MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Přechod z Androidu na iPhone

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 07:42 Odeslat příspěvek
Kasprik píše
Dámy a pánové děkuji za odpovědi. Zatím jsem tedy zjistil, že manipulace s IOS je komplikovaná a zdlouhavá. Co jsem pochopil, tak bych do počítače musel nahrát nějaký soft., abych mohl s telefonem nějak manipulovat. Teď to mám na Samsungu připojení jako flashdisc a můžu tam mazat, kopírovat a přesouvat jak se mi zlíbí.


1) K přechodu z Androidu na iOS doporučuji mít po ruce PC. Obsah storage si zkopíruj někam do adresáře a ideálně si udělej pořádek v datech a odděl dokumenty od multimédií.
2) Vytvoř si Apple ID na http://appleid.apple.com/
3) Poté se můžeš přihlásit na icloud.com a uploadovat data z PC (paměťovky) KROMĚ multimédií
4) Až budeš mít iPhone, kup si nPlayer (imho top media player) a zkopíruj si zbytek dat některým z těchto způsobů do iPhone/nPlayeru: WebDAV, FTP, SFTP, HTTP, SMB/CIFS, UPnP/DLNA
5) Černá tapeta (wallpaper) je v základním výběru v Nastavení, ale použít můžeš libovolný obrázek. Na Pinterestu jsou milióny zajímavých Wallpapers.

-- 23. 7. 2020 08:45 --

freddy158158 píše
tak ještě jednou a pomalu. aby jsi to pochopil i ty ;-)
karta neni vnitřní uložiště. na kartu se ukladá/tahají data kde je rychlost plně dostačující.ničím neomezující. řekl bych lepší a rychlejší jak cloud.
osobní ego jablek ponecháme stranou ;-)


Každá paměťová karta je pomalá, protože máš vedle ní primární storage, která je na iPhonu už víc než 6 let typu NVMe. Co je pro tebe “plně dostačující” je zcela irelevantní (jsou lidi, kterým plně dostačuje Škoda Citi Go).
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 09:46 Odeslat příspěvek
Pánové děkuji z odpovědi, ale asi to téma ukončíme. Co jsem se zatím dočetl, tak by ten převod paměťovky byl pro mě moc komplikovaný a složitý, navíc jsem teď študoval co umí a neumí Iphone a zůstanu u Androidu. Půjdu za stejné peníze do S10e, kde prostě vyndám paměťovku ze starého telefonu a vložím jí do nového a přenos bude hotovej. Mějte se krásně a děkuji. Chtěl jsem tomu dát šanci a tyto nedostatky neskousnu.


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 10:53 Odeslat příspěvek
Kasprik píše
Pánové děkuji z odpovědi, ale asi to téma ukončíme. Co jsem se zatím dočetl, tak by ten převod paměťovky byl pro mě moc komplikovaný a složitý, navíc jsem teď študoval co umí a neumí Iphone a zůstanu u Androidu. Půjdu za stejné peníze do S10e, kde prostě vyndám paměťovku ze starého telefonu a vložím jí do nového a přenos bude hotovej. Mějte se krásně a děkuji. Chtěl jsem tomu dát šanci a tyto nedostatky neskousnu.


Ten převod je naprostá banalita, ale chápu, že pro clověka nepoznamenaného IT to může být docela náročný proces.


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 11:21 Odeslat příspěvek
asi tak. Navíc doma pc nebo notebook nemám a v práci mi nahrát cizí program do PC nedovolej. Stačí když tam můžu vložit flashku a můj telefon. Ještě jednou díky.


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 12:08 Odeslat příspěvek
Přechod je prý banalita, ale bez online připojení a zakoupení nějaké appky to nepůjde. A na multimédia z karty rovnou zapomeň, ty si budeš muset znovu koupit nějak online.
:D


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 13:11 Odeslat příspěvek
Zkušebně jsem si pořídil iPhone 7 abych zjistil že třeba při kopírování kontaktů na app pro přechod se mi všechny uloží dvakrát a když chci sloučit duální kontakty musím si pořídit placenou aplikaci! K tomu tragická vydrž baterie absence notifikační diody, ! Musel jsem oprášil powerbanku,protože při mem používání byla baterie už v poledne na dně...Spousta Dalších aplikací které běžně používám na svém Honoru 20 pro jsou zpoplatněný takže bych musel měsíčně platit kolem 300 Kč jenom za to že je používám! Musím dát za pravdu tvrzení že iPhony byli ve svém začátku opravdová špička ale dnes již jen dohání Android úplně ve všem třeba kvalitě fotografii a dalším věcem které jsou již dnes u Androidu naprosto běžné, a tento pracuje bez jakýchkoliv záseků zamrzání a podobných problémům které měl ve svém počátku! Je to prostě předražená navoněná bída ale chápu že pokud někdo má placené aplikace od Applu nebo používá i jejich PC má to pro něj smysl. Po týdnu jsem iPhona prodal a používám pouze iPad na konzumaci webu


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 13:17 Odeslat příspěvek
suram píše
Přechod je prý banalita, ale bez online připojení a zakoupení nějaké appky to nepůjde. A na multimédia z karty rovnou zapomeň, ty si budeš muset znovu koupit nějak online.
:D


Netuším, ze kterého století nebo místa píšeš svůj příspěvek do diskuse, ale u nás se píše 2020 a v západním světě je “online” víceméně povinností a nutností.

Proč by si ty data (předpokládám hudbu/filmy) musel kupovat? Nemusí nic, může je normálně třeba krást, tak jak je majorita uživatelů Androidu zvyklá.

-- 23. 7. 2020 14:21 --

Ogyn píše
Zkušebně jsem si pořídil iPhone 7 abych zjistil že třeba při kopírování kontaktů na app pro přechod se mi všechny uloží dvakrát a když chci sloučit duální kontakty musím si pořídit placenou aplikaci! K tomu tragická vydrž baterie absence notifikační diody, ! Musel jsem oprášil powerbanku,protože při mem používání byla baterie už v poledne na dně...Spousta Dalších aplikací které běžně používám na svém Honoru 20 pro jsou zpoplatněný takže bych musel měsíčně platit kolem 300 Kč jenom za to že je používám! Musím dát za pravdu tvrzení že iPhony byli ve svém začátku opravdová špička ale dnes již jen dohání Android úplně ve všem třeba kvalitě fotografii a dalším věcem které jsou již dnes u Androidu naprosto běžné, a tento pracuje bez jakýchkoliv záseků zamrzání a podobných problémům které měl ve svém počátku! Je to prostě předražená navoněná bída ale chápu že pokud někdo má placené aplikace od Applu nebo používá i jejich PC má to pro něj smysl. Po týdnu jsem iPhona prodal a používám pouze iPad na konzumaci webu


Nemusíš, stačí hledat: https://apps.apple.com/cz/app/cleaner-pro/id519077149

Netuším které další appky používáš a neznám jejich ceny na iOS, ale tvůj příspěvek do diskuse má logický lapsus - to, jestli je nebo není technologie x lepší nesouvisí s cenou sw doplňků (aplikací). iOS nemá konkurenci v optimalizaci OS, životnosti produktu, soukromí dat a bezpečnosti. Pokud máš jiné preference, např. možnosti customizace napříč OS, neznamená to, že je pro jiného uživatele tebou preferovaná technologie tou lepší volbou.


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 16:41 Odeslat příspěvek
Používám pracovně Honor 20 pro....iPhone je tak na volání a sms , občas web , ten pouze s powerbankou kvůli tragické výdrži ! Navoněná předražená bída , která už jen stále dohání android ....


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 18:09 Odeslat příspěvek
Ogyn píše
Používám pracovně Honor 20 pro....iPhone je tak na volání a sms , občas web , ten pouze s powerbankou kvůli tragické výdrži ! Navoněná předražená bída , která už jen stále dohání android ....


Jasný, bez reálné zkušenosti, zato chytrej jak radio:
https://youtu.be/VFYAACe2Nmk

Už mě nebaví vyvracet lži a neznalost nabubřelých nevzdělaných a docela hloupých dětí. Užívejte si vaše Honory a pozdravujte Čínské komouše.


Offline - Pokročilý Profil 
23. 7. 2020 18:24 Odeslat příspěvek
suram píše
Přechod je prý banalita, ale bez online připojení a zakoupení nějaké appky to nepůjde. A na multimédia z karty rovnou zapomeň, ty si budeš muset znovu koupit nějak online.
:D

Phone clone je zdarma na oboch platformach. Online treba byt iba kvoli aktivacii mobilu.

freddy158158 píše
a když jablka neví kidy kam začnou z kradením applikaci,hudby či filmu :-D :-D
přesně to napsal Ogyn " navoněná bída" ;-)
revíku. jediné co mne brzdí je pád internetu operátora při výpadku.karta ro rozhodně nikdy není. doufám že stejně opovrhuješ slotem na Macu .

A ty ked nevies kudy kam pri prenosovej rychlosti pamatovych kariet, tak otocis a trepes blbosti o tom co sa ma davat na pam. kartu. Pritom v priamom rozpore s tvojimi blbostami je fakt, ze android ponuka moznost formatovat kartu ako interne ulozisko.

Ogyn píše
Zkušebně jsem si pořídil iPhone 7 abych zjistil že třeba při kopírování kontaktů na app pro přechod se mi všechny uloží dvakrát a když chci sloučit duální kontakty musím si pořídit placenou aplikaci!...a kopec dalsich nezmyslov

Pochybujem ze ty si iPhone drzal v ruke dlsie ako vystaveny kus v predajni. To su take nezmysly, ze ake kolvek argumentovanie by bolo na nic, kvoli tvojim zakomplexovanym predsudkom.


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2020 08:39 Odeslat příspěvek
rewolwer píše
Každá paměťová karta je pomalá, protože máš vedle ní primární storage, která je na iPhonu už víc než 6 let typu NVMe. Co je pro tebe “plně dostačující” je zcela irelevantní (jsou lidi, kterým plně dostačuje Škoda Citi Go).


redmond píše
Ty si *****? iPhone 8 a vyssi ma pri sekvencnom citani cez 1200 MB/s a cca 300 MB/s sekvencny zapis. Tak ze, ako funguje pamatova karta oproti NVMe ulozisku v iPhone si zisti ty, lebo stale trepes blbosti.


Ak sa mozem opytat, v com je (okrem benchmarkov) mozne vidiet realny prinos rychleho NVMe v iPhone zariadeniach oproti UFS, pouzivaneho na konkurencnych Android zariadeniach?

Ak si clovek pozrie rozne testy spustania aplikacii, nacitavania stranok, boot systemu atd, tak iPhone aj s NVMe to vo vacsine pripadov bud nedava (je pomalsi), resp nedava nasobne lepsie ako konkurencia.

Vyhodu NVMe by teda clovek ocakaval napriklad pri kopirovani z/do telefonu cez Apple adapter na pamatove karty/USB kluce, ale ani tam to nie je mozne vyuzit, pretoze pripojenie cez lightning je stale iba USB 2.0, a uzivatelia maju dokonca problem prehravat video-obsah z pamatovej karty cez dany adapter priamo v iPhone, vid video od uzivatela JuanBagnell na YT, kde pekne zhrnul viacero aspektov, tento konkretny co spominam je v case 10:05.

J.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 7. 2020 14:27 Odeslat příspěvek
Kasprik: samozřejmě, trhat se to nebude, ale jakmile budete projíždět náhledy fotek ve větším množství (jemné mřížce), tak nebude karta ani náhodou stíhat načítat fotky a trhat se to rozhodně bude (otestováno na Xiaomi Mi 8 Lite). Stačí pár fotek, nějaká 4k videa a je zle. Ale uznávám, že je to o určité rozmazlenosti a to já asi prostě jsem... a nehodlám používat cokoliv, co nesplňuje mé požadavky :-)


Offline - Moderátor Profil 
24. 7. 2020 16:52 Odeslat příspěvek
zajímavý článek iPhone vs. Android
https://www.smartmania.cz/presel-jsem-z ... ly-do-oka/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 7. 2020 21:42 Odeslat příspěvek
pokud původní tazatel ještě sleduje toto vlákno, tak místo s10e mu doporučím LG G8s. voděodolnost IP68 má a to přímo military standard, stereo repráky, 3 foťáky místo 2 u s10e. Navíc snapdragon procesor, ktery je o neco vykonejsi proti exynosu u samsungu. S10e mi přijde docela osekany co se vybavy tyce. Celkove se mi LG jevi jako lepsi a vybavenejsi telefon. navic ma OLED display, pro me lepsi oproti super amoledu samsungu, ale to je subjektivni. snad jen nadstavba LG je horsi nez u samsungu. pokud poslouchate na mobilu hudbu, LG je proslule v kvalite zvuku jak z 3,5 mm jacku tak z reproduktoru. Sam jsem pred mesicem resil koupi v podobne cenove hladine a vyhralo prave LG. v uvahu by pripadal jeste honor 20 pro.


Offline - Junior Profil 
16. 1. 2021 00:19 Odeslat příspěvek
Zdravím přátelé.
Také lehce přemýšlím o přechodu z Androida na iOS. Měl bych pár dotazů.
1) Co jsem se dočetl, měl by nejnovější iOS umět nahrávat telefonní hovory. Jsou nahrávky kvalitní (tedy je dobře slyšet i protistrana)? Jak se spouštění nahrávání při tom, když někdo volá, zapíná?
2) Mám domácí síťový disk - NAS (přes samba server). V Androidu mám aplikaci (souborový manažer), přes kterou mohu přes WiFi přetahovat data (fotky videa, word, excel soubory) oboustraně z nebo do mobilu. Lze to takto provádět i v iOS? Tedy ne kabelem, ne přes iCloud.
3) Je na iOS nějaká aplikace na vyzváněcí profily? Mám na Androidu profily např. Normální (plná hlasitost vyzvánění+vibrace), Práce (nizší hlasitost vyzvánění+vibrace), Auto (zapne se bluetooth), Diskrétní (tiché vyzvánění bez vibrací) atd.

Díky.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 2 z 5 [ Příspěvků: 63 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies