MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Xiaomi Mi Band 4 – obecná diskuze

Offline - Administrátor Profil 
11. 6. 2019 17:17 Odeslat příspěvek
Xiaomi Mi Band 4

Oficiální web: https://www.xiaomi-czech.cz/nositelna-e ... mi-band-4/

Obrázek

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 dnes představen, prodávat se bude i v ČR za 1249kč:
https://mobilmania.cz/clanky/xiaomi-pok ... fault.aspx


Recenze & testy:



Credits: Nick Cave, zumzumzum, pota
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
16. 6. 2019 19:48 Odeslat příspěvek
Mám od pátku objednáno z číny za cca 900 kč tak jsem zvědavý.


Offline - Junior Profil 
29. 6. 2019 15:36 Odeslat příspěvek
sramik píše
Mám od pátku objednáno z číny za cca 900 kč tak jsem zvědavý.


Tak dej pak vědět, jsem tůze zvědavý.


Offline - Trvalý BAN Profil 
29. 6. 2019 20:47 Odeslat příspěvek
Tak už ho mám.


Offline - Místní informátor Profil 
2. 7. 2019 19:32 Odeslat příspěvek
Jak zobrazit jméno volajícího a české znaky - Xiaomi Mi Band 4:
https://www.youtube.com/watch?v=aKhnHwstYjo



Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 20:53, celkově upraveno 1

YT inline



Offline - Junior Profil 
4. 7. 2019 10:24 Odeslat příspěvek
Tak po dvou dnech testování mohu náramek označit za velmi zdařilý.

Barevný display je fajn + dobrá čitelnost na sluníčku (možnost volit jas) baterie po dnu a půl kapacita 91%
Co se týká ovládání, tak ani češtinu (v současné době chybí) nepotřebujete.
Dále se mi velmi líbí možnost ovládat hudbu pomocí náramku (přeskakování / pauza / zvýšení, snížení hlasitosti)
Ohledně notifikací, tak je problém jen se znaky v češtině především písmena s háčky, ale dá se na to zvyknout.

Co mi vadí, tak je to, že na nabíjení musím vyndavat vajíčko z náramku, ale to je již od začátku - verze předtím :(.
Dále také to, že si nemohu navrhnout vlastní pozadí a obrazovku a je nutné vybírat z přednastavených - toto asi do budoucna vyřeší.

Objednávka z ali, dodání cca dva týdny - potřeba objednávat verzi global - čínská verze je levnější, ale jsou zde určitá omezení - především menší kapacita baterie.


Offline - Junior Profil 
4. 7. 2019 11:48 Odeslat příspěvek
Jak moc je při zhasnutém displeji vidět jeho obrys?


Offline - Junior Profil 
4. 7. 2019 15:30 Odeslat příspěvek
Je tento náramek vhodný i k plavání? Chodím 2x týdně po cca hodině. Ptám se, protože jsem původně chtěl Samsung Gear Watch (ano, vím, že Gear Watch jsou hodinky a Mi Band náramek) a ty mají voděodolnost 5 AT, ale v recenzích bylo psané, že moc k plavání nejsou vhodné. Jak to tedy je?


Naposledy upravil EOS1300D dne 4. 7. 2019 16:52, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
4. 7. 2019 15:31 Odeslat příspěvek
Tazz1 píše
Jak moc je při zhasnutém displeji vidět jeho obrys?


Na přímo vidět není ale když se koukám z boku tak je to vidět

-- 4. 7. 2019 16:42 --

EOS1300D píše
Je tento náramek vhodný i k plavání? Chodím 2x týdně po cca hodině. Ptám se, protože jsem původně chtěl Samsung Gear Watch (ano, vím, že Gear Watch jsou hofinky a Mi Band náramek) a ty mají voděodolnost 5 AT, ale v recenzích bylo psané, že moc k plavání nejsou vhodné. Jak to tedy je?



No do ódy jsem ho ještě nezkoušel ale měl by být vodotěsný. Dokonce jsem v jedné recenzi na něj četl že dotyčný se s ním sprchoval a taky zkoušel ve sklenici s vodou a bez problémů.


Offline - VIP uživatel Profil 
4. 7. 2019 18:24 Odeslat příspěvek
4 má plavání v aktivitách, takže by měla být vodotěsná, mi band 3 manželky bazén nepřežil.


Offline - Junior Profil 
4. 7. 2019 19:20 Odeslat příspěvek
sramik píše
Tak po dvou dnech testování mohu náramek označit za velmi zdařilý.

Barevný display je fajn + dobrá čitelnost na sluníčku (možnost volit jas) baterie po dnu a půl kapacita 91%
Co se týká ovládání, tak ani češtinu (v současné době chybí) nepotřebujete.
Dále se mi velmi líbí možnost ovládat hudbu pomocí náramku (přeskakování / pauza / zvýšení, snížení hlasitosti)
Ohledně notifikací, tak je problém jen se znaky v češtině především písmena s háčky, ale dá se na to zvyknout.

Co mi vadí, tak je to, že na nabíjení musím vyndavat vajíčko z náramku, ale to je již od začátku - verze předtím :(.
Dále také to, že si nemohu navrhnout vlastní pozadí a obrazovku a je nutné vybírat z přednastavených - toto asi do budoucna vyřeší.

Objednávka z ali, dodání cca dva týdny - potřeba objednávat verzi global - čínská verze je levnější, ale jsou zde určitá omezení - především menší kapacita baterie.


K ničemu jsem se moc nedogooglil. Jaké jsou omezení čínské verze? Našel jsem jen jazyky + default čínština. Třeba na gearbest srovnávali NFC Čína vs global, které se liší, ale Čína bez NFC by podle mě měla odpovídat globál.


Offline - Junior Profil 
4. 7. 2019 20:14 Odeslat příspěvek
Co jsem pochopil, tak v čínské verzi je rozdíl takový, že je tam menší baterka (Global verze 135mAh Standby time 20 dní Čínská verze 120 mAh Standby time 15 dní) pak to má ještě NFC a podporuje Xiaoai AI (jen pokud umíte čínsky) + to podporuje jen Čínštinu a angličtinu ostatní jazyky chybí.

Rozdíl pak i cena - čínská verze je levnější + možná tam je nějaký sledovací zařízení :D


Offline - Junior Profil 
6. 7. 2019 22:32 Odeslat příspěvek
Ahoj, po 9ti dnech používání max spokojenost. Je to můj první chytrý náramek, tak nemohu srovnávat, ale jsem nadšený.
Ohledně plavání, ještě jsem s ním neplaval, ale každý den se s ním sprchuji a žádný problém. Dokonce tlakem vody ze sprchy se spouští display :)
Já ho tedy používám jen jako hodinky, notifikace z telefonu, budík a v noci mi monitoruje spánek. Žádné fitness aktivity jsem s ním zatím neměřil.
Super je gesto zápěstím které spustí display, takže když se podívám klasicky na hodinky tak se zapne a ihned jak dám ruku dolů tak zhasne....
Výdrž zatím super po 9ti dnech a 8mi hodinách od prvního nabytí na 100% je teď na 57% baterie...
Mám ho z Ali global verzi, za 36USD, za dva týdny byl doma...
Co mě trochu štve, že mizí dost baterka v mobilu... :(
A to mám mobil s Bluetooth 5,která má mít nižší spotřebu...
Jinak ho mám pořád na ruce a vubec o něm nevím...
Super je upozornění na volání a notifikace, u mobilu už mám pořád vyplé zvonění...
Češtinu notifikace jsem vyřešil pořízením externí apky viz odkaz výše...


Offline - Místní informátor Profil 
9. 7. 2019 15:42 Odeslat příspěvek
Xiaomi Mi Band 4 a české znaky: poradíme vám, jak na to
https://smartmania.cz/xiaomi-mi-band-4-cestina/



Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 20:54, celkově upraveno 1

odkaz



Offline - Junior Profil 
11. 7. 2019 08:23 Odeslat příspěvek
Teď louskám recenzi na Smartmanii a autor uvádí, že chybí inteligentní budík. Je to pravda? Na ten jsem si docela zvykl a dost by mi chyběl :-(
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 44 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies