MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Přechod z Androidu na iPhone

-
1. 3. 2021 15:20 Odeslat příspěvek
Takže kdyby někdo "naprogramoval" hack, jako add-on, který by jen "něco" přepsal (?), bylo by možné nahrávání zprovoznit na jakémkoli telefonu ?

A tedy opět můj dotaz - to, že to nenahrává, jak psal jeden výš, i když má Android 10, je tedy čím způsobené ?
Sw blokací ? Kterou někteří výrobci telefonů a také tím, že uvolní "svou" verzi Androidu, je funkce nahrávání povolena nebo zakázána? Rozumím tomu správně ?

A pokud je tomu tak, dokáže někdo popsat místo v kódu, kde je pudl zakopaný ?
Teď mne napadlo, jestli "nahráním" nějakého "patche", nezmění se verze systému, jako by byl rootnutý, což by byl asi problém jednak u příp. reklamace nového telefonu a také u bankovních aplikací... :hm
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 15:35 Odeslat příspěvek
Tak ono to je dane legislativou.
Nahravat hovory si proste nesmite. A pokud to udelate, je to zalovatelne. Jedine po upozorneni protistrany a vyjadrenim jejiho souhlasu. Uprimne me nenapadlo v podnikani nikdy nahravat si hovory. Vse resim pres e-mail - potvrzeni dohody, veskere domluvy. Co je napsane, to dane a nemusim resit, ze bych delal neco nezakoneho.

Aplikaci je tuna.. ale chce to vyzkouset. Asi to nebude uzivatelsky komfotrni.
https://beebom.com/best-call-recorder-apps-iphone/


-
1. 3. 2021 15:39 Odeslat příspěvek
To neni nezakonne. Az tehdy, pokud bys o nejak mimo, vyjma sebe pouzil.
A co treba "operatori", kteri te otravujou sve svymi zk...nymi nabidkami, nakecaji ti cokoli a bez sance, ze bys sis to vsechno zapmatoval... ;-)

A nebo by ti nekdo po telefonu vyhrozoval a ty to nedokazes ! Vyhrozovatel max. pripusti, ze ti volal a tlachali jste pouze o tom, jaky je bures buran :D
Zkratka, je spousta situaci, kdy mas pravo si nahravat druhou stranu pro sve potreby.


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
Hele z pravniho hlediska nemas pravdu. Je to nezakonne i pro tvoji potrebu.


Offline - Pokročilý Profil 
1. 3. 2021 22:15 Odeslat příspěvek
Samozřejmě že nahrávání pro vlastní potřebu je legální.


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 22:38 Odeslat příspěvek
Podle NOZ, § 86
Nikdo nesmí zasáhnout do soukromí jiného, nemá-li k tomu zákonný důvod. Zejména nelze bez svolení člověka narušit jeho soukromé prostory, sledovat jeho soukromý život nebo pořizovat o tom zvukový nebo obrazový záznam, využívat takové či jiné záznamy pořízené o soukromém životě člověka třetí osobou, nebo takové záznamy o jeho soukromém životě šířit. Ve stejném rozsahu jsou chráněny i soukromé písemnosti osobní povahy.

Cili u soudu, pokud bys tu nahravku poridil, prohral bys.


-
1. 3. 2021 22:44 Odeslat příspěvek
Bez urazky, ale kecy o zakonech, zejmena v CR, nema smysl ani komentovat. Bures by o tom mohl vypravet...
Napsal jsem nekolik duvodu, proc bych si druhou stranu nahraval. Az bych "vyuzil" zaznam a bylo by to napadnutelne, pak se muze druha strana branit. Pokud bych se ja branil, zaznam by byl pro soudce jako podpurny prostredek nekalych praktik druhe strany.

Radeji se vratme k tech. reseni, jestli by nekdo dokazal analyzou CZ romky, viz v predchozim prispevku, analyzovat kod, kam by mel "patch" smerovat, resp. co konkretniho zmenit ve stavajicim kodu systemu Android.
Dekuji ! ;-)


Offline - Junior Profil 
7. 6. 2021 22:57 Odeslat příspěvek
Kdo se tu smál, že Apple jednou zavede profily známe z Androidu jako velkou novinku a majitelé iPhonů mu spílali do trollu a provokatérů? Už je to tady: https://www.zive.cz/clanky/apple-dnes-v ... fault.aspx :mrgreen:

Citace
16:46 Nové režimy a notifikace
Novinkou iOS 15 bude možné nastavit různé režimy telefonu (spánek, práce, řízení) podle kterých bude možné přednastavit notifikace, ale i automatické odpovědi na zprávy. U notifikací se čeká také nové grafické rozhraní.


Naposledy upravil jege dne 8. 6. 2021 00:34, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 05:00 Odeslat příspěvek
Tak teď ještě tu podporu USB Mass Storage prosím. :D


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 08:06 Odeslat příspěvek
Profily super. Pro iPad. U telefonu v tom fakt nevidím nějaký smysl, telefon je čistě osobní zařízení. Co se týče mass storage, to pro mě byl taky dost velký argument proti Applu při přechodu na iP, ale pak jsem zjistil, že ho nepotřebuju, protože Airdrop. Ten je podstatně rychlejší a pohodlnější. Ostatně přenášet data po kabelu v době rychlé WiFi 6 mi přijde už jako docela dost zastaralý způsob použití k přenášení dat. Kabel k iP jsem použil jednou jedinkrát a to spíš jen z důvodu, že jsem ho potřeboval vytáhnout skrz dobití Magic mouse. Hlavně mě ani nenapadá důvod co bych měl do telefonu kopírovat. Veškerá data mezi PC, tabletem a telefonem mám na iCloudu, kvůli skvělé integraci do systémů už ani nepoužívám NAS, ten 2 TB iCloud mi bohatě postačuje na všechny moje data za celý můj život i s obří rezervou. Hudbu poslouchám na telefonu jen občas, ale to mi řeší Apple Music a ten mám spíš jen kvůli Macbooku, Homepodu a především to používám v autě, protože rádio mě nebaví a poslouchat dokola ty stejné songy taky ne. Filmy nebo seriály na iP nepoužívám a když, tak mám Netflix a Apple TV, ale to zase rovněž používám jen na TV, maximálně na Macbooku třeba při cestě letadlem. Ostatně fakt netuším k čemu bych měl dnes mass storage využít. Ale beru to podle sebe, netvrdím, že nemůže být někdo, kdo ho využije.


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
xsw píše
Tak teď ještě tu podporu USB Mass Storage prosím. :D

Ne, teď ještě pořádnou historii hovorů s jednoduchým vyhledáváním a zálohování Viberu a WhatsAppu na Google Drive, ale to není v gesci Apple, ale líných programátorů Viberu a WhatsAppu.


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 10:22 Odeslat příspěvek
Pravidelně migruji mezi Android a iOS a ten mass storage tomu dost chybí. Asi nejzásadnější věc. Práce se staženými soubory je v iOS dost krkolomná a občas MS využiji.

Potřebuji něco nahrát třeba ze služebního notebooku a prostě jen připojím kabel a nahraji, co potřebuji, ale je to jen jednou za čas, ale vždy, když něco takového potřebuji a mám zrovna iPhone, tak ho proklínám :D


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 10:22 Odeslat příspěvek
Historie hovorů je pro mě dobrá dostatečně. Co nechápu, je absence hledání kontaktů přes dialer. Tomu fakt nerozumím.


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2021 11:31 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
Profily super. Pro iPad. U telefonu v tom fakt nevidím nějaký smysl, telefon je čistě osobní zařízení.

Já to zase vidím opačně, třeba u iPadu profily nechápu, ale u iPhonu mi to smysl dává, ovšem záleží, jak to nakonec bude implementováno. Třeba takové Nokie to měly udělané dobře - 2 stisky vypínacího tlačítka nastavily potřebný profil, který šlo v nastavení modifikovat podle potřeby. Takže jednání = Diskrétní, hlučné prostředí = Venkovní, uvnitř = Normální, nerušit = Tichý.

DirtyKing píše
Historie hovorů je pro mě dobrá dostatečně. Co nechápu, je absence hledání kontaktů přes dialer. Tomu fakt nerozumím.

Jo, tohle je také nepraktické, u Androidu stačí naťukat pár prvních písmen nebo čísel a hned vyskočí vhodné kontakty, ale ta historie je také tragická. Nechápu, proč mám mít v historii třeba 20-30 záznamů od jednoho kontaktu, když tam může být jenom 1 záznam a po jeho rozkliknutí se zobrazí kompletní historie volání s daným kontaktem. Také mi není jasná logika ukládat 1000 čísel, ale uživateli zobrazit jenom posledních 100. :hm

Ale platformy se stále přibližují a iOS se u Androidu dost inspiruje, tak možná v příštích upgradech se něco z toho objeví.

PS: Kam vlastně se Apple posílají podněty? Že bych je začal bombardovat! :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 6. 2021 11:58 Odeslat příspěvek
jege píše
DirtyKing píše
Profily super. Pro iPad. U telefonu v tom fakt nevidím nějaký smysl, telefon je čistě osobní zařízení.

Já to zase vidím opačně, třeba u iPadu profily nechápu, ale u iPhonu mi to smysl dává, ovšem záleží, jak to nakonec bude implementováno. Třeba takové Nokie to měly udělané dobře - 2 stisky vypínacího tlačítka nastavily potřebný profil, který šlo v nastavení modifikovat podle potřeby. Takže jednání = Diskrétní, hlučné prostředí = Venkovní, uvnitř = Normální, nerušit = Tichý.

Jeden o koze, druhy o voze ;)
Profilem muze byt tez uzivatelske prostredi po prihlaseni, jak ho zname z PC (a proto poznamka DK dava smysl), nejake vyzvaneni/vibrace preci muzes nastavit uz ted, ne?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 4 z 5 [ Příspěvků: 63 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies