MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Motorola G41 a Always on display

Offline - Moderátor Profil 
25. 5. 2022 01:26 Odeslat příspěvek
Zdar, uvažuji o Motorole G41 jako náhradě za dosluhující Honor 6x.

Jeden z mých požadavků je mít přehled o nových notifikacích (alespoň těch "komunikačních" - zmeškané hovory, SMS, WhatsApp, maily) bez nutnosti nějak telefon aktivovat.

Motorola má OLED displej, tak by mohla zvládat Always On režim - ikony vybraných notifikací, jejich počty + jako bonus hodiny... V manuálu se mluví o funkci "Peek Display", ale není z toho jasné, jak to vypadá (žádný screeshot). A vlastně ani není jasné, zda se nemusí nejpve telefon nějakou aktivitou "probrat k životu":

Citace
Check for notifications
If you haven’t seen activity for a while, to wake your phone, bump it.


Je tu někdo, kdo má s tím Always On / Peek displejem zkušenost (a případně může dodat screenshot)?
A ještě zcela obecný dotaz... je nějaký závažný důvod, proč o tomhle telefonu neuvažovat?


Papírově má pro mne vše podstatné (požadavky):
- cena do 6 000 Kč
- NFC
- čtečka otisků
- 3.5 mm jack
- FM rádio
- Dual SIM/paměťová karta (alespoň hybridní režim)
- rozumně velká velikost paměti (raději víc než 4/64) i baterie
- persistentní signalizace nových událostí bez nutnosti telefon nějak probouzet (notifikační dioda nebo pravý Always on displej)

Příjemné bonusy (ne vše z toho Motorola má):
- odolná konstrukce
- neupatlávací tělo
- stabilizace foťáku
- ochrana displeje (fólie) od výrobce
- lepší technologie displeje než IPS (AMOLED, OLED)
- vyšší frekvence displeje

Chybí jen nějaká zvýšená odolnost, resp. masivnější rám a kryt (Honor 6x měl obojí kovové, matné, neupatlávací... ale možná to nebyla výhra. Po pádu se rám v rohu ohnul a zatlačil na sklo tak, že je v něm vlasová puklina ve tvaru U).
A smiřuji se s tím, že přijdu o některé vychytávky Honoru - přehledná aplikace na SMS, mail a kontakty (ty od Googlu mi nesedí), zobrazení ušlých kroků na zamykací obrazovce a možnost z ní spouštět základní aplikace nenarušující soukromí bez odemknutí, hezčí widget čas+počasí+poloha

A naopak je tu nečekaný bonus v této cenové třídě v podobě OLED displeje a optické stabilizace hlavního foťáku.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
25. 5. 2022 05:31 Odeslat příspěvek
Motorola má svůj AOD s názvem Motorola displej, kde jsou hodiny, datum a stav baterie a na něm se ukazují příchozí notifikace krátkým rozsvícením displeje, následně stačí telefon zvednout nebo na něj ťuknout a swipem přejít na hlavní obrazovku, ale příchozí událost se dá spustit i přímo z displeje Moto a má také Moto gesta, kde např. krátkým otočením telefonem spustíš fotoaparát a můžeš okamžitě fotit nebo dvojitým krátkým pohybem spustíš svítilnu a stejným pohybem ji vypneš etc.
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/proc ... v-androidu

aplikace od Google lze vždy nahradit lepší alternativou z GP, třeba na zprávy používám Textra SMS


Offline - Moderátor Profil 
25. 5. 2022 20:19 Odeslat příspěvek
Díky, ten odkaz je docela zajímavý.

Ale pořád (ani z těch obrázků v článku) mi není jasné, jak ty notifikace přesně fungují... jestli jen rozsvítí displej na malou chvíl v okamžiku, kdy přijdou a pak displej trvale zhasne (tak to funguje i na mém neOLED starém Honoru)... nebo jestli na displeji svítí trvale (nebo přerušovaně bliká) a je na něm ikona aplikace s notifikací, či dokonce celý notifikační proužek.

Díky i za ten sumární popis Moto gest pěkně pohromadě. Vyadá to, že nahradí většinu toho, co mám na Honoru rád a navíc dají vychytávku v podobě přeskakování mezi skladbami tlačítkem hlasitosti (lze použít naslepo, v kapse...)... jo, tuhle vychytávku jsem naposledy oceňoval u tlačítkového Sony Ericsonu C702.

Celkově mi ty levné Motoroly připadají docela schopné.
Divím se, že se na nich na MM (ale vlastně i jinde) tak málo píše. Minimum skutečných recenzí... Samý Samsung, Xiomi, Poco, Realme.


Offline - Junior Profil 
25. 5. 2022 20:44 Odeslat příspěvek
Všechny Motoroly jak s IPS tak s AMOLED notifikace zobrazí např. při lehkém pohybu telefonu a v momentu kdy dojde notifikace na mobil.


Offline - Moderátor Profil 
25. 5. 2022 21:02 Odeslat příspěvek
5uch píše
jestli jen rozsvítí displej na malou chvíl v okamžiku, kdy přijdou a pak displej trvale zhasne (tak to funguje i na mém neOLED starém Honoru)...

takhle přesně to na Motorolách funguje

-- 25. 5. 2022 21:33 --

recenzí Motorol je na webu celkem dost
https://mobilmania.zive.cz/motorola-rec ... h-telefonu
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze/v/motorola
https://www.smartmania.cz/?s=Motorola%20recenze
https://www.mobilizujeme.cz/


Offline - Moderátor Profil 
26. 5. 2022 02:57 Odeslat příspěvek
Tom1122 píše
Všechny Motoroly jak s IPS tak s AMOLED notifikace zobrazí např. při lehkém pohybu telefonu a v momentu kdy dojde notifikace na mobil.


Hm... takže to není pravý Always on displej. Sice pomůže to rozsvícení při pohybu... ale člověk na telefon musí sahat, aby zkontroloval stav. Sice není třeba hledat tlačítko, ale ideální to není. A pokud vím, always on plnohodnotně nefunguje ani na Realme (nebo Xioami?) OLEDech. Takže plnohodnotný Always on jen na Samsungu? :hm

Škoda. V tomhle byla lepší ta barevná notifikační dioda na starších modelech.

Každopádně dík za vysvětlení. Asi to

Nick Cave píše
recenzí Motorol je na webu celkem dost...

Odkazy jsem prošel (dík)... aktuálních modelů střední třídy v těch recenzích moc není. Pozornost jde spíš na EDGE řadu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2022 05:53 Odeslat příspěvek
5uch píše
...A pokud vím, always on plnohodnotně nefunguje ani na Realme (nebo Xioami?) OLEDech. Takže plnohodnotný Always on jen na Samsungu? :hm
...

Mohl bys tenhle svůj informační skvost trochu rozvést? To, že Motorola nemá AOD ještě neznamená, že všichni špatně-jedině Samsung.. Co na Realme (nebo Xioami?) nefunguje?


Offline - Moderátor Profil 
26. 5. 2022 10:17 Odeslat příspěvek
Co jsem četl testy a recenze, tak u jedné z těch značek (Xiaomi, Realme) je OLED AOD typicky jen s probliknutím, resp. jednorázovou animací při příchodu notifikace. A pokud vím, tak OLED Samsungy mají displej s hodinami a ikonami některých notifikací skutečně "Always on".

Pokud se pletu a neplatí to provšechny, nechám se rád opravit.

A ano, jsou tu i jiné (okrajové) značky než Moto, Samsung, Xioami, Realme, které jsem z té úvahy macešsky vynechal.

Rád si nechám poradit s výběrem - požadavky viz výše.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 5. 2022 09:50 Odeslat příspěvek
To je dost alibistický, "četl jsem testy a rezenze..."
Nenapíšeš model, jen píšeš hlouposti o Xiaomi a Realme, kde je podle tebe jen probliknutí, tak není o čem se bavit.
Napiš, kde jsi to viděl a co je to za model. Nechci tady bojovat za číňany, ale tak když někdo píše něco ve smyslu "všechno fuj, není nad Samsung", tak to alespoň podepři nějakým argumentem.. Nebo napiš: spletl jsem se, byla to Motorola s IPS s moto displey (nebo jak se ta funkce jmenuje).

Dvě Realme, co jsem měl/mám mají AOD, mají hodiny, notifikace, mají nastavení hodin a podobně, některé víc nastavení, některé méně.


Offline - Moderátor Profil 
27. 5. 2022 11:36 Odeslat příspěvek
nnnokiaE52:

Nikde jsem nepsal "všechno fuj, není nad Samsung". Nevím, jak jsi k téhle interpretaci přišel. Nikdy jsem tuhle značku neměl a nemusím ji (protože její obchodní strategie je "pořádně si za to zaplaťte" - dají se najít podobně vybavené přístroje za lepší ceny). Jen jsem měl párkrát v ruce nějaké prastaré tlačítkové lowendy... jako v pořádku, ale žádný WOW efekt.

Nechci věnovat čas tomu, abych znovu hledal něco, co jsem v poslední době četl a vytvořilo ve mne dojem "hm, tak nemají plnohodnotný AOD". Protože ho neumí ani ty Motoroly, tak budu hledat dál a pokud při tom na ty články znovu narazím, dám ti to sem.
A pokud ty máš nějaký tip na Realme, které má pravý AOD a splňuje i ty mé ostatní "must have", tak si rád tvůj tip poslechnu a zvážím. Nemám svoji oblíbenou značku, přeskakuji po těch, co mi funkčně vyhovují a klidně se nechám inspirovat názory ostatních na zkušenosti s reálným používáním (to je něco, co se z recenzí vytrácí - spousta recenzí jen okecává specifikace).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 5. 2022 12:05 Odeslat příspěvek
OK, tak pro informaci: u amoled displejů mají AOD prakticky všechny Realme na našem trhu, prostě stále na displeji: datum, hodiny, baterie, notifikace..., nic co zmizí.
Kdežto FM radio mají pouze Realme lowendy, až na výjimky vždy jen s IPS displejem (tedy bez AOD).
takže být tebou, hledal bych u jiných značek, než je Realme.


Offline - Moderátor Profil 
27. 5. 2022 15:51 Odeslat příspěvek
OK, dík za ozřejmení.
Znovu jsem si vyfiltroval katalog a zdá se, že by se do mých kriterií vešel výprodej Realme 7 Pro, A ano, podle pár recenzí, které jsem si k němu dohledal... tak má pravý AOD. Nějaká zkušenost s tímhle kouskem? Není nějaká past, kvůli které by se mu člověk měl vyhnout? Kromě Androidu 10 (podle recenzí, nevím, zda telefon dostal aktualizaci...) a vzhledem ke konci prodeje podle všeho i brzy končící SW podpory.


Offline - Junior Profil 
27. 5. 2022 16:56 Odeslat příspěvek
Proč se nepodíváš na Play Marketu? Aplikací které umí to co požaduješ je několik i zdarma...Nicméně,počítej s tím že podobné věci poznáš na baterce.
Navíc AMOLED a soustavně zobrazená +- stejná notifikace není dobrý nápad...
Na Motorole to je nejlépe vyřešené,nic lepšího na trhu není...


Offline - Moderátor Profil 
27. 5. 2022 17:09 Odeslat příspěvek
Tak asi by se našly nějaké aplikace, které udělají AOD třeba i na IPS displejích, ale to není to správné řešení (ano, baterka). Proto je u IPS lepší LED notifikační dioda, ale bohužel tohle už skoro nikdo nedělá.

U nativního AOD na OLEDu bych čekal vyřešení vypalování displeje nějkým "plaváním" rozsvícených pixelů (jestli bylo míněno toto).


Offline - Junior Profil 
27. 5. 2022 19:19 Odeslat příspěvek
Změna pixelů být může,ale to jenom odloží problém.A zrovna u těch čistokrevných čínských značek počínaje Realme bych si skoro vsadil že to nebudou mít vyřešené nijak...Stejně se to časem vypálí tak jako tak.
Vykašlal bych se na požadavek na nonstop notifikaci a šel cestou Motoroly.Navíc,diodu dnes skoro nepoužívá na notifikace ač je často osazena...
Nejlépe to měla vyřešená Motorola X2,tam stačilo nad telefonem jenom mávnout.Aktuálně nic lepšího než Moto Display není.Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 5. 2022 19:27, celkově upraveno 1

předchozí příspěvek se necituje!

Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 16 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies