MobilMania.cz

Přihlásit se

Motorola G 5G Plus - obecná diskuze

Offline - VIP uživatel Profil 
22. 7. 2020 19:47 Odeslat příspěvek
Motorola G 5G Plus
https://www.gsmarena.com/motorola_moto_ ... -10307.php
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/moto ... podpora-5g
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
18. 8. 2020 18:23 Odeslat příspěvek
Vlastním, slušný telefon, dobrá výdrž a 90Hz displej. Jako mínus bych řekl zvukový přednes reproduktoru a pomalejší nabíjení ("jen" 20W). A taky nejsou k dispozici žádná pouzdra ani skla...

Přílohy

Screenshot_20200816-084604~2.png
Screenshot_20200816-084604~2.png
[ 107.83 | Zobrazeno 40 krát ]

18. 8. 2020 18:46 Odeslat příspěvek
na Aliexpressu jsou...
https://m.aliexpress.com/wholesale/case ... oto-g.html

Offline - Junior Profil 
18. 8. 2020 20:18 Odeslat příspěvek
Krom toho, že často míchají G5, G8 a 5G, tak jsem jedno objednal a dodání je v říjnu :))

18. 8. 2020 20:53 Odeslat příspěvek
já to udělal tak (s jinou Motorolou) že jsem objednal 4 různé, jedno vybral a ostatní prodal :-)

Offline - Junior Profil 
22. 8. 2020 12:46 Odeslat příspěvek
Pár testů výkonu, zatím z negativ a to zmiňují i na zahraničních webech, bych zmínil extrémní spotřebu v zátěži (+-10W) a že i přes 5G má Motorola okleštěnou verzi Snapu 765 ne 765G

-- 9. 9. 2020 22:58 --

Aktualizace security patch červenec, tohle je nadplan, původně měla vyjít až v říjnu

Přílohy

Screenshot_20200909-225720.png
Screenshot_20200909-225720.png
[ 63.08 | Zobrazeno 35 krát ]

Screenshot_20200822-110930~2.png
Screenshot_20200822-110930~2.png
[ 119.65 | Zobrazeno 28 krát ]

Screenshot_20200822-090053~2.png
Screenshot_20200822-090053~2.png
[ 85.63 | Zobrazeno 42 krát ]

Online - Junior Profil 
22. 10. 2020 18:42 Odeslat příspěvek
Používáte někdo? Uvažuji o něm jak náhrady původně uvažovaného Pixel 4a. Ten je jednak za výrazně jinou než avizovanou cenu a kromě toho, že i u Alzy to je šedý dovoz (včetně dodání GB nabíječky), tak má podle čerstvých vlastníků i dost problémů a nenaplňuje to, co jsem od toho čekal.

Offline - Junior Profil 
22. 10. 2020 21:22 Odeslat příspěvek
Používal jsem 3 měsíce, když se smířiš s téměř nulovou podporou, tak je to dobrý telefon. Samo nelze očekávat noční fotky jak na pixelu, v těch je Motorola nepoužitelná, ale za dne good.

Online - Junior Profil 
22. 10. 2020 21:30 Odeslat příspěvek
Díky. Otázkou je co je to podpora. Pokud aktualizace, tak čekám, že něco možná upraví dokud se to prodává a pak bez dalšího vývoje. Android 11 nebo 12 nějak nepotřebuji.
Co se týká fotek, tak o omezeních vím. Dotaz se týkal spíše stability a funkčnosti. Měl jsem TCL Plex a a51 a oba při nahrávání aktualizace umřely. U TCL se to furt aktualizovalo až do vybití baterky při současném silném zahřívání a u a51 to skončilo čínskými znaky v řádku a oba byly po +30 dnech vyplacené. A já bych nechtěl znovu čekat dalších +30 dnů.

Edit: U TCL když jsem pustil nějaký trasovací program pro záznam trasy, tak po zhasnutí obrazovky se záznam vždy ukončil a neuměl jsem tomu domluvit aby to fungovalo. Pokud by toto u mota fungovalo, tak by to byl bonus navíc. Občas chodím po kopcích a tam mě docela baví vědět, kde jsem kdy byl.

22. 10. 2020 22:52 Odeslat příspěvek
u Motoroly nemusíš mít ze stability a plynulosti obavy, bezpečnostní aktualizace také přijdou i když musíš trochu počkat a Android 11 také dostane

Online - Junior Profil 
23. 10. 2020 09:44 Odeslat příspěvek
Díky pane. Čekal jsem s objednávkou až se ozveš. :-)

Offline - Junior Profil 
23. 10. 2020 20:22 Odeslat příspěvek
Tak stabilita a plynulost tam není co vytknout, v tomhle ohledu tel šlapal celou dobu bez zadrhelu

Online - Junior Profil 
23. 10. 2020 21:12 Odeslat příspěvek
Díky všem. Už je objednaný. Jen jsem si k tomu do objednávky doplnil tvrzené sklo na display a nějak jsem si nevšiml, že je sice skladem, ale k dodání až 27.10.2020. Je to sice zvláštní kombinace (buď skladem je nebo není), ale rušit to nebudu a tak si chvíli s dodáním počkám.

-- 2. 11. 2020 12:15 --

Poznatky po týdnu běžného používání.

Co mě moc nebaví:
- Ikony s rozložením max 5x5. Vzhledem k délce displeje by bylo asi vhodné i 5x6. Pak by mi všechno vlezlo na 2 plochy místo třech.
- Google asistent jako gesto, které neumím vypnout a každou chvíli mi naskočí místo přepínání mezi aplikacemi. Toto mi snad vadí ze všeho nejvíc protože mi to naskočí poprvé snad pokaždé když se chci přepnout mezi aplikacemi.
- Google asistent jako tlačítko jsem nikdy neměl potřebu použít a je škoda, že nejde přemapovat. Pak by mělo smysl. U TCL se na něm daly volitelně nastavit 3 funkce a bylo to hodně návykové. Jde to sice nahradit rychlou volbou na 6 aplikací u vypínače, ale takto je tam to tlačítko tak nějak zbytečné. Naštěstí je tlačítko mimo dosah a tak alespoň nepřekáží.
- Když je méně světla (zamračeno z inverze), tak hlavní fotoaparát dává do fotek hodně kontrastu a detaily pak nejsou moc vidět. Spíše tam vůbec nejsou a výsledkem jsou spíše mapy s barevnými fleky než realita. Noční režim to nezmění.
- Barevné podání fotek je spíše desaturované a to se projeví zejména u podzimních slunečných fotek, kdy výsledek má hodně daleko k reálným barvám. A to i za použití HDR. Omalovánky sice nemám rád, ale realitě by se to zrovna u těch podzimních fotek více blížit mohlo.

Co je neutrální:
- Dobře se mi drží. To zmiňuji proto, že si ve video testech na to stěžovali.
- Vyšší pozice tlačítek mi nevadí, spíše to hodnotím jako plus. Mobil vzhledem velikosti už není zrovna na ovládání jednou rukou a tak to nijak neomezuje. Omylem nesahám na nastavení hlasitosti a neobjevuje se mi nechtěně výzva k vypnutí/restartu.
- Často kritizovaný obtížný přístup k ovládání spouštěcího tlačítka při použití přiloženého obalu mě kvůli obouruč ovládání také nijak neomezuje.
- Po nalepení ochranného skla jsem nezjistil změnu v citlivosti ovládání tak, jak tomu bylo u některých minulých mobilů.
- 90Hz obnovovací frekvence - mám nastavenou automatiku a nijak nevnímám, že by to byl extra plus. Ano, je to někdy plynulejší, ale zas takový rozdíl to není.
- Pokud si zvolím pro ovládání navigační pás, tak má ikonu zpět natvrdo vlevo a nedá se to změnit. Všechny mobily co dosud jsem měl, ji měly vpravo (nebo se to dalo změnit, aby to vpravo bylo) a na levou pozici si neumím zvyknout a vysloveně mi to vadí. Donutilo mě to se naučit fungovat s gesty bez navigačního pásu. A kupodivu to jde taky.
- Kvůli větší délce mi nevleze do kapsy, kde dosud všechny telefony vlezly i se zasunutým konektorem sluchátek. Ale o tom jsem dopředu věděl. :-)

Co mě baví:
- Fakt je to svižný telefon.
- Baví mě dlouhá výdrž po nabití.
- Není tam hromada balastu jak v xiaomi nebo samsungu (ale i u zmíněného TCL to nebylo zrovna čisté). To je pro mě vedle 3,5 jacku a SD karty snad největší bonus.
- Moto gesta jsou návykové.
- Displej je dobře viditelný i venku na slunci.
- Možnost odemčení otiskem více prstů.
- Fungují programy pro trasování i když ne vždy na první dobrou. U některých je třeba vypnou optimalizaci baterie. Funguje dokonce i současný běh více trasovacích aplikací najednou (ověřeno v rámci testu, jinak to asi smysl nedává). K tomu ještě poznámka. K 31.12. končí Endomondo viz https://support.endomondo.com/hc/en-us/ ... Be-Retired
- Funguje i FM rádio, které bylo např. u TCL plex po instalaci Android 10 zrušeno s odkazem na podmínky Google, který to údajně blokoval i když ve verzi 9 tam přitom FM rádio ještě bylo.
- Zatím se mi nestalo, že by něco nefungovalo nebo bylo třeba telefon kvůli chybě restartovat.
- Zkráceně, funguje to! Všechny aktualizace nainstalované bez problémů. Po zkušenosti s předchozími 2 telefony, za které jsem kvůli tomu po reklamaci dostal peníze zpět to zvlášť oceňuji.
- Všechno ostatní. :-)

Offline - Junior Profil 
14. 11. 2020 04:09 Odeslat příspěvek
Dorazil security patch na září, srpen se přeskočil :-)

14. 11. 2020 10:17 Odeslat příspěvek
@yorg:
rozložení ikon a spoustu jiného nastavení na ploše si změníš v jiném launcheru, používám Nova Launcher Prime (placená verze)
Google assistent jde vypnout v Nastavení - Google - Služby účtu
Optimalizaci baterie vypni úplně
na foťák zkus app Google Camera

Online - Junior Profil 
14. 11. 2020 11:16 Odeslat příspěvek
Díky za tipy.
Na ten motorolí launcher jsem si nakonec zvykl. U všech předchozích telefonů jsem používal Apex launcher, ale to byl ještě bezplatný a teď je taky za peníze. A tak jsem to z lakoty zkusil s moto launcherem, a jde to taky. :-)
Google Assistenta jsem vypnul (dalo to chvilku hledání) a i když tam při nechtěné aktivaci naskočí okýnko s výzvou k opětnému zapnutí assistenta, tak to méně otravuje.
Google Camera - v store je pouze Fotoaparát Google a ten není určen pro moto (přímo z mobilu ho vůbec nenajdu a přes web nejde nainstalovat). Pokud by to měla být Open Camera, tak ta mi při focení zaostří jen první snímek, pak ji musím vypnout a znovu spustit, takže šla do koše.
A ještě k té baterce - tím myslíš to, co mají nazvané Adaptivní baterie? Jinak trasovací programy co jsem zatím zkoušel zde fungují i když je to zapnuté. U TCL to nefungovalo ani s vypnutou optimalizací.

14. 11. 2020 11:22 Odeslat příspěvek
Jj adaptivní baterie, ale když to nedělá problémy, tak používej dle svého uvážení

Online - Junior Profil 
14. 11. 2020 11:24 Odeslat příspěvek
Dík. Tobě ta Goggle Camera nainstalovat šla? Ptám se i proto, že jsem toto doporučení viděl i jinde.

14. 11. 2020 11:57 Odeslat příspěvek
já GCam nemám, mám jiný model a navíc fotím jen na displej
ale určitě někdo bude vědět víc o tom portu GCam

Offline - Junior Profil 
14. 11. 2020 17:25 Odeslat příspěvek
Gcam musíš instalovat z jiných zdrojů než je Gplay.. horší je, že já osobně nenašel port co by nepadal při přepínání objektivu nebo znovu focení...

Online - Junior Profil 
14. 11. 2020 18:51 Odeslat příspěvek
Díky za posunutí.
Nejsem v tom zcela zběhlý, ale co jsem se díval na https://youtu.be/wtuiDbjUGR4?t=146, tak pro plnou funkčnost je vyžadováno v Hardware Support Level Full a já mám Level_3, kdy by funkčnost měla být, ale ne úplná.

Z pod videem umístěného odkazu na Androidsage jsem vybral GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.2-fix.apk. Po povolení instalace z jiných zdrojů to šlo nainstalovat a vypadá to, že to i funguje a je to i v češtině.

Teď už nezbývá než doufat, že jsem si tím snad do mobilu nenatáhl nějakou breberku.

Offline - Junior Profil 
4. 3. 2021 21:52 Odeslat příspěvek
Přišla aktualizace zabezpečení leden 21, to je hezký v březnu, A11 nikde

Online - Junior Profil 
4. 3. 2021 22:08 Odeslat příspěvek
Oni to rozesílají asi postupně. Já mám tu aktualizaci cca 14 dnů. A11 zatím také ne.

January 31, 2021: Jak uvádí GSMArena, Moto G Pro nyní dostává aktualizaci Android 11. Je to první zařízení Motorola, které získalo nejnovější verzi systému Android. Aktualizace je však zatím k dispozici pouze ve Velké Británii, i když by měla být brzy vydána v dalších zemích.
zdroj: https://www.androidauthority.com/androi ... r-1155652/

Jak jsem se ale díval na rozdíly A10 vs. A11, tak mě nic nezaujalo.

5. 3. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
v A11 zmizí možnost screenshotu bočním tlačítkem což je fail od Google, sreen trojklikem, co má Motorola nepoužívám

Online - Junior Profil 
5. 3. 2021 09:58 Odeslat příspěvek
Já si zrovna ten trojklik oblíbil. Co jsem si ale neoblíbil je předdefinovatelné tlačítko google assistenta + gesto pro jeho vyvolání. To mě doslova irituje.

5. 3. 2021 11:38 Odeslat příspěvek
tlačítko Google assistenta dokáže zcela zakrýt outdoor kryt a gesto zruší jiný launcher

Online - Junior Profil 
5. 3. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
To jo, ale to je příslovečný kanon na vrabce. Naštěstí to tlačítko je mimo běžný dosah a asistent jde zakázat. Pak méně otravuje.

-- 11. 3. 2021 17:12 --

Potřeboval bych poradit s touto věcí.
Já mám neomezený tarif, manželka má tuším několik hodin. Vyhovuje to pouze teď za kovidu volá matce (85) a to jsou hovory i několikahodinové. Já to sice nechápu že může někdo tak dlouho tlachat, ale je to tak.

Aby si nevyčerpala svůj tarif, používá můj telefon. Problém je v tom, že jak tak dlouho vykecává, tak asi uchem vleze do nastavení a tu mi vypne NFC, tu mě odpojí od wi-fi a nebo vleze až do nastavení a tam něco takto změní. Jak toho docílí netuším. Vždy je to ale překvapení a jak tomu zamezit kromě toho ať si volá svým telefonem, nevím.

U dřívějších telefonů bylo něco jako uzamčení obrazovky při telefonování. Tady se mi to nedaří najít. Je to někde a nebo jen neumím hledat? Prošel jsem jak nastavení přímo u volání, tak i nastavení obecné a nic, co by tomu odpovídalo se mi nepodařilo najít.

Offline - Junior Profil 
26. 3. 2021 11:17 Odeslat příspěvek
Nemáš tam ochranné sklo? Senzor přiblížení je v horní hraně na přechodu sklo/rámeček vedle sluchátka... s ochranným sklem pak nefunguje

Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 3. 2021 14:44 Odeslat příspěvek
Zvažuju koupi tohohle telefonu (nebo případně Motorola G 5G, ale předpokládám, že to bude u obou stejné) Chtěl bych se zeptat někoho, kdo tenhle telefon má, jestli jde zapnout šifrování paměťové karty.

Online - Junior Profil 
26. 3. 2021 14:56 Odeslat příspěvek
JiříTechnik píše
Nemáš tam ochranné sklo? Senzor přiblížení je v horní hraně na přechodu sklo/rámeček vedle sluchátka... s ochranným sklem pak nefunguje

Díky. Už jsme přišel na důvod. Senzor funguje i když tam je ochranné sklo, ale jak je mobil poměrně těžký, tak při delším hovoru (hodina není problém) šermuje mobilem kolem ucha. Tím se dostane senzor nad ucho a přestane "senzorovat". Výsledkem je vstup do nastavení.
Řešení je prosté. Naučil jsem manželku telefonovat s hlasitou reprodukcí. Stejně sedí v jiné místnosti a jak je bábi polohluchá, tak mluví hlasitě.

17. 4. 2021 13:28 Odeslat příspěvek
Má k tomu někdo dodatečnou externí baterii s krytem? Případně kde tohle koupit.

Online - Junior Profil 
17. 4. 2021 14:34 Odeslat příspěvek
Nemám, ale přemýšlím nad tím k čemu by mi to bylo. Takto mi telefon vydrží 3 dny a někdy přes víkend i 4 a když jedu mimo civilizaci, tak si sebou beru power banku.

Offline - Junior Profil 
18. 4. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
Pokud chceš na tel nasazovat externí baterie tak se musíš trošku snažit a sehnat něco z řady Moto Z, kde máš možnost veškerého rozšíření přímo na telefon. Já tak momentálně zahodil Realme, protože se mi povedlo sehnat nerozbalenou Moto Z2 Force, takže si na záda připlesknu Turbopower s 3509mAh a mám celkově téměř 6000mAh a s tím dám přes 20 hodin SOT

-- 28. 4. 2021 16:29 --

A11 se právě stahuje

-- 29. 4. 2021 15:16 --

Dá se vám po aktualizaci na A11 dovolat? Na naší G5G plus se nelze dovolat (síť T-Mobile) ale z ní se dovolame kamkoliv...

Online - Junior Profil 
29. 4. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Dnes ráno pro otevření mobilu nestačil otisk prstu a mobil chtěl po mně zadat pin. Sice neznám důvod, ale občas se to stává a není to nic neobvyklého. Po zadání pinu mě překvapila hláška mobil se startuje ... a po chvíli se objevila informace, že byl nainstalován Android 11.
První dojem? Nic se nezměnilo a nebýt té hlášky, že tam je Android 11 a předtím informace o startu, tak bych si toho ani nevšiml. :-)
Edit: Tak přece jen změna. Nefunguje dvojklik na tlačítko napájení s předvolenými aplikacemi.

4. 5. 2021 00:27 Odeslat příspěvek
Taky se mi neslo dovolat po updatu na A11. Vypnul jsem v nastavení sítě Volte a volat už jde. Taky blbnou bubliny u messengeru i když si ji nekam přesunu tak se pak znovu objevi na stejnym místě.

Offline - Junior Profil 
4. 5. 2021 03:30 Odeslat příspěvek
Lepší udělat před takovým updatem Hard Reset.

4. 5. 2021 09:21 Odeslat příspěvek
spíše po aktualizaci na nový android
https://svetandroida.cz/kdy-jste-naposl ... lasovacka/

5. 5. 2021 08:53 Odeslat příspěvek
No kdyz si představím zase potom uvádět telefon do stavu před resetem tak radši povypinam to co nefunguje �

Online - Junior Profil 
5. 5. 2021 09:24 Odeslat příspěvek
A nemůže být problém s VoLTE záležitostí operátora? Mám virtuála od T-Mobile a žádný problém jsem s tím zatím nezaznamenal.

5. 5. 2021 09:56 Odeslat příspěvek
Těžko rict. Mam Tmobile. Pred updatem všechno fungovalo. Po updatu se mi neslo dovolat takže z hrůzy před resetem jsem zkousel pokus, omyl a vypnutí volte pomohlo.

Offline - Junior Profil 
6. 5. 2021 07:27 Odeslat příspěvek
Problém je, že sice máme na T-Mobile už novější LTE SIM, ale pro fungování je potřeba nejnovější verze SIM karty, po tom co nám vyměnili SIM, tak se dá dovolat normálně.

Online - Junior Profil 
6. 5. 2021 13:51 Odeslat příspěvek
Dnes další aktualizace A11 s opravou zabezpečení k 1. březnu.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 42 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies