebo může jít o dělení dle technologie (LTE vs HSPDA?)


Poslední pozorování: asi u půlky skupin záznamů (tím myslím celý blok trojice 1100 1000 4200) je u čísla 1000 uvedeno množství 0kb

V nastavení mobilu(Android) - APN jsem u jednotlivých profilů ta odpovídající čísla nenašel.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 11. 2021 14:10 Odeslat příspěvek
A neni to fuk, kdyz za to neplatis? Vlastne neni, ty jsi ten debugger LineageOS, vid?
Jsou to socialni site, ostatni web a technicka komunikace (DNS apod).

U placeneho (1Kc/1MB) neni ciselny kod ve vypisu uveden, zato je tam cena.


Offline - Junior Profil 
7. 11. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Zase jeden, co nemá co dělat a hrabe se v píč***nách...


Offline - osobne Profil 
7. 11. 2021 19:20 Odeslat příspěvek
Někdy se to může hodit vědět.


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 11:16 Odeslat příspěvek
> ze.us:
Ty tomu víc rozumíš, že jsi poznal, že to mám z datového balíku ? Z Odpovědí to trochu působí jako kdybys měl info od zdroje. (s nadsázkou)

To víš přesně nebo odhaduješ? Co ta technická komunikace znamená (kromě údajného DNS). Totiž DNS operátora nepoužívám a už vůbec ne na portu 53.

I kdyby se do technické komunikace započítávalo cizí DNS na portu 853, tak to nemůže dělat bude dělat 5-10 MB. (na ege routeru doma mám za 2 dny 700kB alias7000 paketů)


Ty čísla jsem si vyjel, v období kdy se mi to vypisovalo denně, tak číslo 1000 dělá tu zmínenou nulu nebo 3 až 8MB, zatímco 1100 dělá 20-90MB. Ty občasné nuly jsou podezřelé.

Ten "ostatní web" (já bych to nazval reguerni web mínus sociální sítě) .

Rozumím že to operátor může třídit všelkak (například i tuzemský provoz/zahraniční nebo ve vlastní síti ASN T-MOBILE vs zbytek-světa nebo technicky 443+80 vs zbytek.)

A nebo prostě podle ne-IP-síťového kritéria jako právě LTE vs 2G/3G....



(Ano může mi to být jedno protože ani zdaleka nevyčerpám měsíční množství dat balíčku)

(A LineageOS na to nemá vliv)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies