MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Motorola G 5G Plus - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
14. 11. 2020 10:16 Odeslat příspěvek
Díky za tipy.
Na ten motorolí launcher jsem si nakonec zvykl. U všech předchozích telefonů jsem používal Apex launcher, ale to byl ještě bezplatný a teď je taky za peníze. A tak jsem to z lakoty zkusil s moto launcherem, a jde to taky. :-)
Google Assistenta jsem vypnul (dalo to chvilku hledání) a i když tam při nechtěné aktivaci naskočí okýnko s výzvou k opětnému zapnutí assistenta, tak to méně otravuje.
Google Camera - v store je pouze Fotoaparát Google a ten není určen pro moto (přímo z mobilu ho vůbec nenajdu a přes web nejde nainstalovat). Pokud by to měla být Open Camera, tak ta mi při focení zaostří jen první snímek, pak ji musím vypnout a znovu spustit, takže šla do koše.
A ještě k té baterce - tím myslíš to, co mají nazvané Adaptivní baterie? Jinak trasovací programy co jsem zatím zkoušel zde fungují i když je to zapnuté. U TCL to nefungovalo ani s vypnutou optimalizací.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
14. 11. 2020 10:22 Odeslat příspěvek
Jj adaptivní baterie, ale když to nedělá problémy, tak používej dle svého uvážení


Offline - Junior Profil 
14. 11. 2020 10:24 Odeslat příspěvek
Dík. Tobě ta Goggle Camera nainstalovat šla? Ptám se i proto, že jsem toto doporučení viděl i jinde.


Offline - Moderátor Profil 
14. 11. 2020 10:57 Odeslat příspěvek
já GCam nemám, mám jiný model a navíc fotím jen na displej
ale určitě někdo bude vědět víc o tom portu GCam


Offline - Junior Profil 
14. 11. 2020 16:25 Odeslat příspěvek
Gcam musíš instalovat z jiných zdrojů než je Gplay.. horší je, že já osobně nenašel port co by nepadal při přepínání objektivu nebo znovu focení...


Offline - Junior Profil 
14. 11. 2020 17:51 Odeslat příspěvek
Díky za posunutí.
Nejsem v tom zcela zběhlý, ale co jsem se díval na https://youtu.be/wtuiDbjUGR4?t=146, tak pro plnou funkčnost je vyžadováno v Hardware Support Level Full a já mám Level_3, kdy by funkčnost měla být, ale ne úplná.

Z pod videem umístěného odkazu na Androidsage jsem vybral GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.2-fix.apk. Po povolení instalace z jiných zdrojů to šlo nainstalovat a vypadá to, že to i funguje a je to i v češtině.

Teď už nezbývá než doufat, že jsem si tím snad do mobilu nenatáhl nějakou breberku.


Offline - Junior Profil 
4. 3. 2021 20:52 Odeslat příspěvek
Přišla aktualizace zabezpečení leden 21, to je hezký v březnu, A11 nikde


Offline - Junior Profil 
4. 3. 2021 21:08 Odeslat příspěvek
Oni to rozesílají asi postupně. Já mám tu aktualizaci cca 14 dnů. A11 zatím také ne.

January 31, 2021: Jak uvádí GSMArena, Moto G Pro nyní dostává aktualizaci Android 11. Je to první zařízení Motorola, které získalo nejnovější verzi systému Android. Aktualizace je však zatím k dispozici pouze ve Velké Británii, i když by měla být brzy vydána v dalších zemích.
zdroj: https://www.androidauthority.com/androi ... r-1155652/

Jak jsem se ale díval na rozdíly A10 vs. A11, tak mě nic nezaujalo.


Offline - Moderátor Profil 
5. 3. 2021 06:29 Odeslat příspěvek
v A11 zmizí možnost screenshotu bočním tlačítkem což je fail od Google, sreen trojklikem, co má Motorola nepoužívám


Offline - Junior Profil 
5. 3. 2021 08:58 Odeslat příspěvek
Já si zrovna ten trojklik oblíbil. Co jsem si ale neoblíbil je předdefinovatelné tlačítko google assistenta + gesto pro jeho vyvolání. To mě doslova irituje.


Offline - Moderátor Profil 
5. 3. 2021 10:38 Odeslat příspěvek
tlačítko Google assistenta dokáže zcela zakrýt outdoor kryt a gesto zruší jiný launcher


Offline - Junior Profil 
5. 3. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
To jo, ale to je příslovečný kanon na vrabce. Naštěstí to tlačítko je mimo běžný dosah a asistent jde zakázat. Pak méně otravuje.

-- 11. 3. 2021 17:12 --

Potřeboval bych poradit s touto věcí.
Já mám neomezený tarif, manželka má tuším několik hodin. Vyhovuje to pouze teď za kovidu volá matce (85) a to jsou hovory i několikahodinové. Já to sice nechápu že může někdo tak dlouho tlachat, ale je to tak.

Aby si nevyčerpala svůj tarif, používá můj telefon. Problém je v tom, že jak tak dlouho vykecává, tak asi uchem vleze do nastavení a tu mi vypne NFC, tu mě odpojí od wi-fi a nebo vleze až do nastavení a tam něco takto změní. Jak toho docílí netuším. Vždy je to ale překvapení a jak tomu zamezit kromě toho ať si volá svým telefonem, nevím.

U dřívějších telefonů bylo něco jako uzamčení obrazovky při telefonování. Tady se mi to nedaří najít. Je to někde a nebo jen neumím hledat? Prošel jsem jak nastavení přímo u volání, tak i nastavení obecné a nic, co by tomu odpovídalo se mi nepodařilo najít.


Offline - Junior Profil 
26. 3. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Nemáš tam ochranné sklo? Senzor přiblížení je v horní hraně na přechodu sklo/rámeček vedle sluchátka... s ochranným sklem pak nefunguje


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 3. 2021 13:44 Odeslat příspěvek
Zvažuju koupi tohohle telefonu (nebo případně Motorola G 5G, ale předpokládám, že to bude u obou stejné) Chtěl bych se zeptat někoho, kdo tenhle telefon má, jestli jde zapnout šifrování paměťové karty.


Offline - Junior Profil 
26. 3. 2021 13:56 Odeslat příspěvek
JiříTechnik píše
Nemáš tam ochranné sklo? Senzor přiblížení je v horní hraně na přechodu sklo/rámeček vedle sluchátka... s ochranným sklem pak nefunguje

Díky. Už jsme přišel na důvod. Senzor funguje i když tam je ochranné sklo, ale jak je mobil poměrně těžký, tak při delším hovoru (hodina není problém) šermuje mobilem kolem ucha. Tím se dostane senzor nad ucho a přestane "senzorovat". Výsledkem je vstup do nastavení.
Řešení je prosté. Naučil jsem manželku telefonovat s hlasitou reprodukcí. Stejně sedí v jiné místnosti a jak je bábi polohluchá, tak mluví hlasitě.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 49 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies