MobilMania.cz

Přihlásit se




Neúplná synchronizace iPhone s iPadem?!

Offline - Junior Profil 
18. 6. 2022 22:00 Odeslat příspěvek
Dnes jsem konečně zaktivoval již dříve zakoupený iPad Mini 256 GB Cellular a zvolil jsem nastavit podle již pár dní používaného iPhone 12 Mini 256 GB. Byl jsem celkem nepříjemně překvapen, že hromada věcí se nepřenesla a že celkově to nebylo tak Easy a Simply Clever, jak jsem předpokládal.

Třeba nastavění poštovních účtů se nepřeneslo vůbec, stejně tak se nenainstalovaly některé aplikace, jiné zase vyžadují nové přihlášení a heslo, byť na iPhone je to všechno ve funkčním a aktuálním stavu.

Je tohle normální, anebo došlo k nějaké chybě? :hm

Po nastavení se iPad zaktualizoval na nejnovější FW a natáhl zálohu z iCloudu, tak jsem myslel, že je to možná tím, takže jsem jej znovu vymazal a dal nastavit podle vedle ležícího iPhone, ale výsledek byl naprosto stejný. :-!
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
19. 6. 2022 11:36 Odeslat příspěvek
Zase v tom hledáš vědu :-)

Postupoval jsi tedy dle návodu:
https://support.apple.com/en-us/HT210216

Varianta 1 (Quick Start) nejspíše zohlednila pár věcí:
- ne všechny aplikace jsou dostupné na iPadu;
- kvůli bezpečnosti se musíš znovu autentizovat do aplikací, které jsou takto nastaveny;
- konfigurace poštovních klientů se nepřetahují (minimálně to chce znovu přihlášení), vyjma iCloud účtu v integrované aplikaci Mail.

Varianta 2 (iCloud Backup) je závislá na tom, co všechno do iCloud backupu sypeš. Ne všechno umí iCloud backup.


Offline - Junior Profil 
19. 6. 2022 12:46 Odeslat příspěvek
Jo, poprvé to asi byla varianta 1, podruhé varianta 2, byť jsem obě začínal jako Rychlý start, ale nevšiml jsem, že by tam podruhé někde nabízelo přenos dat ze zařízení, takže jsem vybral iCloud, ale výsledek byl stejný a podle Tvého příspěvku normální. Také WhatsApp se odmítal nainstalovat, a to jsem jej tak složitě dostával z Androidu do iPhone a doufal jsem, že do iPadu se přenese automaticky. Ovšem až pak jsem zjistil, že na iPad on prostě ještě není dispozici. :-[

Je to ale teda celkem opruz, všude se zas přihlašovat, když některá hesla si už moc nepamatují, ale hlavně ručně zadávat údaje k cca 10 e-mailům. Není na to nějaká finta, jak importovat poštovní nastavení Mailu z iPhone do iPadu? :hm


Offline - Administrátor Profil 
20. 6. 2022 14:13 Odeslat příspěvek
Pokud je, tak ji bohužel neznám :-|


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2022 17:27 Odeslat příspěvek
No s prominutím i kdyby ta finta byla, tak než ses na to stačil zeptat, tak si mohl být přihlášen na všech mailech :-)


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2022 18:32 Odeslat příspěvek
Tak já se raději za pár vteřin zeptám, než pár desítek minut nastavovat přes deset e-mailových účtů ... 8-P


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 6. 2022 20:50 Odeslat příspěvek
A je nutné mít 10 e-mailových účtů? :-D ... nebylo by lepší věnovat deset minut zagregování těch deseti mailboxů do jednoho / dvou, nastavit si příchozí filtry a nechat si to třídit třeba do složek? Ve výsledku se pak budete starat jen o dva mailboxy a to fakt není problém v rámci půl minuty nastavit na kterémkoli zařízení.


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2022 22:06 Odeslat příspěvek
Nebylo. Mám několik osobních účtů, pak několik firemních, pár Gmailů a pod. Mám to tak z historických i praktických důvodů, kdy někdy potřebuji vystupovat pod svým pravým jménem, jindy pod nickem, to samé u firemních účtů, ke kterým mám přístup jenom já, anebo také zaměstnanci, Seznam vyžaduje pro správu svých služeb účty na Seznamu, Google na Gmailu atd. a pod.

A konec konců, má technika sloužit mně, anebo já jí? Pokud export a import nastavení účtu umí každý slušný klient na PC, proč by nebylo něco takového relevantní požadovat i od mobilní platformy? :hm


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 6. 2022 07:21 Odeslat příspěvek
Vystupovat přece můžeš pod jménem jakým chceš, když si nastavíš správný podpis (včetně adresy "od") třeba pro danou skupinu :-) ona by se jistě cesta (a bez pochyby daleko efektivnější a rychlejší) pro tento účel našla. Doba, kdy jsem měl 20 mailů kvůli tomu, že každá služba vyžadovala něco jiného je pryč, všechno už řeším ze dvou mailů a postupně jsem některé maily prostě odboural, případně řeším filtrací. Jednoduché a účelné.

Jinak k těm účtům, je možné, že některé aplikace typu BlueMail nebo AquaMail (či jiné), které nepřidávají účty přímo do systému, ale mají je pouze v sobě, tak budou umět toto i přenášet mezi různá zařízení (alespoň formou exportu / importu).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies