MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

telz.com

Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 09:48 Odeslat příspěvek
Elegantne riesenie na obidenie nasich nenazratych operatorov je VoIP v mobile, napr. cez finsky telz.com

Volania na mobily do sveta su pod 2 centy/min. a pri volani sa spravne ukazuje cislo volajuceho. Je nacase, aby sa ceski a slovenski mob.operatori zobudili a znizovali ceny, namiesto v sucasnosti aktualnych zvysovani. Madarsky minister financii uz presadil dodatocne zdanenia miliardarskych spolocnosti, tak dufajme, ze to dobre dopadne aj u nas.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 10:08 Odeslat příspěvek
Myslis tuhle sracku?

Přílohy

48836A78-1565-4431-BA8A-2366D878559F.jpeg
48836A78-1565-4431-BA8A-2366D878559F.jpeg
[ 188.01 | Zobrazeno 64 krát ]




Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 11:22 Odeslat příspěvek
sorry - preklep - spravne je telz, blby nasepkavac a nepozorny pisatel


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 11:44 Odeslat příspěvek
Mezinárodní hovory jsem nezkoumal, ale věřím, že coby “nadnárodní” hráč je bude mít za fajn sazby. Ale pro volání do ČR zbytečnost, tarifikuje za započatou minutu a ceny uvádí bez 21% DPH, takže třeba Odorik je za prakticky stejnou cenu a navíc účtován po vteřinách, navíc na pevnou podstatně levnější. Ono obecně jakýkoliv VOIP je do ciziny za zlomek ceny mobilních operátorů, poskytovatelů jsou mraky, ovšem i jejich sazby se mezi sebou liší. Pokud někdo provolá do ciziny mraky minut, je třeba i tady hledat.


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 12:12 Odeslat příspěvek
steve: zabudol si napísať podstatnú vec a to je ze maju tarifikaciu 60+60 ... a pri dobití ti účtujú DPH keďže tie ceny sú bez DPH a to je logicky podľa krajiny ktorej registrujes tam svoje číslo čiže unas +20% ...cz napr +21 .......


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 16:26 Odeslat příspěvek
Telz som do vcerajska nepoznal a viem, ze ceski VoIP operatori su daleko pred slovenkymi, najma co sa tyka ceny. Momentalne najlacnejsi u nas je optimalcall.com zo Ziliny, ktoreho sluzby a vybrate pevne nitrianske cislo v mobile pouzivam. Zdoraznujem, pevne cislo +421 37......, pricom za minutu na pevne mi z kreditu strhava 2 centy a za volania na mobilne cisla az 5 centov. Porovnanie je jasne aj pri minutovej tarifikacii a DPH.
S telz -om by som sa hlasil s mojim mobilnym cislom +421 949 xxx xxx a volal za vybornu cenu do celeho sveta, neporovnatelnu s cenami slov.mob.operatorov. Najma co sa tyka takych "zaoceanskych" krajin, ako Svajciarsko, Srbsko, atd.


Offline - Moderátor Profil 
27. 8. 2022 16:32 Odeslat příspěvek
TELZ... to jako vážně?
Na moje gusto "příliš minimalistické" řešení a skoupé na informace na webu.
Můžu dobít kredit zadáním čísla mobilu na formuláři na webu - aniž bych se někam přihlašoval? Posílám peníze nějaké firmě v Helsinkách?

Do toho bych asi nešel...

Ale jinak souhlas, VoIP je fajn ke snížení cen za volání, pro soukromé osoby i firmy. U běžného volání už ten efekt zlevnění není tak velký jako kdysi, ale brutálně se vyplatí u volání do zahraničí a v roamingu.
Jen bych se raději díval po českých VoIP poskytovatelích - i když jsou docela "neviditlení", nikde nemají reklamu... je jich hodně a je z čeho vybírat. Kdysi jsem jich v nějakém přehledu viděl cca 50.

Já byl léta u VOX - 802.cz, ale pak jsem přešel k Odoriku a jsem spokojen. Poměr cena / výkon, technická podpora, způsob komunikace.

Odorik na VoIP telefonu na doma + aplikace typu CSipSimple v mobilu + v nejhorším případě zpětné volání (funguje i na hloupých mobilech, použitelné i pro důchodce...) => u mne náklady na telefonování cca 300 Kč na rok při několika hodinách hovorů měsíčně (většinou hovory v rodině z Odorika na Odorik, tj. zdarma). K tomu nějaký nízký paušál na mobil, hlavně k zajištění příjmu (v mém případě Odepiš za 50 Kč na měsíc). Nestěžuji si. ;-) 8-)

-- 27. 8. 2022 17:51 --

steve píše
Telz som do vcerajska nepoznal a viem, ze ceski VoIP operatori su daleko pred slovenkymi, najma co sa tyka ceny.


Slovenské VoIP neznám, nemohu posoudit. Ale předpokládám, že i Slovák so může pořídit služby českého VoIP operátora.

A pokud jde o magii s čísly... třeba již víckrát zmiňovaný Odorik při zřízení služby dává:
* buď pevnolinkové geografické číslo (přidělené na základě prohlášení zákazníka, že se vyskytuje na té adrese) - takže u mne normální česká mezinárodní předvolba + odpovídající region (2xx xxx xxx Praha, 3xx xxx xxx Jižní Čechy...)
* nebo CZ pevnolinkové nomadické číslo +420 910 xxx xxx (trochu podezřelé číslo)
* nebo umožňuje toto číslo zastínit mobilním číslem (vlastní mobilní číslo - Odorik ověřovací SMSkou s k=odem zjišťuje, zda číslo opravdu vlastním).

Při volání si mohu vybrat, zda mne volaný uvidí identifikovaného mobilním číslem, nebo "pevným" (a jde mezi tím flexibilně přepínat).


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2022 17:12 Odeslat příspěvek
Ok, treba byt opatrny, ja som o tej mojej zilinskej VoIP firme vedel tolko, kolko napisali o sebe na webstranke a posielam im len po 5€. A upresni mi, prosim, kolko zaplatis cez Odorik za minutu hovoru na svajc. mobilne cislo, alebo aj na pevne? A kolko cez tvojho mob.operatora? Skoda, ze sa tu zatial nikto neozval, kto to pouziva a pozna, odpinkat to hned z kraja /kvoli minimalizmu atd/ nie je fer. Vsade sa dnes musis prihlasit so svojim cislom /Viber, Whatsapp, ap./.


-
27. 8. 2022 17:39 Odeslat příspěvek
A co se podívat do ceníku?
http://www.odorik.cz/ceny.html


Offline - Moderátor Profil 
27. 8. 2022 17:40 Odeslat příspěvek
Ceny Odorik na jejich webu:

https://www.odorik.cz/ceny.html

Pro volání přes internet (z VoIP telefonu doma nebo aplikace v mobilu) - první sloupec "volání z internetu Kč/min".
Pro zpětné volání z mobilu (hovor jde přes GSM) je sloupec "callback z mobilu v ČR" (platí se dva hovory: ústředna Odorik -> linka volaného + Odorik -> můj telefon".

Odorik (ceny v Kč):
Švýcarsko pevná: 0,53 / 0,53 + 0,59
Švýcarsko - Corporate: 0,84 / 0,84 + 0,59
Švýcarsko - mobil: 10,74 / 10,74 + 0,59
Zrovna Švýcarsko má volání na mobil docela drahé, ale do řady zahraničních mobilních sítí se volá s Odorikem pod korunu (USA, Německo), za stejné ceny jako za pevnou, nebo nízké koruny (Nový Zéland)...

Vodafone CZ: 11,50
TM: 12,00
O2: 34,90

Nic proti "seznámení se" s firmou online a placení jen na základě dojmu z webu. U domácích firem, které mají nějaké sídlo v CZ je to méně rizikové, než platit firmě zahraniční, jejíž jméno a reputace nejsou všeobecně známé. Jen říkám svůj první dojem ze stránek TELZ... já bych do toho nešel.

Nevadí mi, že pro placení říkám TELZu své číslo. Ale vadí mi, že platím bez přihlášení k účtu. Možná se potřeba přihlášení objeví někde v průběhu placení... ale jinak nikde na stránce nevidím klasický login, který by mne pustil na můj účet, kde si mohu kontrolovat zůstatek, objednávky služeb... Pokud to jede takhle anonymně, tak je to na Finskou firmu podezřelé. To by mohlo fungovat jako dobrá pračka peněz.


Offline - Junior Profil 
28. 8. 2022 10:21 Odeslat příspěvek
Ja by som zas veril viac finskej digi firme, ako slovenskej ci ceskej, lebo tam uz zlatokopov a tunelarov v branzi eliminovali este pred nasim vstupom do EU, Fini dlhe roky boli medzi najlepsimi v digitalizacii krajiny a tvrdia, ze u nich je najlepsi zivot v Europe. Naviac, ich telekomunikacny urad nikdy tajne nespolupracoval s operatormi, ale videl aj zaujmy klientov a nikdy nedovolil vznik triopolov, ake vznikli u nas.
Tusim od roku 2007 som bol aktivny na fore telefonujeme.cz, kde sa riesili aj moznosti, ako presadit do zivota VoIP a konkurovat drahym mob.operatorom. Skoda, ze to casom zaniklo, nakolko v Cechach uz s firmami ako 802, mikrotech, odorik, fayn, ha-loo atd. neboli ziadne problemy a viac-menej vsetko dobre fungovalo. Jeden cas som mal aj ja cislo od VoIPEX-u, ale tym, ze to bolo cislo nomadske aj podozrive, nepresadil som to ani v okruhu svojich znamych. Potom ceski voipaci zo Slovenska vycuvali a tym aj technologia zacala u nas upadat a zivorit.

Moja informacia tu o telz-e vznikla na zaklade diskusie na slov.mobilmanii ku clanku o tom, ze Orange opat zdrazuje svoje sluzby, tentokrat pri volaniach vo Svajciarsku, co sa ma dotyka, lebo vsetci doma mame orange a nase deti ziju vo Svajci. A v polemike za clankom, diskutujuci "nesoy" priniesol info o telze a dufal som, ze to aj tu viaceri poznate, pouzivate a poradite.
Tusim, Delmont saarl - alias Betamax je este stale najvacsi poskytovatel VoIP sluzieb v Europe a len jeden ich klon budgetvoip sa priblizi s cenami a to 0,8 centov na pevne svajciarske a 5,4 centov za minutu na mobilne volania. +DPH. Takze, odskusam, a cas ukaze, ale bol by som rad, keby sa aj tu ozval aktivny uzivatel a priblizil svoje postrehy a skusenosti.
Dufam, ze uz vas tu vsetkych nenudim, ale VoIP je moja slaba stranka.


Offline - osobne Profil 
28. 8. 2022 11:33 Odeslat příspěvek
Kdo dnes potřebuje telefonovat? Nikdo. Všichni potřebují mobilní data. A dá ti VoIP nějaká data? Nedá. Tedy mrtvá služba, slepá kolej, ...


Offline - Junior Profil 
28. 8. 2022 11:45 Odeslat příspěvek
Ja kazdy den min. hodinu provolam, nekdy i dve nebo tri. Vsichni z meho okoli rovnez. To k tomu blabolu co si vypustil.


Offline - Junior Profil 
28. 8. 2022 11:49 Odeslat příspěvek
Presne jak pise “5uch”, souhlas se vsim ;-)
Pred 10 lety jsem s VOIP zacal laborovat, ale nebylo to uplne spolehlive, problem byl treba dovolat se na nektera cisla, treba nekomu na pevnou, resil jsem to i primo s poskytovatelem, ktery to prubezne ladil na jeho ustredne.
Rok nazpet jsem to doladil tak, ze mam na mobilu pouze data a k tomu app Zoiper, kde si pri volani zvolim ze ktereho ze 3 cisel zavolam (aneb co uvidi protistrana) - iP mi podrzenim prstu na volanem cisle da na vyber:
- pevna (neco jako Zlate cislo)
- pevna c.2 (alternativni CLI s mym GSM cislem)
- nomadicke (opet moje GSM)
A kdyz vola nekdo mne, dovola se na klasicke mobilni cislo. Za rok provolam stovku, zbytek lidi ma WA nebo Facetime. Nomada mam na vetsinu hovoru (Odorik), pevne pres Mikrotech (z nostalgie kvuli toho VIP cisla a tehdy jsem si na ustredne mohl sam nastavovat CLIP plus dalsi veci, bez poplatku).


Offline - osobne Profil 
28. 8. 2022 12:02 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
Ja kazdy den min. hodinu provolam, nekdy i dve nebo tri. Vsichni z meho okoli rovnez. To k tomu blabolu co si vypustil.

Také volám, ale služebním mobilem se služební SIM, tak jako každý z mého okolí. Tohle je už v dnešní době slepá kolej prostě.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 41 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies