MobilMania.cz

Přihlásit se




45W PD3.0 nabíjí jen 7.5W

Offline - Junior Profil 
13. 1. 2024 12:08 Odeslat příspěvek
Mám Telefon Redmi 8A a zajímalo by mě proč se někdy na
bíjí omezenou rychlostí I Když je připojen k nejmodernějším zdroji. A neplatí omezzení: baterka není moc teplá,, překvapivě ani moc studená a stav nabití je pod 50%, ale CV omezení se uplatní tak od 85%. Naopak na běžné nabíječce dosáhne vyšší výkon.
ŘEkl bych ,že tento smartphone zvládne, co jsem nejvíc zaznamenal a to bylo při 9V 1.5A. Mám o tom přehled, protože to mohu vidět ve výpisu napětí na USB konektoru a proudu konektorem.


Tedy přesněji řečeno mě zajím výkon jdoucí konektorem a ne to co z toho jde do baterky.

Dám příklad:
Obyčejná 5V nabíječka 2A - je je schopný jít na 10W.
Powerbanka na 18W = 6.5Vx2A

45W USB-C PD3.0 zdroj 5,9,12 :3A př přímém zapojení plnohodnotným USB3.2 kabelem (3 různé plnohotnotné zkoušeny) + PPS: napětí zůstane 5V, proud max 1.5A

TO je mi divné. Proč to nejde na 1500mA a taky nad 5V.

Když ale to cesty dám zvláštní sérii redukcí, po chvili se napětí zvýší na 5.6V-6V a proud na 2A.


TO je mi divný, proč vlastně tam nej-lepší kombinace - PD3.0 se zastropuje napětí na 5V a proud na 1.5A. Zatímco v jiných případech, kde bych to nečekal, se to zvýší.

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies