MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Smart Watch do 3500,-

Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 13:39 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

poradili byste mi nějaké chytré hodinky pro manželku?
Cenová relace max 3500,-
Co by měli umět, klasika propojení s telefonem s Androidem, oznamení, sms atd ... záznam sportovních aktivit, slušná výdrž atd... nevím co by ješte mohli takové hodinky umět moc se v tom nevyznám ...

Zatím tak koukám že vychází celkem dobře Xiaomi Amazfit GTS... ale jsem otevřen všem značkám s androidem.

Díky.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 15:40 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
jeden tip na chytré hodinky pro ženu bych měl - Garmin Vívoactive 3 White Silver.

Příloha
Garmin 3.jpg
Garmin 3.jpg
[ 25.16 | Zobrazeno 4104 krát ]


https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... v=toc_pane

Mají všechny funkce, které požadujete. Jako bonus nabízejí možnost placení hodinkami (Garmin Pay), pokud to umožňuje banka Vaší manželky. A pokud ne, i tento problém má řešení.

Placení hodinkami je bezpečná (bezpečnější než bezkontaktní platební karta) a silně návyková záležitost, sám takto platím všechny bezkontaktní nákupy. Je to také jeden z hlavních důvodů, proč jsem tyto Garminy dnes objednal pro mojí sestru.

Běžná cena hodinek je sice vyšší (od 4.000,- Kč), s využitím vhodných akcí se na Vámi požadovaných 3.500,- Kč dá dostat. Pokud byste měl zájem, napište mi SZ a v odpovědi napíšu více.


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 17:03 Odeslat příspěvek
Taky bych se přiklonil k těm garminum, kupoval jsem je na vánoce mámě a je spokojená, navíc na ženské ruce vypadají fakt pěkně (bílé)


Offline - Místní informátor Profil 
12. 7. 2020 17:16 Odeslat příspěvek
Taky mám v merku hodinky: Garmin Instinct :D tak uvidíme...


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 17:32 Odeslat příspěvek
Tak ti děkuji, teď jsem zjistil že je nutně potřebuju vyměnit za svoje S3 frontier. Zase abych šetřil :-)


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 21:05 Odeslat příspěvek
Na Garmini jsem se také koukal ale u techto "levnějších" modelů mi přijde výdrž 13h uplně šíleně malá ... oproti čínským kolegum které mají 240h. Nebo je v těchto parametrech od výrobce nějaký chyták?


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 21:22 Odeslat příspěvek
Pokud maji Garminy uvedenou vydrz 13h, znamena to velice pravdepodobne vydrz se zapnutou GPS. A ne, zadny cinan (ani zadne jine hodinky od kterehokoliv vyrobce) nevydrzi 240h se zapnutou GPS...


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 21:28 Odeslat příspěvek
Nemá smysl kupovat Vivoactive 3, když už i současný model Vivoactive 4 je téměř zastaralý. Mimo jiné to měří spoustu zdravotních dat, tak do sebe lidi trochu investujte, namísto piv, bramborových lupínků, televizí a podobného odpadu ... I když něco mi říká, že mě stejně neposlechnete, a budete sockovat pět let starý modely ... Holt aspoň víme, proč se nám říká smetiště Evropy.


Offline - Junior Profil 
12. 7. 2020 22:10 Odeslat příspěvek
"Sockovat 5 let starý modely"-proč si někdo bude kupovat drahý hodinky který měří milion zdravotních funkci, který stejně nesleduje. Beru argument kvůli podpoře výrobce, lepší baterce atd. Nevím jak moc chce používat tazatelova žena hodinky na sport ale pokud jde primárně o notifikace, tak je zbytečný příplácet za lepší hodinky s funkcemi, který nikdy nepoužije.


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2020 09:30 Odeslat příspěvek
Přesně tak jde o běžne používání maminky na mateřské ;) kdybych si kupoval hodinky pro sebe vezmu fenixe a mam vybráno ale tady opravdu není potřeba přeplácet...
Takže stale Garminy? žadne Huawei ani Xiaomi? :-)


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2020 09:37 Odeslat příspěvek
MikeMH píše
Na Garmini jsem se také koukal ale u techto "levnějších" modelů mi přijde výdrž 13h uplně šíleně malá ... oproti čínským kolegum které mají 240h. Nebo je v těchto parametrech od výrobce nějaký chyták?


Výdrž baterie hodinek 13 hod. je v režimu GPS. V režimu chytrých hodinek (včetně nepřetržitého měření srdečního tepu) je výdrž hodinek 7 dnů. Tedy jeden týden, pokud je člověk nesundá z ruky. Pokud se nebudou hodinky nosit trvale (např. v noci), vydrží hodinky cca 10 dnů.

Takto to mám i já u svého náramku Fitbit, kde je také udávaná výdrž 7 dnů bez GPS. GPS nepoužívám, v noci náramek nenosím a nabíjím ho jednou za 10 dnů.

Co se týká poznámek v předešlých komentářích o "zastaralosti", "pět let starém modelu", "smetišti Evropy" a že "i současný model Vívoactive 4 je téměř zastaralý", k tomu bych poznamenat jen tolik:

1) Tazatel chtěl poradit s výběrem chytrých hodinek pro manželku, napsal co od nich požaduje, stanovil cenovou relaci a typ, který si sám vybral. Já jsem mu nabídl alternativu, která je podle mě lepší v možnosti placení hodinkami, což je jeden z hlavních důvodů, proč jsem si i já pořídil chytrý náramek. Kdo jednou placení hodinkami/náramkem vyzkoušel, se již nikdy nebude chtít vrátit k placení mobilním telefonem/platební kartou. Ty hodinky/náramek máte totiž vždy na ruce a nemusíte odněkud vytahovat telefon/kartu. K bezkontaktnímu placení také není nutné mít mobil/kartu s sebou. O bezpečnost také není třeba se obávat, hodinky z ruky jen tak neztratíte (na rozdíl od mobilu/karty). A pokud přeci jen ano, možnost placení se vypne, pokud hodinky přestanou detekovat tep srdce. Na hodinkách/náramku je pouze nutné 1x za 24 hodin (nebo po nasazení na ruku, příp. před prvním placením) zadat bezpečnostní kód PIN, který si sami zvolíte. Poté již dalších 24 hodin (nebo do sundání z ruky) není třeba PIN při jakkoli vysokých platbách (i vyšších než 500,- Kč) zadávat.

2) Pokud někdo žádá radu např. na nákup nového auta, má představu o jeho výbavě, má na něj připravených 330.000,- Kč a jedním z vybraných modelů je Fábia 1,0 TSI, tak mu také nebudu doporučovat Superba v plné palbě za 1.300.000,- Kč s tím, že je to mnohem lepší auto se spoustou funkcí navíc, které ani původně nechtěl/nepotřebuje je.

3) Hodinky od výrobce Garmin jsou podle mě jedny z nejlepších mezi chytrými hodinkami. S možností placení např. již zde zmiňované Vívoactive 4 (pro ženu možná lepší Vívoactive 4S) nebo Venu. Ty ovšem stojí více než 2x tolik než je tazatelem stanovený limit. Naproti tomu mnou doporučené Vívoactive 3 White Silver se v současné době dají koupit nové, od oficiálního prodejce Garmin, s využitím vhodné akce za 3.490,- Kč (popř. s využitím nového účtu zdarma od jedné z bank, která nabízí všechny moderní platební metody, za 1.990,- Kč).


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2020 11:42 Odeslat příspěvek
Aha, takže rozumím tomu správně, že tazatel si pro sebe koupí fenixy a manželce strčí nějaký šrot? Další geniální nápad :-D

A jinak psal jsem o ZDRAVOTNÍCH funkcích, nikoliv SPORTOVNÍCH. Manželka snad nepotřebuje sledovat své zdraví (navíc skoro zadarmo). Pomocí výkyvů srdečního tepu lze odhalit řadu věcí, a vyhnout se problémům, i když to ve zdejších kruzích zřejmě skutečně nebude hodnota navíc.

A srovnání s koupí auta je už opravdu totálně absurdní, auto stojí peníze, které je třeba řešit, zatímco rozdíl v cení Vivoactive 3 a 4 normální člověk jednoduše neřeší a vezme to lepší ... I když opět, ve zdejších kruzích to bude asi "jinak".

Zkrátka, kupte si své čaomi za pár stovek, jen jsem vám chtěl ukázat, že existuje také jiný svět.

P.S.: nedivte se, až vám manželka vezme kramle :-D :-D :-D


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2020 13:50 Odeslat příspěvek
Myslím, že není potřeba debatu dále hrotit :pozor

Tazatel se zeptal, dostal typy na hodinky odpovídající zadání i návrhy na lepší volby. Výběr je samozřejmě pouze na něm.

Na tomto odkazu je porovnání funkcí (včetně zdravotních) několika zde zmiňovaných hodinek Garmin v cenové relaci do cca 9.000,- Kč:

https://buy.garmin.com/cs-CZ/CZ/catalog ... uct=643260

Je každého volba, zda se mu vyplatí investovat navíc cca 2-2,5 násobek původně zamýšlené ceny kvůli tomu, že je produkt novější nebo má o několik funkcí (které třeba ani nepožaduje/nepotřebuje) navíc ;-)


Offline - Junior Profil 
14. 7. 2020 11:46 Odeslat příspěvek
Díky za nazory,

radeji jsem nechal přečíst i manželku a nebojte neuteče ;)

Nejspíš ty garminy přecijen vyhrají a jaké to ještě promyslíme :-).


Offline - Junior Profil 
14. 7. 2020 13:23 Odeslat příspěvek
Ještě podotýkám něco, co ze srovnání od Redysh není patrné (tam to vypadá, že Vivoactive 3 a 4 jsou skoro stejné), že ve 4 je nový senzor srdečního tepu, což je poměrně rychle se vyvíjející technologie, kdy každá nová generace je výrazně lepší než ta předchozí, což je další argument pro Vivoactive 4.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies