MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

VOIP operátor Voocall končí, kam přejít?

-
26. 4. 2022 13:23 Odeslat příspěvek
Já mám naistalovanej ZoiPer, ale že bych z něj byl odvázanej, to ne.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 13:36 Odeslat příspěvek
Já mám na iOS i Android koupený Acrobits Softphone. Jsem s tím dost spokojený. Na obou platformách to umí push notifikace pro příchozí volání, takže VoIP spojení nežere baterku.


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 15:35 Odeslat příspěvek
Android do verze 11 má v sobě integrovaného SIP klienta, takže další aplikaci netřeba. Ale bohužel Samsung má tohoto SIP klienta ukrytého, ale dá se to obejít pomocí nějaké aplikace. Nicméně od Androidu 12 Google integrovaného SIP klienta zařízl, takže něco jako Zoiper apod. je už potřeba.


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2022 16:31 Odeslat příspěvek
já mám csipsimple. Sice je to už starší aplikace bez další podpory,ale funguje pořád a dá se tam nastavit spousta věcí i preference kodeků na typ spojení wifi/data .Jde integrovat do telefonu,takže i při klasickém vytočení čísla nabídne přímo volání přes tu aplikaci.Nahrává i hovory. U odorika jde nastavit clip na nomadické číslo,třeba svého mobilního čísla,aby volaný mohl zpátky při zmeškaném hovoru zavolat na mobil.


Offline - Moderátor Profil 
26. 4. 2022 21:30 Odeslat příspěvek
Přidávám se k ostatním...
Odorik - skvělá volba. Technické vychytávky, propojení VoIP a mobilů, podpora přímo od zakladatele, fajn ceny, včetně volání do zahraničí. Volitelná identifikace VoIP linky mobilním číslem, zpětné volání z mobilu (i bez VoIP).
Takový vytrvalý a stabilizovaný startup. ;-)

Domů VoIP brána a bezšňůrový telefon, nebo nějaký VoIP telefon (Grandstream).

Na chytrém mobilu používám aplikaci CSipSimple.
S tou je trochu problém - telefon ji může uspat, takže se vám lidé na VoIP číslo nedovolají. Někdy bývá problém s kvalitou hovoru (na druhé straně). To první může být obecný problém všech VoIP aplikací na mobilech, to druhé může souviset s výkonem mého telefonu.


Offline - Pokročilý Profil 
26. 4. 2022 22:26 Odeslat příspěvek
rssreader píše
A ani těch 100 Kč za ten půl rok neprovolám přes ten VOIP... zbytečné řešit něco jiného.

ano to máš pravdu, zbytečné řešit něco jiného než volat normálně..při téhle spotřebě to je snad skoro jedno, ale tak když to někomu vyhovuje


Offline - Junior Profil 
27. 4. 2022 05:13 Odeslat příspěvek
No provolat 100,-kč/půl roku na klasickém kreditu nebo na voipu není jedno. U odoriku za těch 100,-kč je to cca 170minut čistého hovoru(tarifikace 1+1s) . Pokud by volal třeba u kaktusu,tak to má jen 40 minut hovoru,když by volal za 2,50kč. S dobíječkama se to dá slevnit,ale musí to hlídat.Jinde bývá tarifikace třeba po minutách a tam je to ještě mín času.Já třeba provolám cca 20,-kč/měsíc=cca 34minut na voipu. Využívám i whatsapp na volání po rodině. Každý to má jinak.Pokud je dobré spojení internetu,tak se to běžně dá používat.


Offline - Moderátor Profil 
27. 4. 2022 07:37 Odeslat příspěvek
... Je třeba vzít v úvahu i to, že u Odoriku se volá mezi sebou zdarma. A je fajn mít u něj celou rodinu nebo přátele. Pak člověk za stovku na půl roku provolá klidně i několik desítek hodin (alespoň v naší skupině to tak je). Pravda - dalo by se to zařídit i přes WhatsApp nebo něco podobného. Ale u seniorů jsou takové novoty problém. U nich je často zázrak, že telefon slyší a zvednou.


Offline - Junior Profil 
27. 4. 2022 07:42 Odeslat příspěvek
Někteří prostě nedokážou pochopit, že někdo může mít jiné návyky/potřeby než jaké mají oni sami... zbytečné takovým něco vysvětlovat.


Offline - Junior Profil 
27. 4. 2022 08:42 Odeslat příspěvek
Pro seniory asi ideální varianta voip brány a klasického telefonu se sluchátkem nebo přímo voip telefon. V práci mám starou asi 14let pap2t a k tomu klasický telefon co zůstal po pevné telefonní lince. To taky občas použiju na zavolání,když jsem v dílně.


Offline - Moderátor Profil 
28. 4. 2022 08:27 Odeslat příspěvek
rssreader píše
tohle mě trochu zaskočilo:
Minimální plnění za každé telefonní číslo 30 Kč/číslo/měsíc
To platí i pro nomadické číslo na které si přes CLIP nastavím svoje číslo mobilu?
A jelikož potřebuji 2 čísla, tak to vlastně znamená paušál 60 Kč/měsíc?


http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=5160

Je tu změna, nově je nějaké minimální plnění i na VoIP číslech, nejen na mobilních. Platí jen pro nové zákazníky a prý lze snadno dosáhnout "individuální" úpravy podmínek - tedy říci si o to, že ten minimální paušál platit nebudete. Prý je to nějaká formální úlitba "bohům".

Přiznávám, že tomuhle moc nerozumím (a nedovedu si představit, že to bude fungovat dlouhodobě).
Zatím mne to jako dlouhodobého zákazníka Odorika netrápí. Ale jeden nikdy neví...


Offline - Pokročilý Profil 
28. 4. 2022 12:01 Odeslat příspěvek
U Kaktusu se dá dostat na poloviční cenu u SIM s platností 1 rok od aktivace (všechny placené) - stačí chytit jedinou dobíječku. Na rok mám klid i s platností bonusu z dobíječky a při malé útratě si spočítat kolik mi bude stačit na rok aby byl takový bonus který vykryje spotřebu první rok. Druhý rok se dá jet z normálního kreditu který stačí do 12 měsíců od dobití prodloužit dobitím v apce za 50Kč. Ale někomu bude samozřejmě vyhovovat VoIP o tom žádná ;-)


Offline - Junior Profil 
28. 4. 2022 12:01 Odeslat příspěvek
Toto jsem už četl,ale myslím,že se to bude týkat je těch co přenášejí tel. číslo k odorikovi než se zaplatí cena za přenos. Ta byla tuším někde kolem 600,-kč? Ted je ponovu z nařízení změny nějakého zákona nebo předpisu přenos, jakoby zadarmo ,pro zákazníka,ale operátoři si to mezi sebou pořád musí platit.U nových čísel na požádání nebudou účtovat minimální plnění a u stávajích to ani neúčtují.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 28 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies