MobilMania.cz

Přihlásit se

Přechod z Androidu na iPhone

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 09:18 Odeslat příspěvek
Zdravím. Jelikož mi dosluhuje Samsung A3 2017 a velikostně již podobný telefon v rámci Androidu nejde sehnat, uvažuji, že po dlouhých letech s androidem přejdu k Iphone SE (2020). S tímto OS nemám žádné zkušenosti a proto se zeptám zde na dvě věci:

- v současné době mám na paměťové kartě v telefonu filmy, hudební alba, fotky a videa. Půjde tento obsah přehrát do Iphonu, nebo tam je nějaké omezení. Karta má 32 Gb a je celkem plná.

- co jsem si všiml u lidí co mají Iphone, tak všichni měli pod ikonami barevné pozadí (tapetu). Jde toto pozadí změnit a nastavit černou tapetu ? popř. nahrát launcher typu NOVA, na který jsem si dost zvykl.

To je asi vše. Děkuji.

Jo ještě jestli jde u každého kontaktu nastavit jiné vyzvánění, myslím jako třeba melodii z hudebního alba.
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 09:31 Odeslat příspěvek
Budeš velmi překvapený, jak ti skoro nic nepůjde z toho co si napsal. Teda, kromě té tapety... iOS je prakticky uzavřený systém a nic nejde tak lehce jako na Androidu. Jinak iPhone nemá podporu pamětovek. Budeš složite tahat přes iTunes do iPhone soubory. Ať už MP3 nebo videa... Chce si to opravdu rozmyslet než si to koupíš.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 09:49 Odeslat příspěvek
Proto se na to ptám. Teď jsem ještě zjistil, že Iphone nemá žádnou notifikační diodu a jelikož nejsem harant abych žmoulal telefon v ruce, tak mi často leží jen na stolku a já tudíž nezjistím, že mi někdo volal. Sakra proč nějaký výrobce neuvede kompaktní android s IP ochranou. Přemýšlím, že ještě počkám do vánoc.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 10:09 Odeslat příspěvek
presel sem tez pred asi 4 mesici k vuli IPS DISPLEJI no melodie si musis prevest na 30 sekund do formatu m4r format ktery podpioruje ios a v pohode no je to trochu jine a divne ale da se zvyknout ale myslim android za me trochu lepsi a ta dioda no taky me stve ale mam hodinky tak dobry

Offline - Místní informátor Profil 
22. 7. 2020 11:22 Odeslat příspěvek
Kamarádka přešla taky z androidu z Asus ZenFone 3 na Iphone 8 Plus a je happy jak dva grepy. A už by nikdy nepřešla zpátky na android. ^^

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 12:00 Odeslat příspěvek
Manželka před necelým rokem přešla z androidu (Redmi note 7) na iPhone 8. Víceméně nedobrovolně, vnutila jí ho jabkem poblázněná dcera, která upgradovala na iPhone X. Už jsem na něm několikrát měnil krycí sklo, jak s tím švihá vzteky o zem. Chce zpět android, zrovna se snaží něco vybrat, ale klidně by brala zpět to levné Xiaomi, které jí vyhovovalo maximálně.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 12:36 Odeslat příspěvek
Dámy a pánové děkuji za odpovědi. Zatím jsem tedy zjistil, že manipulace s IOS je komplikovaná a zdlouhavá. Co jsem pochopil, tak bych do počítače musel nahrát nějaký soft., abych mohl s telefonem nějak manipulovat. Teď to mám na Samsungu připojení jako flashdisc a můžu tam mazat, kopírovat a přesouvat jak se mi zlíbí.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 13:28 Odeslat příspěvek
Manipulace s IOS je prave velmi jednoducha, ale nemuzes z androidu stehovat vsechny zastarale navyky.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 13:38 Odeslat příspěvek
a jak tedy prosím přehraji ze své paměťovky filmy, hudbu a ostatní soubory do Iphonu. Ptám se, protože to nevím a jsou tu dva názory. Jeden je že na to potřebuji nějaký program a druhý je ten váš, že to je jednoduché.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 14:04 Odeslat příspěvek
Vezmes film a drag&drop ho upustis do iTunes a kliknes na synchronizovat. Delal jsem 2x v zivote kvuli 12 hod. letum v letadle bez wifi. Pevne verim, ze si sebehorsi film zaslouzi byt sledovan jinak nez na nevhodnem minidisplayi. To same hudba. Zkus si alespon na chvili Spotify,  Music, abys netocil ty songy, ktere uz jsi 1000x slysel. A hledat ten nejlepsi rozestup ikon pomoci launcheru tak trochu ukazuje, ze si neumis zorganizovat svoje data, fotky a soukromi.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 7. 2020 14:05 Odeslat příspěvek
Určitě bych nesoudil podle zde udávaných kravin "a jedná bába povídala, moje manželka je nespokojená a bla bla bla"...

- fotky a videa z paměťové karty si přehrajete do telefonu bez problémů (jinak paměťovky iPhone nepodporuje kvůli jejich pomalosti, takže doporučuji zvolit větší paměťovou variantu telefonu).

- tapetu si můžete nastavit libovolnou, včetně tmavého režimu celého systému
- notifikační dioda není úplně nutná záležitost, na zmeškané hovory a sms telefon upozorňuje občasnou vibrací.

Určitě bych se iOSu nebál, ten systém zkrátka funguje, budete mile překvapen.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 14:10 Odeslat příspěvek
pošli to do iCloudu, kde ti to prověří velký bratr z ameriky a když budeš hodnej, tak ti to dovolí zase stáhnout zpět do telefonu.
Na hudbu ti bude stačit program iTunes, jinak dokumenty atd.. budeš muset řešit asi přes iCloud.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2020 14:17 Odeslat příspěvek
hmm tak nic. Nevím co je drag edrop, nevím co je itunes. Spotify nemůžu používat, protože nemám data. Filmy mám jen na nouzovku, když jedu třeba vlakem. Hudbu poslouchám jen občas, hlavně před spaním tam mám komplet mluvené slovo a to Cimrmany, Fimfárum, Dobrý voják Švejk, plus staré rockové alba Deep Purple, Led Zeppelin, black Sabbath, The Who a další. Doma počítač nebo notebook nemám, protože celý den pracuji v kanclu a tam toho počítače užiji až až. Doma ho vidět nechci. Jelikož bydlím na horách, tak většinu času trávím v přírodě, proto potřebuji kompaktní rozměry a hmotnost. IP ochranu proto, že když jsem v zimě třeba dva dny v přírodě, tak když se člověk zpotí, tak vytáhne mobil celej mokrej a orosenej.

-- 22. 7. 2020 14:19 --

Jinak se ale asi vydám po roce do velkoměsta-Liberce a zde se zeptám někde na prodejně, myslím, že v Nise je I-want nebo jak se to jmenuje.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 7. 2020 16:13 Odeslat příspěvek
Môžeš mrknúť na Samsung S10e nie je o moc väčši ako ten tvoj a má aj IP68.

Offline - VIP uživatel Profil 
22. 7. 2020 22:08 Odeslat příspěvek
vem Huawei P30, oproti S10e má delší výdrž baterie a iPhone neber, starýho psa novým kouskům nenaučíš ;-)

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 08:42 Odeslat příspěvek
Kasprik píše
Dámy a pánové děkuji za odpovědi. Zatím jsem tedy zjistil, že manipulace s IOS je komplikovaná a zdlouhavá. Co jsem pochopil, tak bych do počítače musel nahrát nějaký soft., abych mohl s telefonem nějak manipulovat. Teď to mám na Samsungu připojení jako flashdisc a můžu tam mazat, kopírovat a přesouvat jak se mi zlíbí.

1) K přechodu z Androidu na iOS doporučuji mít po ruce PC. Obsah storage si zkopíruj někam do adresáře a ideálně si udělej pořádek v datech a odděl dokumenty od multimédií.
2) Vytvoř si Apple ID na http://appleid.apple.com/
3) Poté se můžeš přihlásit na icloud.com a uploadovat data z PC (paměťovky) KROMĚ multimédií
4) Až budeš mít iPhone, kup si nPlayer (imho top media player) a zkopíruj si zbytek dat některým z těchto způsobů do iPhone/nPlayeru: WebDAV, FTP, SFTP, HTTP, SMB/CIFS, UPnP/DLNA
5) Černá tapeta (wallpaper) je v základním výběru v Nastavení, ale použít můžeš libovolný obrázek. Na Pinterestu jsou milióny zajímavých Wallpapers.

-- 23. 7. 2020 08:45 --

freddy158158 píše
tak ještě jednou a pomalu. aby jsi to pochopil i ty ;-)
karta neni vnitřní uložiště. na kartu se ukladá/tahají data kde je rychlost plně dostačující.ničím neomezující. řekl bych lepší a rychlejší jak cloud.
osobní ego jablek ponecháme stranou ;-)

Každá paměťová karta je pomalá, protože máš vedle ní primární storage, která je na iPhonu už víc než 6 let typu NVMe. Co je pro tebe “plně dostačující” je zcela irelevantní (jsou lidi, kterým plně dostačuje Škoda Citi Go).

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 10:46 Odeslat příspěvek
Pánové děkuji z odpovědi, ale asi to téma ukončíme. Co jsem se zatím dočetl, tak by ten převod paměťovky byl pro mě moc komplikovaný a složitý, navíc jsem teď študoval co umí a neumí Iphone a zůstanu u Androidu. Půjdu za stejné peníze do S10e, kde prostě vyndám paměťovku ze starého telefonu a vložím jí do nového a přenos bude hotovej. Mějte se krásně a děkuji. Chtěl jsem tomu dát šanci a tyto nedostatky neskousnu.

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 11:53 Odeslat příspěvek
Kasprik píše
Pánové děkuji z odpovědi, ale asi to téma ukončíme. Co jsem se zatím dočetl, tak by ten převod paměťovky byl pro mě moc komplikovaný a složitý, navíc jsem teď študoval co umí a neumí Iphone a zůstanu u Androidu. Půjdu za stejné peníze do S10e, kde prostě vyndám paměťovku ze starého telefonu a vložím jí do nového a přenos bude hotovej. Mějte se krásně a děkuji. Chtěl jsem tomu dát šanci a tyto nedostatky neskousnu.

Ten převod je naprostá banalita, ale chápu, že pro clověka nepoznamenaného IT to může být docela náročný proces.

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 12:21 Odeslat příspěvek
asi tak. Navíc doma pc nebo notebook nemám a v práci mi nahrát cizí program do PC nedovolej. Stačí když tam můžu vložit flashku a můj telefon. Ještě jednou díky.

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 13:08 Odeslat příspěvek
Přechod je prý banalita, ale bez online připojení a zakoupení nějaké appky to nepůjde. A na multimédia z karty rovnou zapomeň, ty si budeš muset znovu koupit nějak online.
:D

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 14:11 Odeslat příspěvek
Zkušebně jsem si pořídil iPhone 7 abych zjistil že třeba při kopírování kontaktů na app pro přechod se mi všechny uloží dvakrát a když chci sloučit duální kontakty musím si pořídit placenou aplikaci! K tomu tragická vydrž baterie absence notifikační diody, ! Musel jsem oprášil powerbanku,protože při mem používání byla baterie už v poledne na dně...Spousta Dalších aplikací které běžně používám na svém Honoru 20 pro jsou zpoplatněný takže bych musel měsíčně platit kolem 300 Kč jenom za to že je používám! Musím dát za pravdu tvrzení že iPhony byli ve svém začátku opravdová špička ale dnes již jen dohání Android úplně ve všem třeba kvalitě fotografii a dalším věcem které jsou již dnes u Androidu naprosto běžné, a tento pracuje bez jakýchkoliv záseků zamrzání a podobných problémům které měl ve svém počátku! Je to prostě předražená navoněná bída ale chápu že pokud někdo má placené aplikace od Applu nebo používá i jejich PC má to pro něj smysl. Po týdnu jsem iPhona prodal a používám pouze iPad na konzumaci webu

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 14:17 Odeslat příspěvek
suram píše
Přechod je prý banalita, ale bez online připojení a zakoupení nějaké appky to nepůjde. A na multimédia z karty rovnou zapomeň, ty si budeš muset znovu koupit nějak online.

Netuším, ze kterého století nebo místa píšeš svůj příspěvek do diskuse, ale u nás se píše 2020 a v západním světě je “online” víceméně povinností a nutností.

Proč by si ty data (předpokládám hudbu/filmy) musel kupovat? Nemusí nic, může je normálně třeba krást, tak jak je majorita uživatelů Androidu zvyklá.

-- 23. 7. 2020 14:21 --

Ogyn píše
Zkušebně jsem si pořídil iPhone 7 abych zjistil že třeba při kopírování kontaktů na app pro přechod se mi všechny uloží dvakrát a když chci sloučit duální kontakty musím si pořídit placenou aplikaci! K tomu tragická vydrž baterie absence notifikační diody, ! Musel jsem oprášil powerbanku,protože při mem používání byla baterie už v poledne na dně...Spousta Dalších aplikací které běžně používám na svém Honoru 20 pro jsou zpoplatněný takže bych musel měsíčně platit kolem 300 Kč jenom za to že je používám! Musím dát za pravdu tvrzení že iPhony byli ve svém začátku opravdová špička ale dnes již jen dohání Android úplně ve všem třeba kvalitě fotografii a dalším věcem které jsou již dnes u Androidu naprosto běžné, a tento pracuje bez jakýchkoliv záseků zamrzání a podobných problémům které měl ve svém počátku! Je to prostě předražená navoněná bída ale chápu že pokud někdo má placené aplikace od Applu nebo používá i jejich PC má to pro něj smysl. Po týdnu jsem iPhona prodal a používám pouze iPad na konzumaci webu

Nemusíš, stačí hledat: https://apps.apple.com/cz/app/cleaner-pro/id519077149

Netuším které další appky používáš a neznám jejich ceny na iOS, ale tvůj příspěvek do diskuse má logický lapsus - to, jestli je nebo není technologie x lepší nesouvisí s cenou sw doplňků (aplikací). iOS nemá konkurenci v optimalizaci OS, životnosti produktu, soukromí dat a bezpečnosti. Pokud máš jiné preference, např. možnosti customizace napříč OS, neznamená to, že je pro jiného uživatele tebou preferovaná technologie tou lepší volbou.

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 17:41 Odeslat příspěvek
Používám pracovně Honor 20 pro....iPhone je tak na volání a sms , občas web , ten pouze s powerbankou kvůli tragické výdrži ! Navoněná předražená bída , která už jen stále dohání android ....

Offline - Junior Profil 
23. 7. 2020 19:09 Odeslat příspěvek
Ogyn píše
Používám pracovně Honor 20 pro....iPhone je tak na volání a sms , občas web , ten pouze s powerbankou kvůli tragické výdrži ! Navoněná předražená bída , která už jen stále dohání android ....

Jasný, bez reálné zkušenosti, zato chytrej jak radio:
https://youtu.be/VFYAACe2Nmk

Už mě nebaví vyvracet lži a neznalost nabubřelých nevzdělaných a docela hloupých dětí. Užívejte si vaše Honory a pozdravujte Čínské komouše.

Offline - Pokročilý Profil 
23. 7. 2020 19:24 Odeslat příspěvek
suram píše

Phone clone je zdarma na oboch platformach. Online treba byt iba kvoli aktivacii mobilu.

freddy158158 píše
a když jablka neví kidy kam začnou z kradením applikaci,hudby či filmu :-D :-D
přesně to napsal Ogyn " navoněná bída" ;-)
revíku. jediné co mne brzdí je pád internetu operátora při výpadku.karta ro rozhodně nikdy není. doufám že stejně opovrhuješ slotem na Macu .

A ty ked nevies kudy kam pri prenosovej rychlosti pamatovych kariet, tak otocis a trepes blbosti o tom co sa ma davat na pam. kartu. Pritom v priamom rozpore s tvojimi blbostami je fakt, ze android ponuka moznost formatovat kartu ako interne ulozisko.

Ogyn píše
Zkušebně jsem si pořídil iPhone 7 abych zjistil že třeba při kopírování kontaktů na app pro přechod se mi všechny uloží dvakrát a když chci sloučit duální kontakty musím si pořídit placenou aplikaci!...a kopec dalsich nezmyslov

Pochybujem ze ty si iPhone drzal v ruke dlsie ako vystaveny kus v predajni. To su take nezmysly, ze ake kolvek argumentovanie by bolo na nic, kvoli tvojim zakomplexovanym predsudkom.

Offline - Junior Profil 
24. 7. 2020 09:39 Odeslat příspěvek
rewolwer píše
Každá paměťová karta je pomalá, protože máš vedle ní primární storage, která je na iPhonu už víc než 6 let typu NVMe. Co je pro tebe “plně dostačující” je zcela irelevantní (jsou lidi, kterým plně dostačuje Škoda Citi Go).

redmond píše
Ty si *****? iPhone 8 a vyssi ma pri sekvencnom citani cez 1200 MB/s a cca 300 MB/s sekvencny zapis. Tak ze, ako funguje pamatova karta oproti NVMe ulozisku v iPhone si zisti ty, lebo stale trepes blbosti.

Ak sa mozem opytat, v com je (okrem benchmarkov) mozne vidiet realny prinos rychleho NVMe v iPhone zariadeniach oproti UFS, pouzivaneho na konkurencnych Android zariadeniach?

Ak si clovek pozrie rozne testy spustania aplikacii, nacitavania stranok, boot systemu atd, tak iPhone aj s NVMe to vo vacsine pripadov bud nedava (je pomalsi), resp nedava nasobne lepsie ako konkurencia.

Vyhodu NVMe by teda clovek ocakaval napriklad pri kopirovani z/do telefonu cez Apple adapter na pamatove karty/USB kluce, ale ani tam to nie je mozne vyuzit, pretoze pripojenie cez lightning je stale iba USB 2.0, a uzivatelia maju dokonca problem prehravat video-obsah z pamatovej karty cez dany adapter priamo v iPhone, vid video od uzivatela JuanBagnell na YT, kde pekne zhrnul viacero aspektov, tento konkretny co spominam je v case 10:05.

J.

24. 7. 2020 15:27 Odeslat příspěvek
Kasprik: samozřejmě, trhat se to nebude, ale jakmile budete projíždět náhledy fotek ve větším množství (jemné mřížce), tak nebude karta ani náhodou stíhat načítat fotky a trhat se to rozhodně bude (otestováno na Xiaomi Mi 8 Lite). Stačí pár fotek, nějaká 4k videa a je zle. Ale uznávám, že je to o určité rozmazlenosti a to já asi prostě jsem... a nehodlám používat cokoliv, co nesplňuje mé požadavky :-)

Offline - VIP uživatel Profil 
24. 7. 2020 17:52 Odeslat příspěvek
zajímavý článek iPhone vs. Android
https://www.smartmania.cz/presel-jsem-z ... ly-do-oka/

Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 7. 2020 22:42 Odeslat příspěvek
pokud původní tazatel ještě sleduje toto vlákno, tak místo s10e mu doporučím LG G8s. voděodolnost IP68 má a to přímo military standard, stereo repráky, 3 foťáky místo 2 u s10e. Navíc snapdragon procesor, ktery je o neco vykonejsi proti exynosu u samsungu. S10e mi přijde docela osekany co se vybavy tyce. Celkove se mi LG jevi jako lepsi a vybavenejsi telefon. navic ma OLED display, pro me lepsi oproti super amoledu samsungu, ale to je subjektivni. snad jen nadstavba LG je horsi nez u samsungu. pokud poslouchate na mobilu hudbu, LG je proslule v kvalite zvuku jak z 3,5 mm jacku tak z reproduktoru. Sam jsem pred mesicem resil koupi v podobne cenove hladine a vyhralo prave LG. v uvahu by pripadal jeste honor 20 pro.

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2021 01:19 Odeslat příspěvek
Zdravím přátelé.
Také lehce přemýšlím o přechodu z Androida na iOS. Měl bych pár dotazů.
1) Co jsem se dočetl, měl by nejnovější iOS umět nahrávat telefonní hovory. Jsou nahrávky kvalitní (tedy je dobře slyšet i protistrana)? Jak se spouštění nahrávání při tom, když někdo volá, zapíná?
2) Mám domácí síťový disk - NAS (přes samba server). V Androidu mám aplikaci (souborový manažer), přes kterou mohu přes WiFi přetahovat data (fotky videa, word, excel soubory) oboustraně z nebo do mobilu. Lze to takto provádět i v iOS? Tedy ne kabelem, ne přes iCloud.
3) Je na iOS nějaká aplikace na vyzváněcí profily? Mám na Androidu profily např. Normální (plná hlasitost vyzvánění+vibrace), Práce (nizší hlasitost vyzvánění+vibrace), Auto (zapne se bluetooth), Diskrétní (tiché vyzvánění bez vibrací) atd.

Díky.

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2021 09:36 Odeslat příspěvek
1) Ano lze, ale nepouzivam. Appky jsou 100%.
2)Ano, lze. napr. https://apps.apple.com/us/app/fe-file-e ... d510282524
3) To jsem si hned odvykl, protoze je HW posuvnik na vypnuti vyzvaneni, ktery pouzivam radeji, nez patlani se v menu.

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2021 12:38 Odeslat příspěvek
SerifJohn píše
3) To jsem si hned odvykl, protoze je HW posuvnik na vypnuti vyzvaneni, ktery pouzivam radeji, nez patlani se v menu.

A HW posuvník Ti zapne BT, vibrace nebo automaticky přepne profil podle tagu? :hm

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
Ještě jeden dotaz jsem zapoměl. Je-li iPhone kupován u některého z operátorů, je iOS nějak brandován? Musí nové aktualizace iOS projít nejprve přes operátora, tedy vycházejí později než pro telefony z volného prodeje?
Ty vyzváněcí profily jsem myslel jak píše jege.

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2021 13:58 Odeslat příspěvek
Ne, Apple tohle operátorům neumožňuje a veškeré aktualizace si řídí sám. Vycházejí ve stejný čas po celém světě. Občas servery nevydrží ten nápor, pokud jde třeba o velkou aktualizaci, kterou začnou stahovat všichni po světě, ale stačí pár hodin počkat a pak už to většinou proběhne.

Offline - Junior Profil 
17. 1. 2021 13:56 Odeslat příspěvek
jege píše
SerifJohn píše

A HW posuvník Ti zapne BT, vibrace nebo automaticky přepne profil podle tagu? :hm

Samozrejme ze ne. BT jsem nikdy nevypinal :hm A ani vibrace. Telefon kdyz je vypnute zvoneni a mam hodinky nevibruje. Uzivatelsky komfortni za me.

Offline - Junior Profil 
28. 2. 2021 21:22 Odeslat příspěvek
Zdravím.
Prosím o doporučení aplikací. Pokud možno aby byly kompletně v češtině, hezké uživatelské prostředí. Klidně mohou být placené.
- Aplikace pro skenování okolních WiFi sítí, ukázání jejich názvů (SSID) a na jakých kanálech vysílají. Na Androidu mám WiFi Analyzer.
- Aplikace pro nahrávání telefonních hovorů s jednoduchou obsluhou. Na Androidu mám Nahrávání hovorů - ACR. Nebo v iOS 14.4 je nějaká aplikace již vestavěná?

Díky.

-
28. 2. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
Zdarec,

zaujalo mě, že píšeš, že máš na Adroidu ACR - pro nahrávání hovorů.
Můj dotaz: a funguje to ? Páč u mně to nahrává pouze mne, ne druhou stranu. Můžeš poradit, jak to donutit, pokud nechci telefon rootnout, aby to nahrávalo ? Díky.

Offline - Junior Profil 
28. 2. 2021 23:20 Odeslat příspěvek
Moše_yehudi: Mám totiž ještě Android 8, kde to nahrávání ještě funguje :-).

-
28. 2. 2021 23:29 Odeslat příspěvek
Omg, já mám od 2. února Android 10, k 8čce se tedy moc vracet nechci :D
A nedá se to nějaký sw/soft hackem ta funkce povolit, btw ? :D

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 00:45 Odeslat příspěvek
Nevím, ale myslím že ne, je to zakázané přímo v Androidu, poslední podporovaný byl Adroid 8.

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 06:35 Odeslat příspěvek
V iOS podpora pro nahrávání hovorů taky není. Neexistuje appka, která by to spolehlivě obešla.

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 10:40 Odeslat příspěvek
Starší mobily Huawei také podporují nativní nahrávání hovoru pomocí jednoduché instalace - osobně využívám na Mate 10 Pro (mám nyní Android 10) a nechci kvůli tomu ještě měnit.

-
1. 3. 2021 10:54 Odeslat příspěvek
Szantus: znamená to tedy, že nahrávání není "díky" novému Androidu ? :O Já mám Android 10 na LG K51S.
Čím to tedy, podle tebe je, že většině lidí to nenahrává? Víš, jak by se to dalo obchc@t? :D

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 12:49 Odeslat příspěvek
Co se týče wifi analyzéru, schopně se mi, co jsem zkoušel, jeví tohle:
https://apps.apple.com/cz/app/network-a ... d562315041

Nezkoušel jsem přímo placenou verzi, protože pro mě to není úplně kritická; rozdíly jsou popsané tu:
https://support.netanalyzer.techet.net/ ... ro-version

S češtinou bych u takhle specifických aplikací vůbec nepočítal.

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 16:07 Odeslat příspěvek
Moše_yehudi píše
Omg, já mám od 2. února Android 10, k 8čce se tedy moc vracet nechci :D
A nedá se to nějaký sw/soft hackem ta funkce povolit, btw ? :D

U většiny Xiaomi lze nahrávání zprovoznit na jakémkoliv androidu nahráním CZ ROMky.

-
1. 3. 2021 16:20 Odeslat příspěvek
Takže kdyby někdo "naprogramoval" hack, jako add-on, který by jen "něco" přepsal (?), bylo by možné nahrávání zprovoznit na jakémkoli telefonu ?

A tedy opět můj dotaz - to, že to nenahrává, jak psal jeden výš, i když má Android 10, je tedy čím způsobené ?
Sw blokací ? Kterou někteří výrobci telefonů a také tím, že uvolní "svou" verzi Androidu, je funkce nahrávání povolena nebo zakázána? Rozumím tomu správně ?

A pokud je tomu tak, dokáže někdo popsat místo v kódu, kde je pudl zakopaný ?
Teď mne napadlo, jestli "nahráním" nějakého "patche", nezmění se verze systému, jako by byl rootnutý, což by byl asi problém jednak u příp. reklamace nového telefonu a také u bankovních aplikací... :hm

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 16:35 Odeslat příspěvek
Tak ono to je dane legislativou.
Nahravat hovory si proste nesmite. A pokud to udelate, je to zalovatelne. Jedine po upozorneni protistrany a vyjadrenim jejiho souhlasu. Uprimne me nenapadlo v podnikani nikdy nahravat si hovory. Vse resim pres e-mail - potvrzeni dohody, veskere domluvy. Co je napsane, to dane a nemusim resit, ze bych delal neco nezakoneho.

Aplikaci je tuna.. ale chce to vyzkouset. Asi to nebude uzivatelsky komfotrni.
https://beebom.com/best-call-recorder-apps-iphone/

-
1. 3. 2021 16:39 Odeslat příspěvek
To neni nezakonne. Az tehdy, pokud bys o nejak mimo, vyjma sebe pouzil.
A co treba "operatori", kteri te otravujou sve svymi zk...nymi nabidkami, nakecaji ti cokoli a bez sance, ze bys sis to vsechno zapmatoval... ;-)

A nebo by ti nekdo po telefonu vyhrozoval a ty to nedokazes ! Vyhrozovatel max. pripusti, ze ti volal a tlachali jste pouze o tom, jaky je bures buran :D
Zkratka, je spousta situaci, kdy mas pravo si nahravat druhou stranu pro sve potreby.

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 20:51 Odeslat příspěvek
Hele z pravniho hlediska nemas pravdu. Je to nezakonne i pro tvoji potrebu.

Offline - Pokročilý Profil 
1. 3. 2021 23:15 Odeslat příspěvek
Samozřejmě že nahrávání pro vlastní potřebu je legální.

Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 23:38 Odeslat příspěvek
Podle NOZ, § 86
Nikdo nesmí zasáhnout do soukromí jiného, nemá-li k tomu zákonný důvod. Zejména nelze bez svolení člověka narušit jeho soukromé prostory, sledovat jeho soukromý život nebo pořizovat o tom zvukový nebo obrazový záznam, využívat takové či jiné záznamy pořízené o soukromém životě člověka třetí osobou, nebo takové záznamy o jeho soukromém životě šířit. Ve stejném rozsahu jsou chráněny i soukromé písemnosti osobní povahy.

Cili u soudu, pokud bys tu nahravku poridil, prohral bys.

-
1. 3. 2021 23:44 Odeslat příspěvek
Bez urazky, ale kecy o zakonech, zejmena v CR, nema smysl ani komentovat. Bures by o tom mohl vypravet...
Napsal jsem nekolik duvodu, proc bych si druhou stranu nahraval. Az bych "vyuzil" zaznam a bylo by to napadnutelne, pak se muze druha strana branit. Pokud bych se ja branil, zaznam by byl pro soudce jako podpurny prostredek nekalych praktik druhe strany.

Radeji se vratme k tech. reseni, jestli by nekdo dokazal analyzou CZ romky, viz v predchozim prispevku, analyzovat kod, kam by mel "patch" smerovat, resp. co konkretniho zmenit ve stavajicim kodu systemu Android.
Dekuji ! ;-)

Offline - Junior Profil 
7. 6. 2021 23:57 Odeslat příspěvek
Kdo se tu smál, že Apple jednou zavede profily známe z Androidu jako velkou novinku a majitelé iPhonů mu spílali do trollu a provokatérů? Už je to tady: https://www.zive.cz/clanky/apple-dnes-v ... fault.aspx :mrgreen:

Citace
16:46 Nové režimy a notifikace
Novinkou iOS 15 bude možné nastavit různé režimy telefonu (spánek, práce, řízení) podle kterých bude možné přednastavit notifikace, ale i automatické odpovědi na zprávy. U notifikací se čeká také nové grafické rozhraní.

Naposledy upravil jege dne 8. 6. 2021 01:34, celkově upraveno 1

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 06:00 Odeslat příspěvek
Tak teď ještě tu podporu USB Mass Storage prosím. :D

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 09:06 Odeslat příspěvek
Profily super. Pro iPad. U telefonu v tom fakt nevidím nějaký smysl, telefon je čistě osobní zařízení. Co se týče mass storage, to pro mě byl taky dost velký argument proti Applu při přechodu na iP, ale pak jsem zjistil, že ho nepotřebuju, protože Airdrop. Ten je podstatně rychlejší a pohodlnější. Ostatně přenášet data po kabelu v době rychlé WiFi 6 mi přijde už jako docela dost zastaralý způsob použití k přenášení dat. Kabel k iP jsem použil jednou jedinkrát a to spíš jen z důvodu, že jsem ho potřeboval vytáhnout skrz dobití Magic mouse. Hlavně mě ani nenapadá důvod co bych měl do telefonu kopírovat. Veškerá data mezi PC, tabletem a telefonem mám na iCloudu, kvůli skvělé integraci do systémů už ani nepoužívám NAS, ten 2 TB iCloud mi bohatě postačuje na všechny moje data za celý můj život i s obří rezervou. Hudbu poslouchám na telefonu jen občas, ale to mi řeší Apple Music a ten mám spíš jen kvůli Macbooku, Homepodu a především to používám v autě, protože rádio mě nebaví a poslouchat dokola ty stejné songy taky ne. Filmy nebo seriály na iP nepoužívám a když, tak mám Netflix a Apple TV, ale to zase rovněž používám jen na TV, maximálně na Macbooku třeba při cestě letadlem. Ostatně fakt netuším k čemu bych měl dnes mass storage využít. Ale beru to podle sebe, netvrdím, že nemůže být někdo, kdo ho využije.

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 11:17 Odeslat příspěvek
xsw píše
Tak teď ještě tu podporu USB Mass Storage prosím. :D

Ne, teď ještě pořádnou historii hovorů s jednoduchým vyhledáváním a zálohování Viberu a WhatsAppu na Google Drive, ale to není v gesci Apple, ale líných programátorů Viberu a WhatsAppu.

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 11:22 Odeslat příspěvek
Pravidelně migruji mezi Android a iOS a ten mass storage tomu dost chybí. Asi nejzásadnější věc. Práce se staženými soubory je v iOS dost krkolomná a občas MS využiji.

Potřebuji něco nahrát třeba ze služebního notebooku a prostě jen připojím kabel a nahraji, co potřebuji, ale je to jen jednou za čas, ale vždy, když něco takového potřebuji a mám zrovna iPhone, tak ho proklínám :D

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 11:22 Odeslat příspěvek
Historie hovorů je pro mě dobrá dostatečně. Co nechápu, je absence hledání kontaktů přes dialer. Tomu fakt nerozumím.

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 12:31 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
Profily super. Pro iPad. U telefonu v tom fakt nevidím nějaký smysl, telefon je čistě osobní zařízení.

Já to zase vidím opačně, třeba u iPadu profily nechápu, ale u iPhonu mi to smysl dává, ovšem záleží, jak to nakonec bude implementováno. Třeba takové Nokie to měly udělané dobře - 2 stisky vypínacího tlačítka nastavily potřebný profil, který šlo v nastavení modifikovat podle potřeby. Takže jednání = Diskrétní, hlučné prostředí = Venkovní, uvnitř = Normální, nerušit = Tichý.

DirtyKing píše
Historie hovorů je pro mě dobrá dostatečně. Co nechápu, je absence hledání kontaktů přes dialer. Tomu fakt nerozumím.

Jo, tohle je také nepraktické, u Androidu stačí naťukat pár prvních písmen nebo čísel a hned vyskočí vhodné kontakty, ale ta historie je také tragická. Nechápu, proč mám mít v historii třeba 20-30 záznamů od jednoho kontaktu, když tam může být jenom 1 záznam a po jeho rozkliknutí se zobrazí kompletní historie volání s daným kontaktem. Také mi není jasná logika ukládat 1000 čísel, ale uživateli zobrazit jenom posledních 100. :hm

Ale platformy se stále přibližují a iOS se u Androidu dost inspiruje, tak možná v příštích upgradech se něco z toho objeví.

PS: Kam vlastně se Apple posílají podněty? Že bych je začal bombardovat! :mrgreen:

8. 6. 2021 12:58 Odeslat příspěvek
jege píše
DirtyKing píše
Profily super. Pro iPad. U telefonu v tom fakt nevidím nějaký smysl, telefon je čistě osobní zařízení.

Já to zase vidím opačně, třeba u iPadu profily nechápu, ale u iPhonu mi to smysl dává, ovšem záleží, jak to nakonec bude implementováno. Třeba takové Nokie to měly udělané dobře - 2 stisky vypínacího tlačítka nastavily potřebný profil, který šlo v nastavení modifikovat podle potřeby. Takže jednání = Diskrétní, hlučné prostředí = Venkovní, uvnitř = Normální, nerušit = Tichý.

Jeden o koze, druhy o voze ;)
Profilem muze byt tez uzivatelske prostredi po prihlaseni, jak ho zname z PC (a proto poznamka DK dava smysl), nejake vyzvaneni/vibrace preci muzes nastavit uz ted, ne?

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 13:22 Odeslat příspěvek
jege: Jo, tak. Co jsem teď koukal na druhý Android telefon, tak uznávám, že tam ta historie hovorů je o úroveň výše. Tohle mě u Applu docela zaráží, protože jinak je to fakt uživatelsky dost přívětivé a ta historie a dialer je dost nedomyšlená. Nebo možná je domyšlená, jen je to schválně takto zamýšleno.

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 13:31 Odeslat příspěvek
jege píše
PS: Kam vlastně se Apple posílají podněty? Že bych je začal bombardovat! :mrgreen:

Na stránce Apple Product Feedback - zvolíš HW produkt, aplikaci nebo službu a pak v kolonce Feedback Type vybereš Feature Request. Ale je to podle mě ztráta času, pochybuji, že se tím bude Apple zabývat :D

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 13:44 Odeslat příspěvek
ze.us píše
Jeden o koze, druhy o voze ;)
Profilem muze byt tez uzivatelske prostredi po prihlaseni, jak ho zname z PC (a proto poznamka DK dava smysl), nejake vyzvaneni/vibrace preci muzes nastavit uz ted, ne?

Tak ono těmi profily byly myšleny "různé režimy telefonu (spánek, práce, řízení) podle kterých bude možné přednastavit notifikace, ale i automatické odpovědi na zprávy", tj. profily v původním "telefonním" chápání, a ne uživatelské profily známé z Windows a dalších OS.

iOS má různé chování pro různé situace typu spánek, práce, řízení, schůzka a pod.? :hm

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 63 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies