MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

VOIP operátor Voocall končí, kam přejít?

Offline - Junior Profil 
25. 4. 2022 17:26 Odeslat příspěvek
Zdravím, hledám alternativu pro Voocall, který letos končí. Cenově žádný paušál, platba jen za to co povolám. Minuta za 50 halířů, 2 telefonní mobilní čísla. Používám MicroSIP na PC a CSipSimple na mobilu. Díky za tipy.


Naposledy upravil rssreader dne 25. 4. 2022 17:29, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - VIP uživatel Profil 
25. 4. 2022 17:28 Odeslat příspěvek
Co Odorik?
http://www.odorik.cz/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 4. 2022 18:23 Odeslat příspěvek
Callingcredit.com


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2022 20:00 Odeslat příspěvek
Určitě Odorik


-
25. 4. 2022 21:16 Odeslat příspěvek
Odorik, a nebo se na Voip už vykašlat, jako jsem to udělal já. Dnes už možnosti jsou..


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2022 21:32 Odeslat příspěvek
nnnokiaE52 píše
Odorik, a nebo se na Voip už vykašlat, jako jsem to udělal já. Dnes už možnosti jsou..


To by mě zajímalo jaké jsou možnosti dosáhnout cenu cca. 60 halířů za minutu volání bez paušálu či jakýchkoliv jiných smluvních závazků?

Jdu vyzkoušet ten Odorik zatím...

-- 25. 4. 2022 22:45 --

Aheloj píše
Callingcredit.com


Mají servery v ČR? Help stránka jim nefunguje, to vůbec nevypadá důvěryhodně...


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 05:15 Odeslat příspěvek
Používám odorik už několik let a funguje bez problémů na telefonu s csipsimple a zkoušel jsem ho i na PC s microsip. Můžeš mít připojené jedno číslo na více zařízeních současně.Není tam limit kreditu a platnost je taky neomezená.Za mě můžu doporučit.


-
26. 4. 2022 06:38 Odeslat příspěvek
rssreader píše
nnnokiaE52 píše
Odorik, a nebo se na Voip už vykašlat, jako jsem to udělal já. Dnes už možnosti jsou..


To by mě zajímalo jaké jsou možnosti dosáhnout cenu cca. 60 halířů za minutu volání bez paušálu či jakýchkoliv jiných smluvních závazků?
.

To nikdo netvrdil, ani já ne. I když u Kaktusu to náhodou jde.

Ale vypadá to, že jseš ten přesvědčenej voipista, co nedá dopustit na technologii, která byla výhodná pro každodenní použití v době, kdy mobilní minuta stála 5 Kč.
To, že jsi až do teď zůstával u Voocall a přehlížel Odorik vypovídá o tom, že v tom nejseš až tak kovanej..
Každopádně řešit, připojení, echa, latence a nejistotu dobrého spojení přenechávám už jinejm.

Jinak Odorik je oproti Voocall nebe a dudy, hlavně co se týká podpory a nastavení se to nedá srovnat. A ano, během těch blbejch lockdownů jsem i ten Odorik využil pracovně pro volání do Německa a byl jsem rád, že si ho vždy na nový mobil v aplikaci přihlásím.. Ale stejně jsem musel Němcům vysvětlovat, že volám přes internet, protože ten hovor byl jinej :-|


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 07:41 Odeslat příspěvek
Mě ty možnosti ale zajímají. Kaktus rozhodně není odpovídající možnost.
Má 2,50 Kč/minuta, s dobíječkama se dá dostat na poloviční cenu, která je ale pořád 2x vyšší než u Voocall, navíc ještě musíš hlídat čas kdy dobít, platnost toho bonusového kreditu je omezená a každé číslo má samostatný kredit...
Na Voocall jsem poslal 100 Kč jednou za půl roku a o nic víc jsem se nestaral. Kredit je tam sdílený mezi libovolný počet čísel.

Odorik je zdá se zatím jediná odpovídající alternativa, ale tohle mě trochu zaskočilo:
Minimální plnění za každé telefonní číslo 30 Kč/číslo/měsíc
To platí i pro nomadické číslo na které si přes CLIP nastavím svoje číslo mobilu?
A jelikož potřebuji 2 čísla, tak to vlastně znamená paušál 60 Kč/měsíc?


-
26. 4. 2022 07:57 Odeslat příspěvek
30 kč za měsíc platí pro mobilní číslo, které je u virtuála Odorik.
S Voip Odorik to nemá nic společného, tam se ale zase platí za zakoupení linky tuším 10 nebo 30 kč.. Teda bývalo to tak, už to fakt nesleduju.

Jinak u Kaktusu se musí trochu šašit s triplem, minutovým balíčkem a dobíječkou a na 0,50 - 0,60 Kč/min se dá pak dostat.
To by ti poradili v jiném vlákně, pokud bys měl zájem.
Odorik je dobrá volba, jestli jseš na to zvyklej.
Ale mě už to před lety přestalo bavit, protože ceny klesly a inflace také udělala své a jsem už pohodlnější, abych řešil každý halíř..


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 08:43 Odeslat příspěvek
Na ty šaškárny u Kaktusu jsem už právě starej...

Takže za pětku jsem koupil u Odorika číslo, nastavil CLIP a už volám - otestuju pár dní a uvidím. Ale asi to bude OK.


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 09:33 Odeslat příspěvek
U kaktusu se dá na ty ceny dostat úplně v pohodě. Ale jestli máš spotřebu 100 Kč za půl roku pro několik čísel, tak to ztrácí smysl. Ale jít by to šlo. Tripl, přeposlání kreditu atd...


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 10:04 Odeslat příspěvek
A ani těch 100 Kč za ten půl rok neprovolám přes ten VOIP... zbytečné řešit něco jiného.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2022 12:54 Odeslat příspěvek
Vsak neres, vzdyt to uz je v podstate 'parkovani cisla'.


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 13:03 Odeslat příspěvek
OT: pres jakou aplikaci pouzivat Odorika ? Nebo jde nejak zprovoznit bez aplikace na Samsung Android telefonu ??
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 28 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies